Iedvesmojies Latvijas apceļošanai izstādē «Balttour 2018»

Latvijā vienīgais interaktīvais centrs “Dzelzceļš un tvaiks”, jaunizveidotais “Briežu dārzs”, gliemežu spa, skatu tornis savvaļas zirgu vērošanai – tie ir tikai daži no Latvijas tūrisma jaunumiem, ar kuriem jau 2.–4. februārī varēs iepazīties izstādē “Balttour 2018” Ķīpsalā!

Vidzemnieki piedāvās baudīt aktīvo atpūtu un izzināt vēsturi!

Staigājot pa halli “Apceļo Latviju!”, noteikti ir jāpiestāj Gulbenes novada ekspozīcijā, kur pirmo reizi plašākai publikai tiks prezentēts unikālais un Latvijā vienīgais izglītojošais interaktīvais centrs “Dzelzceļš un tvaiks”, kas savu darbību uzsāks šī gada 2. septembrī. “Balttour 2018” apmeklētāji varēs izdrukāt sev biļeti, kas vēlāk kalpos kā atlaide jaunā centra apmeklējumam!

Vai zini, kura pilsēta 2018. gadā ir pasludināta par Latvijas jauniešu galvaspilsētu? Tā ir Madona! Izstādē varēs uzzināt gan par Madonas aktīvās atpūtas iespējām, kā, piemēram, slēpošanu un snovošanu Gaiziņa apkārtnē un orientēšanās spēli Lubānas ezera piekrastē, gan par tādām jaunām gastronomiskā tūrisma programmām kā “Vakars uz ezera”, “Gaiziņa apkārtnes senie ēdieni”, “Senie Madonas novada ēdieni” un vēl citām.

Jau piekto gadu Raunas, Smiltenes, Apes un Alūksnes novadi izstādē ir apvienojušies kopīgā ekspozīcijā “Vidzemes šosejas pieturas”. Smiltenieši kā jaunumu prezentēs interaktīvo Smiltenes novada Medicīnas vēstures ekspozīciju Mēru muižā un muzeja piedāvājumu, kā arī aktīvās atpūtas iespējas, daudzveidīgās velo takas un gada lielāko novada pasākumu plānu. Raunas novads leposies ar 2018. gada ģeovietu – Raunas Staburagu, bet Apes novads ar jau plaši iemīļotiem pasākumiem un gleznainajām dabas takām.

Savukārt Alūksnes novads aicinās uz ceļotāju iemīļoto skatu torni, gājēju tiltu un Tempļa kalna parku. Alūksnes ezera pirāti “Balttour 2018” apmeklētājus ieraus aizraujošā pirātu atrakcijā, kas liks justies kā uz kuģīša “Marienburg” klāja, bet pilnai laimei ikviens varēs iegriezt laimes ratu un laimēt īpašas balvas!

Zemgalieši aicinās ceļot un baudīt kopā!

Ar daudzpusīgu, dažādām interesēm atbilstošu piedāvājumu izstādē būs pārstāvētas visas 22 Zemgales reģionā ietilpstošās pašvaldības. Interesenti saviem mīļajiem varēs nosūtīt īpašu pastmarku, aicinot ceļot un baudīt kopā. Vieniem tas būs pamudinājums apmeklēt Jelgavā notiekošo 20. ledus skulptūru festivālu, citiem – Dobeles Sniegavīru – olimpiešu parādi vai Ceriņu svētkus, bet vēl kādam mūsdienu etniskās mūzikas un seno arodu festivālu “Zobens un lemesis”.

Jelgavnieki jaunajā tūrisma sezonā akcentēs dabu un atpūtu tajā, jo šogad Lielupes palienes pļavās būs jauns piedāvājums pilsētas viesiem – skatu tornis savvaļas zirgu vērošanai, kā arī labiekārtota atpūtas vieta un celiņi. Tāpat ikviens būs aicināts doties uz Langervaldes mežu, kur ir izvietotas dažādas skulptūras, kā arī ierīkoti celiņi un informatīvie stendi.

Savu tūrisma piedāvājumu “Balttour 2018” prezentēs arī Sēlijas novadi. Viesītes novads, kā allaž, sevi popularizēs ar garšām, par ko gādās zīmola “Alīdas kafeja” izveidotāja Jolanta Kovnacka, piedāvājot nobaudīt jauno kafeju par godu Viesītes 90 gadu jubilejai. Jēkabpils novada pārstāvji informēs par Sēlijas prasmju muzeju, Raiņa muzeju „Tadenava” un amatniecības centru “Rūme”. Savukārt Aknīstes novads sestdien, 3. februārī, popularizēs savu lielāko apskates objektu – Gārsenes pili un tās parku.

Turklāt projekta “AttractiveFORyou” ietvaros Latvijas un Lietuvas pierobežas aktīvās atpūtas un gastronomiskā tūrisma maršrutus piedāvās Kokneses un Jēkabpils, kā arī divu Lietuvas pašvaldību – Rokišķu un Pluņģes – pārstāvji. 2. un 3. februārī izstādes apmeklētāji varēs iepazīt Rokišķu un Pluņģes kulināro mantojumu, savukārt 4. februārī – līdzdarboties Kokneses amatu, atpūtas un mācību centra “Mazā kāpa” ādas apstrādes radošajā darbnīcā.

Latgalieši pārsteigs ar daudz jaunumiem!

Latgales kopstendā būs apkopots ļoti plašs tūrisma piedāvājums – naktsmītnes, apskates objekti, velo maršruti, aktīvā tūrisma iespējas, piedāvājumi ģimenēm ar bērniem un atpūtas iespējas pie ūdens.

Aglonas novads prezentēs jaunizveidoto “Briežu dārzu”, kur var apskatīt dambriežus un uzzināt interesantus faktus par šiem dzīvniekiem. Preiļi informēs par āra terases kafejnīcu “Pampūkas”, kur gada siltajos mēnešos var nogaršot siera “Čedars” saldējumu un nodegustēt 3 “Čedara” šķirnes. Savukārt gliemežu audzētājs, “Ošu māju” saimnieks Ainis Noviks, tagad piedāvā arī gliemežu spa – vīngliemežu masāžu sejai!

“Balttour 2018” varēs uzzināt par Daugavpils jaunajiem tūrisma objektiem: piedzīvojumu parku “Daugavpils Tarzāns”, I Pasaules kara muzeju, jauno kvesta istabu, skatu laukumu Mārtiņa Lutera baznīcas tornī, atpūtas kompleksu “Sanmari” un vēl citiem.

Rēzeknē no maija līdz septembrim var apmeklēt jauno sešu celiņu 25 m garo apsildāmo āra peldbaseinu. Savukārt gleznainajā Balvu muižas parkā ir atklāts arhitekta Didža Jaunzema veidotais instalācijas objekts “””Gaiss”, kas ir pasaulē lielākais vēja zvanu ansamblis, savukārt Balvu ezerā vasarā darbosies 200 m gara kabeļveikborda trase ar diviem tramplīniem.

Latgalieši “Balttour 2018” apmeklētājus aicinās izbaudīt arī Latgales keramikas tradīcijas, izmēģināt vienas dienas velo maršrutus Balvu, Viļakas un Kārsavas novados, atpūsties peldošajā pirtī ezera vidū vai nodoties zemledus makšķerēšanai mājiņā uz ezera, ko piedāvā uzņēmums “Atpūta Ludzā”.

Kurzemnieki aicinās baudīt lauku mieru un jūras tuvumu!

Kandavas novads ceļotājus aicinās aizbraukt uz laukiem, rast mirkli miera, izbaudīt siena smaržu un lauku ļaužu viesmīlību. Apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par augsti novērtēto maršrutu “No laukiem uz laukiem Kandavas pusē”, kas ved uz lauku mājām “Indāni”, Kandavas vecpilsētu un lauku sētu “Kangari”.

Ventspils stendā varēs uzzināt gan par košo pilsētas tūrisma piedāvājumu lieliem un maziem, gan par olimpiskā centra “Ventspils” aktīvā tūrisma objektiem – Piedzīvojumu parku, slēpošanas kalnu “Lemberga hūte”, Pludmales akvaparku un Ūdens piedzīvojumu parku. Turklāt “Balttour 2018” apmeklētāji varēs iegūt atlaižu kuponus aktīvās atpūtas baudīšanai!

Pāvilostas novads aicinās sajust vasaru un izgaršot jūras tuvumu, prezentējot piedāvājumu aktīvās atpūtas cienītājiem un zinātkārajiem ceļotājiem. Vieniem vairāk interesēs iespējas baudīt burāšanas vai sērfošanas priekus, doties jūrā ar zvejas kuģīti vai apskatīt apkārtni velo izbraucienā. Citiem – iespējas apmeklēt Vērgales muižas kompleksu un muzeju, senlietu glabātuvi Sakas pagasta “Ievlejās” vai Pāvilostas novadpētniecības muzeju un Laivu māju, kas šajā sezonā priecēs ar divām jaunām ekspozīcijām.

Savukārt Talsu novads “Balttour 2018” apmeklētājus pārsteigs ar draudzīgo “Talsi VAU”  tūrisma un pasākumu piedāvājumu ceļotājiem ar suņiem. Ekspozīcija būs iekārtota kā stilizēta suņa Bobija būda, kur interesenti varēs izveidot personalizētu žetonu savam mīlulim, nobaudīt “Suņa prieku” un “ar suņa acīm” ieraudzīt Talsu novada tūrisma piedāvājumu.

Tā ir tikai daļa no plašā tematiskās halles “Apceļo Latviju!” piedāvājuma. Uzzini arī par citiem Latvijas tūrisma piedāvājumiem izstādē “Balttour 2018” Ķīpsalā jau 2.–4. februārī!

Vairāk par izstādi: www.balttour.lv  

Seko līdzi jaunumiem sociālajos tīklos: www.facebook.com/balttour  

Darbalaiks:

2. februārī 10.00–13.00 (Profesionāļu laiks)

2. februārī 13.00–18.00

3. februārī 10.00–18.00

4. februārī 10.00–17.00

Nestāvi  rindā – pērc biļeti internetā: http://www.balttour.lv/?link=00400000

Izstādi-gadatirgu “Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.07.2024 - 31.07.2024 Zemgale aicina - brīvdienu ceļvedis! Zemgales Tūrisma asociācija
Tūrisma jaunumu un pasākumu brošūra 2024 brīvdienām Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Aizkraukles un Jēkabpils novadā | Skatīt vairāk
Atlaides auto nomai Europcar
Dosies ceļojumā un nepieciešams iznomāt auto? Ieskaties www.europcar.lv, izvēlies auto, izvēlies "Maksāt tiešsaistē"un ietaupi līdz pat 15%! | Skatīt vairāk
Alūksnes pilsētas svētki Alūksnes TIC
Jau augusta pirmajā nedēļā gaidītākais pasākums šajā vasarā - Alūksnes pilsētas svētki | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.07.2024 - 06.07.2024 Gida pakalpojumi Liepājā Liepājas reģiona TIB
Piedāvājam grupām iepazīt Liepāju un Karostu gida pavadībā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.2851119sec.