Venēcijā spriež par sodu tiem, kas sēdēs neatļautās vietās

Venēcija ir pilsēta, kas nelīdzinās nevienai citai pasaulē. Ielu vietā ir kanāli, tajā atrodas vecākais ebreju geto pasaulē un tās pieminekļi un ēkas bez pūlēm spēj sacensties ar Romas un Florences šedevriem. Katru gadu uz šo vietu atbrauc 10 miljoni tūristu, radot vienus no lielākajiem pūļiem Eiropā.

Tomēr Venēcijas apmeklētāji turpmāk var tikt sodīti ar summu līdz pat 500,- Eiro. No šādas summas ceļotājiem liks šķirties, ja tie sēdēs tam neparedzētās vietās visā pilsētā. Šādu aizliegumu ierosinājis pieņemt pilsētas mērs Luidži Brunjaro, tādējādi cenšoties pārtraukt tūristiem uzvesties bezkaunīgi un morāles normām nepieņemami.

 Šobrīd šī iniciatīva vēl ir idejas līmenī, bet par to pilsētas domē plānots balsot oktobrī. Ja ideja gūs atbalstu, tūristi turpmāk tikts palūgti pārcelties no sēdēšanai nepiemērotas vietas un sodīti ar naudas sodu, kas būs 50 līdz 500 eiro liels.

Šis ir tikai viens no tūristus ierobežojošajiem pasākumiem domes sarakstā, kas paredzēts cīņai ar pārlieku lielo tūristu skaitu pilsētā. Pēdējo gadu laikā pilsētā notiek pastiprināta "cīņa" par tūristu un vietējo iespējām pastāvēt līdzās.

"Venēcija mirst," atzīst tie, kas cīnās par tūrisma ierobežošanu, stāstot, ka pilsētas mēra izdarības liecina par to, ka viņš vēlas, lai Venēcija būtu pilsēta bez iedzīvotājiem. Tikmēr kampaņa #EnjoyRespectVenezia, kas norisinājās 2017. gadā, liecina, ka tūristi ir gaidīti, ja vien tie ievēro krietnu sarakstu ar noteikumiem.

Apmeklētājiem nav ļauts peldēties pilsētas kanālos, rīkot piknikus ārpus tam paredzētām vietām, pārlieku ilgi aizkavēties uz slavenajiem Venēcijas tiltiņiem, vizināties ar velosipēdu un piemēslot apkārtni, stāvēt vai gulēt uz soliņiem, nodarboties ar mākslinieciskām izpausmēm bez atļaujas, kā arī piestiprināt "mīlas atslēgas" pie tiltu margām, kāpt kokos, uz ēku sienām un pieminekļiem, pārģērbties publiski, barot putnus un pastaigāties bez apģērba augšdaļā (arī apakšdaļā, protams!) vai tikai peldkostīmā. Aizliegts arī radīt pārlieku lielu troksni nakts laikā, tāpat liegts trokšņot arī siestas laikā no plkst.13 līdz 15 dienā.

Pilsētas mērs piebildis, ka viņu mērķis ir atturēt no Venēcijas apmeklējuma tādus cilvēkus, kuri uzskata, ka var darīt visu, kas ienāk prātā, nerespektējot pilsētas un sabiedrības drošību, no ierašanās pilsētā. Šobrīd sēdēt ir aizliegts Svētā Marka laukumā, kā arī uz Rialto tilta kāpnēm.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pastaigas bērniem ar ēzelīšiem Alpos Jēkaba Ceļojumi
Ceļojums, kurā piedalās bērni, vecāki un ēzelīši, kas ir kā labākie palīgi un atbalstītāji, dodoties pastaigās kalnos kopā ar bērniem. | Skatīt vairāk
It?lija no 1210 EUR
Bočelli koncerts Itālijā Jēkaba Ceļojumi
Andrea Bočelli koncerts Toskānā, Lajatiko pilsētas Klusuma teātrī ir piedzīvojums mūzikas cienītājiem. Ceļojumā izbaudīsim arī Itālijas dabas | Skatīt vairāk
1695 EUR
Amalfi piekraste un Kapri sala Jēkaba Ceļojumi
Amalfi piekraste - ziedos un zaļumos ieskautas mazas krāsainas pilsētas, ar satriecoši skaistām piejūras ainavām! Izbaudi izsmalcinātu skaistumu! | Skatīt vairāk
1540 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com