Izstaigā virtuāli kultūrvēstures un dabas objektus Balvu novadā Lubāna mitrājā

360 grādu fotogrāfijās un gaisa skatos skatāmas Balvu novada Bērzpils pagasta ievērojamākās kultūrvēstures un dabas vietas, kas atrodas Lubāna mitrāja teritorijā un tiešā tā tuvumā. Virtuālā tūre ir lieliska iespēja iepazīt unikālo teritoriju ar Ičas upi, klānu pļavām un Solas ciemu, atrodoties jebkurā pasaules malā.

Balvu novada Bērzpils pagastā Lubāna mitrāja teritorijā ietilpst dabas liegums "Bērzpils purvs", kā arī teritorija ar Solas ciemu un Ičas upe ar  pieguļošajām palieņu pļavām jeb klāniem.  Solas ciems vēsturiski veidojies kā Salas zemnieku-zvejnieku sētu grupa, kas ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Apbūve veidota 19. gadsimta beigās, 20. gadsimta sākumā. Klānu ainavā kilometriem tālu var redzēt plašo Lubāna mitrāja līdzenumu. Klāni ietver applūstošās pļavas un zāļu purvus, ko izmantoja un atsevišķās vietās joprojām izmanto siena ieguvei.

Lubāna līdzenuma dabas ainavu Bērzpils pagastā krāšņāku dara unikālās, valsts nozīmes kultūrvēsturiskās vērtības – Bēržu Romas Sv. Annas katoļu baznīca (1851), Bēržu kapu kapliča (1791, restaurēta 2017), Bonifacovas muiža (19.gs.vidus), kā arī dabas piemineklis "Bērzpils aleja" - ošu, kļavu, liepu un ozolu aleja no Bērzpils pagasta centra līdz pat Bēržu baznīcai.

Bērzpils pagastā - Ičas vecupes krastos - nelielā paaugstinājumā atrodas Ičas apmetne, kas ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis. Ičas apmetne bijusi sena apdzīvota vieta neolīta laikmetā  ap 2500 gadu pirms Kristus. Apmetne atklāta 1937.gadā. Ičas krastā iepretim apmetnes vietai, Bērzpils pagasts pārvalde ierīkojusi atpūtas vietu.

Interaktīvajā Ziemeļlatgales dabas dārgumu krātuvē, ko veidojusi SIA "Girafee visualization group", aplūkojami dabas objekti arī kaimiņu novados – Baltinavas novadā esošais Motrīnes ezers, Pededzes lejtece un briežu dārzs "Mežsētas" Rugāju novadā un Numernes dabas parks Kārsavas novadā.

Lai dotos virtuālajā pastaigā, spiediet šeit (krievu valodā – šeit) (angļu valodā – šeit).

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2020 - 05.06.2020 Šmakovkas muzejam 4!  Daugavpils TIC
6. un 7. jūnijā Šmakovkas muzejs Daugavpilī piedāvā īpašas akcijas cenas ekspozīcijas apmeklējumam. Iepriekšēja pieteikšanās apmeklējumam pa | Skatīt vairāk
Latvija 2.15 EUR
Atpūtas parks "Stalkers" TAKA
Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Minizoo JuRita TAKA
Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi | Skatīt vairāk
Lauku muižas romantika Estravel Latvia
Spa atpūta ar nakšņošanu diviem | Skatīt vairāk
no 193 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35351205sec.