Ventspilī meklē labāko izmitināšanas uzņēmumu

Lai veicinātu Ventspils izmitināšanas uzņēmumu pakalpojumu kvalitāti, arī šogad Ventspils pilsētas dome rīko konkursu "Labākais izmitināšanas uzņēmums 2018. gadā", kura noslēgumā tiks noskaidrotas labākie naktsmītņu uzņēmumi. Šobrīd norisinās konkursa 2. kārta, kuras laikā pieaicinātie saistītās uzņēmējdarbības nozares pārstāvji novērtēs labākās naktsmītnes.

Noslēgusies konkursa 1. kārta, kuru šogad vērtēja Tūrisma informācijas centra darbinieki, apmeklējot visus konkursa dalībniekus un sniedzot vērtējumu punktos. Kopumā tika vērtētas 50 naktsmītnes Ventspilī. Otrajā kārtā darbu turpina saistītās uzņēmējdarbības nozares pārstāvji, apmeklējot uzņēmumus, kuri ieguvuši lielāko punktu skaitu pēc pirmās kārtas vērtējuma.

2. kārtas vērtēšanas komisijai, tika uzaicināti trīs dažāda rakstura ar naktsmītņu uzņēmējdarbību saistīti pārstāvji, lai ar savu skatījumu, konkursa noslēgumā sniegtu jaunas idejas, padomus un pieredzes stāstus, kas spētu iedvesmot Ventspils naktsmītņu īpašniekus strādāt ar radošas pieejas jaudu. Starp vērtēšanas pārstāvjiem ir Liepājas izcilā zivju restorāna "Libava" īpašniece Andra Dāme, dizaina žurnāla "DEKO" galvenā redaktore Aija Lāce, kā arī Kuldīgas restorāna "Goldingen Room", "Hotel Noliktava N° 5" un viesnīcas "2 Baloži" īpašnieks Roalds Cinis.

Konkursa laikā pieaicinātie pārstāvji uz naktsmītnēm dosies atsevišķi un vērtēs dalībniekus piecās grupās: viesnīcas, viesu nami, brīvdienu mājas, naktsmītnes privātmājās (apartamentos) un  hosteļi, jauniešu mītnes.

Apkopojot 1. kārtas vērtējuma rezultātus rezultātus, 2. kārtā, katrā grupā tiks vērtēti sekojoši izmitināšanas uzņēmumi:

I grupā "Viesnīcas" tiks vērtētas viesnīcas: "Dzintarjūra"; "Jūras brīze"; "Raibie logi" un Olimpiskā centra "Ventspils" viesnīca. II grupā "Viesu nami": "Kūpfernams"; "Marbella"; "Veldzes nams"; "Zaļie Ābolīši" un "Zītari". III grupā "Brīvdienu mājas": "Amrai"; "Magnolija"; "Namelis"; Pliederi" un "Venta". IV grupā "Naktsmītnes privātmājā un apartamenti": "40 saules"; "Marbella Rezidence"; "Saules kvartāls"; "Rātlaukuma apartamenti"; "Ventspils Centra apartamenti" un "Villa Victoria". V grupā "Hosteļi un jauniešu mītnes": "Dienesta viesnīca "Venta"; "Strādnieku viesnīca" un "Ventspils augstskolas dienesta viesnīca".

Vērtē saistītās uzņēmējdarbības nozares pārstāvji:

Andra Dāme Liepājā sešus gadus vadījusi viesnīcu "Libava", šobrīd kļūstot arī par Liepājas zivju restorāna īpašnieci. Viesnīca un restorāns pašā Liepājas sirdī piedāvā baudīt atpūtu un dažādus jūras velšu un zivju ēdienus. Viņas pieredze naktsmītņu nozarē aizsākās 2012. gadā vadot viesnīcu "Libava".

"Lai viesi izvēlētos naktsmītni - tai ir jābūt pozitīvam tēlam (atsauksmēm), gaumīgai vizuālai informācijai (mājas lapa, fotogrāfijas), un šī informācija nedrīkst būt maldinoša. Liela nozīme ir darbiniekiem, kuri ar savām zināšanām un pareizo attieksmi radīs vēlmi klientiem atgriezties vairākkārt, kas savukārt nozīmē, ka izvēlētā vieta piepildījusi vai pat pārspējusi viesu vēlmes. Izcilai  naktsmītnei ir jābūt ar "odziņu", kas to atšķir no citām."

Aija Lāce ir dizaina žurnāla DEKO galvenā redaktore.

Aija uzskata, ka lai naktsmītnē atgrieztos vairākkārt, izvēlētajai vietai jābūt ar gaumīgu interjeru, komfortablai, tīrai un no rīta klienti tiek lutināti ar kārdinošām brokastīm. Līdzās tādām vērtībām kā patīkams interjers, tīrība un, protams, ērta gulta, vienlīdz svarīgs ir cilvēciskais faktors – lai sajūtama ir nevis darbinieku mākslīga pieklājība un uzbāzība, bet patiesa ieinteresētība viesa labsajūtā.

"Žurnālā DEKO ir rubrika, kurā izceļam viesnīcas un restorānus ar labu dizainu. Daudzās no šīm vietām gan Latvijā, gan pasaule laimējies pabūt arī pašai. No šīs pieredzes varu teikt – ir viesnīcas, kuru dēļ vien gribas vēlreiz atgriezties vietā, uz kurieni aizceļots. Ceru tādu sastapt arī Ventspilī."

Roalds Cinis ir Kuldīgas tūrisma ideju ģenerators… viņa darbība tūrisma nozarē ir tik daudzpusīga un pilnībā nodrošina viesa izklaidēšanu ierodoties pilsētā. Roalda uzdevums ir vērtēt naktsmītni kā nozīmīgu tūrisma piedāvājuma posmu, jo viņa domāšanas virziens, atbild uz jautājumu - kas vajadzīgs, lai šodien pie tevis atbrauktu viesis. Rolada gādībā šobrīd ir restorāns "Goldingen Room", "Hotel Noliktava N° 5" un viesnīca "2 Baloži", viņa ideju augļi ir arī Kuldīgas tūristu vilcieniņš Ludis, jeb Goldingen Train un dzīvais muzejs "Senās Kuldīgas stāsts".

Roalds aicina naktsmītņu vadītājus pieņemt to, ka cilvēki ir ļoti dažādi, nekad nebūs tā, ka visi būs apmierināti. "Izcils tu nevari būt visiem, jācenšas radīt apstākļu kopumu, kas veido apmierinātu klientu. Naktsmītne ir tikai viens no faktoriem visa. Galvenais šajā darbā ir iet savu izvelēto virzienu, turēties pie sevis izvirzītajiem standartiem un censties noturēt nemainīgu servisa līmeni. Svarīgi ir atcerēties klientus un radīt viņos labas emocijas."

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Kāp vilcienā un dodies uz Vidzemes ziemeļaustrumiem – uz Gulbeni, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma speciālisti un uzņēmēji, ļaujot izbaudīt | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.05.2024 - 31.05.2024 Piestāj kādā no hosteļiem Bauskas novadā! Bauskas TIC
Ja dodies ceļā vai vienkārši vēlies pārnakšņot! | Skatīt vairāk
KONCERTPROGRAMMA VIOLETS Jaunmoku pilī Tukuma TIC
Burvīgo solistu Ances Krauzes uz Zigfrīda Muktupāvela balsi papildinās Zigfrīda vijoles spēle, bet pie klavierēm uzstāsies pats komponists Jānis | Skatīt vairāk
"Ragakrasts"  brīvdienu mājas Mērsragā Tukuma TIC
Ģimenēm ar bērniem draudzīgas, gaumīgas, labiekārtotas mājiņas Mērsragā www.ragakrasts.lv | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.84846783sec.