EASA/ECDC vadlīnijas apstiprina pasažieru karantīnas neefektivitāti

Lidsabiedrības un lidostas aicina ES/EEZ un Lielbritānijas valdības nekavējoties atteikties no pasažieru karantīnām, jo Eiropas Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency (EASA)) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC)) vadlīnijas apstiprina to neefektivitāti.

EASA/ECDC vadlīnijas Covid-19 testēšanai un karantīnai  ceļotājiem, kuri izmanto gaisa satiksmes pakalpojumus, viennozīmīgi noraida nepieciešamību doties karantīnā pašreizējā epidemioloģiskajā situācijā, kurā vīrusa izplatība jau ir plaša.

Vadlīnijas apstiprina, ka ceļotāji, kuri izmanto gaisa satiksmi, veido <1% no visiem konstatētajiem Covid-19 gadījumiem un tie nepalielina Covid-19 izplatības rādītājus.

Aviācijas asociācijas mudina valdības apsvērt ātrās testēšanas tehnoloģijas un novērtēt pozitīvo ceļošanas koridoru pieredzi, lai palīdzētu atjaunot pasažieru pārliecību un atbalstītu agrīnu asimptomātisko gadījumu noteikšanu.

Brisele un Ženēva – Eiropas un starptautiskās aviācijas asociācijas aicina Eiropas valstu valdības nekavējoties atcelt karantīnas pasākumus un citus ceļošanas ierobežojumus, ņemot vērā jaunas rekomendācijas, kuras publiskojusi Eiropas Aviācijas drošības aģentūra (European Union Aviation Safety Agency (EASA)) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC)), kas viennozīmīgi noraida to lietošanu pašreizējā situācijā, kurā vīrusa izplatība jau ir plaša.

EASA/ECDC vadlīniju Covid-19 testēšanai un karantīnai ceļotājiem, kuri izmanto gaisa satiksmes pakalpojumus, pielikums aviācijas veselības drošības protokolam arī apstiprina, ka ceļotāji, kuri izmanto šo transporta veidu veido mazāk nekā 1% no visiem konstatētajiem Covid-19 gadījumiem un tie nepalielina Covid-19 izplatības rādītājus.

„Šīs vadlīnijas viennozīmīgi parāda, ka karantīnas ievērošanas prasība ir būtībā politiski motivēts bezriska pasākums, kam nav saiknes ar to, kas ir patiesībā nepieciešams sabiedrības veselības nodrošināšanai. Tādējādi karantīnas neievēro samērīguma principu, kas ir svarīgs ES tiesību normu princips – jo sevišķi tāpēc, ka uz sauszemes robežām netiek veikti līdzvērtīgi pasākumi. Tādējādi radušies bezprecedenta ierobežojumi pārvietošanās brīvībai un brīvībai sniegt pakalpojumus. Mēs aicinām valstu valdības nekavējoties atcelt to noteiktās karantīnu prasības un atjaunot pārvietošanās brīvību Eiropas iedzīvotājiem,” norāda ACI Europe ģenerāldirektors Olivjē Jankovecs (Olivier Jankovec).

Krietni saskaņotāka, koordinētāka pieeja starp ES, EEZ un Lielbritānijas valdībām ir svarīga, lai iedzīvotājiem un uzņēmumiem palielinātu skaidrību un prognozējamību, ņemot vērā jaunākās ES Padomes rekomendācijas . Tas ir svarīgi nozares atlabšanai.

EASA/ECDC vadlīnijās noteikts, ka 14 dienu karantīna ir efektīva vien „izņēmuma situācijās”, kad valsts ir guvusi pilnīgu kontroli pār vīrusa izplatību un samazinājusi izplatības līmeni tuvu nullei, un arī tad tikai ceļotājiem, kuri ierodas no valstīm, kurās vīrusa izplatība joprojām ir augsta.

Papildus šajās vadlīnijās paustajiem datiem ir vairākas citas analīzes, kas apstiprina korelācijas trūkumu starp pasažieru satiksmi un izplatības rādītājiem nacionālā līmenī:

•    ACI Europe lidostu pasažieru datu analīze par 2020. gada trešo ceturksni viennozīmīgi noraida jebkādu saikni starp gaisa satiksmi un Covid-19 izplatības rādītāju pieaugumu. Nelielais gaisa pasažieru plūsmas pieaugums šajā periodā pierādījis, ka nepastāv statistiski nozīmīga saikne ar Covid-19 testu pozitivitātes rādītājiem, balstoties uz aviācijas, sabiedrības veselības un kopienu mobilajiem datiem. ACI Europe ziņojums atrodams šeit;

•    Līdzīgi arī Oxera pētījums  apstiprina, ka infekcijas ievešanas risks ar starptautiskajiem ceļojumiem ir jāizvērtē attiecībā pret iekšzemes infekcijas līmeni. Pētījumā prognozēts, ka ik nedēļu no ES Lielbritānijā ielidojušajiem 409 800 pasažieriem tikai 0,01% gaisa ceļotāju varētu būt inficēti un nonākt starp Lielbritānijas iedzīvotājiem. Tas ir līdzvērtīgi vienai inficētai personai uz 10 000 ceļotāju;

•    McMaster HealthLabs Kanādā arī publiskojusi starpziņojumu par savu ielidojošo starptautisko pasažieru Covid-19 pētījumu, kas arī apstiprina, ka 99% pasažieru bijuši negatīvi testa rezultāti. Laboratorija norāda, ka šis ir jaudīgs rīks, lai pieņemtu ”uz zinātni balstītus politiskus lēmumus”, un noraida karantīnu kā atbilstošu pieeju vīrusa izplatības ierobežošanai. Lidsabiedrības un lidostas turpina uzskatīt, ka starp augsta un zema riska zonām ceļojošo pasažieru ātrā testēšana var veicināt un atbalstīt saslimšanas gadījumu noteikšanu starp asimptomātiskiem ceļotājiem.

Eiropas gaisa pasažieru satiksme ir viena no šīs krīzes vissmagāk skartajām nozarēm visos reģionos, un nesen tās apjoms ES/EEZ/Šveices un Lielbritānijas lidostās kritās par 89%. Līdz šim 102 lidostas Eiropā, kas nodrošina 47% no pasažieru plūsmas kontinentā, kompetento veselības un aviācijas varas iestāžu pārraudzībā ieviesušas testēšanas iespējas. Šīs testēšanas iespējas ļāvušas vairākām lidsabiedrībām un lidostām ierosināt īstenot „no Covid-19 brīvus lidojumus” un ceļošanas koridorus bez karantīnas vairākos gaisa maršrutos, tostarp nesen starp Itāliju un ASV, balstoties uz testēšanas protokolu gaisa ceļotājiem. Tas pierāda svarīgo lomu, ko testēšana var sniegt savienojamības atjaunošanā.

„Ātrā testēšana, kas izmanto jaunākās pieejamās tehnoloģijas un atbilst augstajiem jutīguma un precizitātes kritērijiem, ko izstrādājis ECDC, var palīdzēt atjaunot prognozējamību, pasažieru pārliecību un tādējādi arī lidojumu savienojamību Eiropas pasažieriem,” saka Airlines for Europe (A4E) izpilddirektors Tomass Reinerts (Thomas Reynaert).

Eiropas aviācijas asociācijas aicina Eiropas valstis sadarboties, lai īstenotu šādas iniciatīvas un vairāk ieviestu ceļošanas koridorus bez karantīnas.

„Testēšanas tehnoloģijas strauji attīstās, un mēs esam gatavi sadarboties ar EASA, ECDC un valstu valdībām, lai īstenotu racionālākās un efektīvākās metodes, tādējādi atjaunojot kustību Eiropā,” uzver Eiropas Reģionālo lidsabiedrību asociācijas (ERA) ģenerāldirektore Monserata Bariga (Montserrat Barriga).

„Pasažieru Covid-19 ātrā testēšana paver durvis lidojumu atjaunošanai, likvidējot karantīnas nepieciešamību. Un sabiedrība tam piekrīt – 65% aptaujāto ceļotāju uzskata, ka karantīna nav jāpiemēro pasažieriem ar negatīviem testu rezultātiem. EASA/ECDC protokols skaidri parāda, ka karantīna nav efektīvs līdzeklis pašreizējos apstākļos. Un ir arī svarīgi ieviest šo protokolu tāpēc, lai likvidētu pagaidu ceļošanas ierobežojumus nebūtiskai ceļošanai uz ES no trešajām valstīm,” norāda IATA reģionālais viceprezidents Eiropā Rafaels Švarcmans (Rafael Schvartzman).

•    Airlines for Europe (A4E) ir Eiropā lielākā lidsabiedrību asociācija, kas bāzēta Briselē. Organizācija rīkojas savu 16 biedru vārdā, lai palīdzētu veidot ES aviācijas nozares politiku, sniedzot labumu patērētājiem un nodrošinot pastāvīgi drošu un konkurētspējīgu gaisa transporta tirgu. Sekojiet @A4Europe vietnē Twitter.com.

•    ACI Europe (Starptautiskā lidostu padome) ir Starptautiskā lidostu padome (ACI) Eiropas reģionā, vienīgā vispasaules lidostu operatoru profesionālā asociācija. ACI pārstāv vairāk nekā 500 lidostas 46 Eiropas valstīs. Mūsu biedri nodrošina vairāk nekā 90% no komerciālās gaisa satiksmes Eiropā – 2019. gadā tika pārvadāti 2,5 miljardi pasažieru un 20,7 miljoni tonnu kravu, kā arī tika veikti 25,7 miljoni lidojumu. Ņemot vērā klimata ārkārtas situāciju, 2019. gada jūnijā mūsu biedri apņēmās līdz 2050. gadam sasniegt nulli oglekļa izmešu, neietekmējot savu darbību.

•    1980. gadā dibinātā Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācija (ERA) ir bezpeļņas asociācija, kas pārstāv vairāk nekā 60 lidsabiedrību un aptuveni 150 uzņēmumus, kas iesaistīti Eiropas gaisa transportā, un tā ir vienīgā asociācija, kas pārstāv Eiropas aviācijā iesaistītus visa veida uzņēmumus. Asociācija sekmē Eiropas lidsabiedrību intereses, lobējot Eiropas regulatorus politikas jautājumos, veicinot gaisa transporta sociālo un ekonomisko nozīmību un tā vides saistības.

•    IATA (Starptautiskā gaisa transporta asociācija) pārstāv 290 lidsabiedrības, kas veido 82% no globālās gaisa satiksmes. Jūs varat sekot IATA interneta vietnē https://twitter.com/iata, lai iegūtu paziņojumus, politiskās nostādnes un citu noderīgu nozares informāciju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni! Gulbenes novada TIC
Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.05.2022 - 24.05.2022 Izstāde "Rotaļlietu stāsts" Bauskas TIC
Bauskas muzejā apskatāma izstāde "Rotaļlietu stāsts" un sestdienās notiek radošās darbnīcas bērniem | Skatīt vairāk
Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā Bauskas TIC
Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt! | Skatīt vairāk
Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana Biznesa augstskola Turība
ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16564798sec.