LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie tūrisma aģentūras «Nikos Travel» direktores Jeļenas Serebrjakovas

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie tūrisma aģentūras «Nikos Travel» direktores Jeļenas Serebrjakovas

Tūrisma aģentūras "Nikos Travel" direktorei Jeļenai Serebrjakovai uzņēmums ir kā trešais bērns, ko viņa kopā ar saviem kolēģiem izlolojusi līdz 10 gadu jubilejai. Viņa cenšas atrast ceļojumus – "rozīnītes", un pašreiz unikālākie ir "Nikos Travel" organizētie ceļojumi savienojumā ar sportu, vingrošanu un veselīgu uzturu viesnīcās.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs pašreiz izjūtat pasaules tūrisma tendences, kā nosakiet kurp tūristi no Latvijas vēlas doties?

Jeļena Serebrjakova: Lai arī pasaulē politiskā situācija nav stabila, cilvēki grib ceļot un ceļo. Viens no variantiem, kā saprast tendences, ir uzklausīt savus klientus. Tieši tagad daudzi, pēc ilgāka laika, pirmo gadu jautā par ceļojumiem uz Ēģipti. Uz Šarmalšeihu ir sākusies agrā rezervēšana, cilvēki zvana un piesakās pat grupās! Vēlas tur atpūsties Ziemassvētkos, sagaidīt Jauno gadu. Gaidīja šo brīdi, kad atkal varēs turp ceļot.

Vasaras ceļojumus labi sāka jau pirkt tūrisma izstādē "Balttour", Ķīpsalā. Tāpat redzams, ka Latvijas vēsās vasaras dēļ daudzi, kuri bija izlēmuši tepat atpūsties, tagad zvana un meklē, kur vēl var aizceļot un pasildīties. Jūlijā vairs nevaram piedāvāt nevienu brīvu vietu uz Turciju vai Grieķiju, lai arī strādājam ar visiem Latvijā pieejamajiem tūroperatoriem. Mums ir tik laba sezona kā nekad!

BalticTravelnews.com: Redzam, ka tūroperatori jau plāno nākamā gada vasaru. Vai tūrisma aģentūras rīkojas līdzīgi?

Jeļena Serebrjakova: Mēs plānojam un organizējam arī savus ceļojumus, cenšoties atrast "rozīnīti", kāda nav citiem. Piemēram, mums ir "fitnesa tūres", kuras izveidoju tikai tāpēc, ka pati aktīvi apmeklēju trenažieru zāli un sāku uzklausīt citus cilvēkus, kuri negrib lidot uz Turciju, dzīvot pēc programmas "viss iekļauts", zaudēt fizisko formu un sūri, grūti iegūto svaru, mājās atgriežoties atkal ar dažiem liekiem kilogramiem. Cilvēku, kuri vēlas veselīgu dzīvesveidu, ir daudz. Tā mēs sākām sadarboties ar viesnīcām Bulgārijā, Igaunijā, izveidojot programmas, lai ceļotāji arī ar vidēji lielu budžetu varētu aktīvi ceļot, trenēties, ēst veselīgi, nelietojot alkoholu un tam līdzīgi. No Latvijas grupai dodas līdzi arī treneris, izveido programmu, ko var turpināt pēc tam arī atgriežoties mājās. Esmu arī pati vadījusi nodarbības.

Esam atraduši arī veidu, lai organizētu interesantas autobusu tūres pa Baltijas valstīm. Uz delfināriju Klaipēdā mums nedēļā dodas divi, trīs autobusi. Lietuva, Igaunija ir stabili virzieni, kas labi iet un nesagādās pārsteigumus, piemēram, kā Ēģipte. Daudz organizējam skolēnu grupu, korporatīvos braucienus. Man ir laba sadarbība ar klientiem no Uzbekistānas, Armēnijas, Krievijas, Ķīnas, kuri arī labprāt ceļo pa Baltijas un citām Eiropas valstīm.

BalticTravelnews.com: Tikko parādījās internets, izskanēja bažas, ka ceļojumu aģentūru mūžs būs beidzies. Tomēr redzam, ka tās mainās, bet aizvien pastāv. Jūs esat salīdzinoši jauna gados šajā biznesā, kas Jums sniedz drošību par nākotni?

Jeļena Serebrjakova: Es plānoju ar savu uzņēmumu strādāt vēl ilgus gadus, bet, protams, jāmainās līdzi laikam un jāskatās, ko var pamainīt savā darbā. Pirms diviem gadiem es ieguvu maģistra grādu pasākumu organizēšanā un vienlaikus Palangā organizējām maratonu, kas bija jauna pieredze. Finansiāli lieli ieguvēji šajā pasākumā nebijām, bet pieredze neatsverama! Tagad droši apsveram piedalīties konkursos, lai organizētu citus pasākumus, kā arī gatavi paši ko savu veidot. Ja runājam par internetu, tad tas tāpat neaizstās cilvēkus, jo jābūt jau kādam, kurš to visu organizē. Vienmēr būs cilvēki, kuri vēlēsies atnākt ar ceļojumu konsultantu parunāt birojā. Mēs arī saviem klientiem vienmēr palīdzam, ja viņiem radušās kādas problēmas lidostā vai kas tāds!

BalticTravelnews.com: Nākotnē ceļojumu aģentūrām kāda kompetence varētu atkrist, kāda nākt klāt?

Jeļena Serebrjakova: Bija ceļojumu aģentūra, kas strādāja tikai ar Bulgāriju, bet ienāca jauns tūroperators, kas arī piedāvāja ceļojumus uz šo valsti. Cenas ziņā ceļojumu aģentūra nevarēja konkurēt... Tādēļ jāskatās un jāplāno savi piedāvājumi plašāk, jāpiedāvā kaut ko klientiem, ko nespēj piedāvāt tikai internets. Atkritīs tās ceļojumu aģentūras, kas strādā tikai ar tūroperatoriem, pārdod viņu ceļojumus, bet pašas neko neorganizē.

BalticTravelnews.com: Pēc kādiem principiem cilvēkiem izvēlēties ceļojumu aģentūru?

Jeļena Serebrjakova: Labi ir palasīt atsauksmes, tagad sociālajos tīklos ir tik daudz dažādu interešu grupu! Cilvēki dalās ar savu pieredzi, ko citi ņem vērā. Būtu labi, ja šī ceļojumu aģentūra ir ALTA biedrs, jo tā tomēr ir sava veida kvalitātes garantija. Obligāti jāpārbauda, ka ceļojumu aģentūrā iemaksātie līdzekļi ir apdrošināti.

BalticTravelnews.com: Kā ceļotājs var saprast, ka piedāvātā ceļojuma cena ir adekvāta? Īpaši, ja viņam nav liela ceļošanas pieredze. 

Jeļena Serebrjakova: Cilvēki pierada gaidīt "karstās cenas" jeb pēdējā brīža piedāvājumus, īpaši, ja ceļo kopā ar ģimeni. Tagad šis vairs nav labākais variants, jo pieprasījums ir liels. Ja arī kaut kas palicis, tad ne jau labākajās vietās un viesnīcās. Vislabāk iegādāties ceļojumu agrajā pārdošanā. Es pati tikko atgriezos no Grieķijas, uz kuru ceļojumu nopirku agrajā pārdošanā un varēju salīdzināt, ka cena pirms ceļojuma bija daudz augstāka. Ceļojumu vasarai optimāli ir iegādāties "Balttour" izstādē, kur operatori ir sagatavojuši dažādus interesantus piedāvājumus. Cilvēkam ir jāsaprot, cik liels ir viņa budžets un ko var atļauties. Ja atnāk jaunais pāris ar 1500 EUR un vēlas medusmēnesi pavadīt Maldivu salās, tad sāku stāstīt, ka varētu izdoties par šo naudu doties uz Bulgāriju vai labākajā gadījumā uz Krētu. Arī savus ceļojumu aģentus vienmēr aicinu kārtīgi izskaidrot, ko cilvēks saņems par iztērēto naudu, kāda būs ēdināšana utt., lai nebūtu liekas gaidas un vilšanās.

BalticTravelnews.com: Kā ceļojuma aģentūrā notiek ceļojuma pārdošana?

Jeļena Serebrjakova: Visvieglāk, ja klients jau zina, kurp viņš vēlas doties. Mums ir klienti, kuri katru gadu brauc Turcijā uz vienu un to pašu viesnīcu, kā uz vasarnīcu. Ja cilvēks nezina kurp doties, tad parādām drukātos ceļojumu katalogus. Redzu, ka vidēja vecuma un vecākiem cilvēkiem patīk pašķirstīt katalogus, īpaši sievietēm. Iedodam vēl uz mājām līdzi paskatīties, parādīt bērniem, kādā viesnīcā viņi dzīvos. Paši daudz ceļojam, braucam info tūrēs un stāstām savu pieredzi, citreiz piezvanām vēl pajautāt tūroperatora pārstāvjiem, lai gūtu vēl kādu ieteikumu. 

BalticTravelnews.com: Ko vēl sagaidāt no tūroperatoriem? Vajadzētu varbūt vēl kādu?

Jeļena Serebrjakova: Tūroperatoru Latvijā ir pietiekami, vienīgi varētu vēlēties biežākus lidojumus uz pieprasītākajiem galamērķiem. Tikko mums zvanīja klienti, bija gatavi iegādāties ceļojumu uz Turciju 3000 EUR vērtībā, bet nav nevienas brīvas vietas – pat ne no Tallinas, ne Viļņas. Piekrītu, ka uz Turciju varētu doties arī no Vācijas, bet ne visi grib šādā veidā ceļot, īpaši ar bērniem. Tiešie reisi tomēr ir labāki.

BalticTravelnews.com: Sirsnīgi apsveicam "Nikos Travel" 10 gadu jubilejā! Pastāstiet, kā radās uzņēmums?

Jeļena Serebrjakova: Savulaik es ar izcilību pabeidzu Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu (ISMA), tieši studējot tūrismu. Es jau sen zināju, ka strādāšu tūrismā. Skolā mums bija ekskursija uz Itāliju, kas mani sajūsmināja. Autobuss bija vecs, gulēt neērti, bet grupas vadītāja man šķita kā tāds Dievs, kura var braukāt pa pasauli. Pēc studijām sāku strādāt tādā tūrisma kompānijā Avotu ielā, kura tagad vairs nav. Pēc tam strādāju tūrisma firmā, kurā darīju visu – tulkoju, izstrādāju maršrutus, organizēju, braucu kā grupas vadītāja uz Čehiju utt. Man ļoti patika, bet ātri sapratu, ka, ja ir ģimene, tad strādāt par grupas vadītāju ir grūti, jo Ziemassvētki, Jaunais gads utml. bieži vien jāpavada ceļā. Vēlāk man piedāvāja darbu "Air Tour", kur strādāju mārketinga nodaļā. Esmu ļoti pateicīga tās direktoram Sergejam Treņinam, no kura es ļoti daudz iemācījos. No turienes, ļoti labi šķīrāmies, un viņš man pateica, ka jau sen zinājis, ka es kā darbinieks ilgi nestrādāšu, gan jau pati kaut ko izdomāšu.

Man bija dekrēta atvaļinājums, kurā sāku rakstīt "Nikos Travel" biznesa plānu. Man dēlam tagad ir 11 gadu, uzņēmumam 10. Es neesmu cilvēks, kurš var mājās nosēdēt uz vietas, man vajag kaut ko darīt. Sākumā man pat nebija firma, kad es jau palīdzēju kādai grupai atbraukt uz Latviju, pēc kā es sapratu, ka man patiešām vajag savu uzņēmumu.

BalticTravelnews.com: Jūs pieminējāt, ka sākumā rakstījāt biznesa plānu. Kā to paveikt?

Jeļena Serebrjakova: Tagad es darītu nedaudz citādi, jo mans pirmais biznesa plāns bija diezgan primitīvs, bet tagad es studentiem mācu, kā to pareizi pa soļiem izdarīt. Sākumā jāizdomā ideja, kas būs tas, ar ko varēs būt atšķirīgs no citiem?! Man bija jādomā arī par naudu, ņēmu bankā kredītu, ko sen jau izmaksāju. Domāju, kādus atšķirīgus maršrutus iekļaut ceļojumos, kā veikt mārketinga aktivitātes. Bija arī ļoti daudz kļūdas, ko es vēlāk sapratu. No šodienas skatupunkta skatoties, es saprotu, ka jaunai firmai nevajadzēja uzreiz likt lielu reklāmu "glancētos" žurnālos. Jāskatās, kas mums der, kas neder.

BalticTravelnews.com: Redzams, ka Jums ir ļoti liela misijas apziņa, ka ne jau naudas dēļ tikai strādājiet.

Jeļena Serebrjakova: Protams! Pati svarīgākā ir klientu apmierinātība. Man tiešām ir liels prieks, ja redzu, ka priecīgi klienti sociālajos tīklos ievieto savas fotogrāfijas, un es arī esmu pastrādājusi, lai viņiem būtu labs garastāvoklis. Ļoti patīkami, ka cilvēki pēc ceļojuma piezvana, pastāsta, cik labi bijis, citi atved pat dāvaniņas. Līdz pat komiskām situācijām, piemēram, kad man dzima otrs bērns, izrādījās, ka vecmātei esmu organizējusi ceļojumu. Tad es saprotu, ka ne par velti šis viss! Protams, ka nauda arī ir svarīga. Mēs bijām sākotnēji Elizabetes ielā, kur vienmēr bija jāuztraucas, ka celsies īres maksa par telpām. Tad pārcēlāmies uz šīm telpām Dzirnavu ielā, kuras tūlīt būšu izmaksājusi un ieguvusi savā īpašumā. Man tas bija ļoti svarīgi. 

BalticTravelnews.com: Kam vēl jābūt, lai Jūs būtu laimīga?

Jeļena Serebrjakova: Gribētos, lai bērni arī strādātu vēlāk šajā biznesā, lai viņiem nav jāsāk no nulles. Protams, ja viņi to vēlēsies.  Priecājos, ka līdz ar šo darbu man pašai ir iespēja daudz ceļot, ar mani kopā kopš mazotnes ceļo arī bērni. Bieži vien viņus ņemu līdzi komandējumos, uz izstādēm. Viņi redz, ka mamma strādā, ka viņai darbs patīk. Ja pat viņi nestrādās tūrismā, es domāju, ka šis viņiem palīdzēs daudz sasniegt savā sfērā. Redzot, ka tik daudziem viss slikti, ka tik daudzi brauc prom, vēl vairāk gribas kaut ko darīt vērtīgu savas valsts labā. Man vienubrīd paralēli bija arī darbā ārzemēs iekārtošanas uzņēmums, bet es ātri sapratu, ka tas nav domāts man, lai arī peļņa nāca labāka nekā šajā uzņēmumā. Pie manis katru dienu nāca tik daudz, bēdīgu un bezcerības pilni, cilvēku, kuriem nebija naudas, viņi gribēja tikt strādāt uz ārzemēm, raudāja manā kabinetā. Tas bija pārāk nomācoši, un es izlēmu, ka darīšu tikai to darbu, kas man patīk.

BalticTravelnews.com: Kas "Nikos Travel" šajos gados ir mainījies?

Jeļena Serebrjakova: Mainījušies maršruti, bet mana attieksme pret darbiniekiem palikusi nemainīga. Līdz ar to, lai kā gājis, tagad izdevies izveidot nelielu, bet labu kolektīvu. Man vienmēr gribējies, lai esam saliedēta komanda, lai vismaz reizi gadā visi kopā dodamies pie kolēģes uz Latgali. Darbā mēs pavadām ļoti daudz laika, un draudzīgas attiecības ir ļoti svarīgas. Vairākus gadus mans tētis arī strādāja kopā ar mums. Vīram gan ir savs celtniecības uzņēmums. Mājās par darbu nerunājam, viņš nejaucas manā biznesā, un es nejaucos viņa darīšanās.

BalticTravelnews.com: "Nikos Travel" vēl viens interesants piedāvājums ir, ka var pa vasaru braukt uz ārzemēs atpūsties un strādāt tūrismā. Pastāstiet nedaudz vairāk!

Jeļena Serebrjakova: Sadarbojamies ar vairākām Latvijas augstskolām, un šī pamatā ir iespēja tūrismu studējošiem jauniešiem iziet praksi ārzemēs. Savulaik ITB izstādē, Berlīnē iepazinos ar Grieķijas viesnīcu pārstāvjiem, kuri man pajautāja, vai mums ir jaunieši, kurus varētu aicināt pastrādāt pie viņiem. Tolaik sākām ar Baltijas akadēmiju, un interese bija ļoti liela. Mums ir darbā iekārtošanas ārzemēs licence, sadarbojamies ar Nodarbinātības valsts aģentūru. Kad mēs to sākām, tad bez mums ar ko tādu nodarbojās tikai vēl viena firma, tagad ir vairākas. Šis pakalpojums vairs nav tik populārs, jo daudziem jau radi dzīvo ārzemēs, un paši iekārtojas. Tomēr arī šogad aptuveni 70 jaunieši izmanto iespēju praksi apgūt ārzemju viesnīcās. Kad sākām, tie bija aptuveni 700 jaunieši gadā.

Tagad sadarbojamies arī ar labu viesnīcu Kiprā, tās pārstāvji pavasarī atbrauc uz darba intervijām šeit, jo man ir svarīgi, lai arī vecāki redzētu, ka viņu bērni brauks strādāt uz labu vietu, nevis dejot uz galdiem. Stipendija – alga ir aptuveni 500 – 600 EUR, turklāt viņiem ir iespēja doties vietējās ekskursijās. Tā ir laba iespēja attīstīt savas svešvalodu prasmes, jo tur strādā darbinieki no visas Eiropas Savienības. Turklāt CV tas tālāk ir labs ieraksts, ka jaunietis ir jau strādājis, piemēram, pieczvaigžņu viesnīcā, saņēmis rekomendācijas. Tas ir svarīgi!

BalticTravelnews.com: Ko vēl plānojat paveikt "Nikos Travel" attīstībā?

Jeļena Serebrjakova: Uzsvaru tagad liksim uz "Nikos Travel" mājaslapu internetā. Ceram vēl šogad izveidot jaunu lapu, kurā klienti varētu iegādāties ceļojumus iegādāties tiešsaistē. Tas ir diezgan dārgi. Lielāku vērību veltīsim, kā uzņēmuma attīstībā var palīdzēt jaunās tehnoloģijas.

BalticTravelnews.com: Agrāk ceļojumu aģentūrā svarīgākais bija faksa aparāts. Kas tagad?

Jeļena Serebrjakova: Dators, mobilais telefons un labi darbinieki, kuri klientiem var visu izstāstīt. Es birojā strādāju divas, trīs reizes nedēļā, pārējā laikā no mājām. Ja ir dators, ātrs internets, tad varu strādāt no jebkuras vietas.

BalticTravelnews.com: Kādām labām īpašībām jāpiemīt ceļojumu konsultantam, lai Jūs teiktu: "Jā, šis man derēs!"

Jeļena Serebrjakova: Cilvēkam jābūt ar labām komunikācijas spējām, jāsaprot, ka klienti atnākot, gribēs parunāties mazliet vairāk, pastāstīt kaut ko par sevi. Jājūt, ko tieši piedāvāt atbilstoši klientam, nevis tikai automātiski uzrakstīt līgumu un: "Uzredzēšanos!" Tad jau varētu būt tikai tirdzniecība internetā, bet cilvēkiem jau tāpat tagad pietrūkst dzīvā komunikācija – gribas parunāties ar kādu. Situācijas ir dažādas, jābūt labam psihologam. Citreiz jānomierina sievietes, kuras gatavojas ceļot vienas. Jāpaskaidro, ka daudzi ceļo vieni, ka tam ir savas priekšrocības, vienam izbaudot savu laiku. Ceļojumu konsultantam jābūt ar vismaz latviešu, krievu, angļu valodas zināšanām, ja zina vēl kādu, jo labāk! Jāprot patstāvīgi atrast informāciju internetā, lai nav jāstāv blakus un nepārtraukti jāpalīdz. Jābūt arī atbildības sajūtai, ka darbu nevar kavēt katru dienu utml.

BalticTravelnews.com: Ja jāpieņem jauns darbinieks, vai Jūs uzreiz varat pateikt, ka tas būs īstais, vai tomēr arī sanāk kļūdīties?

Jeļena Serebrjakova: Protams, ka pieļauju kļūdas. Ir bijis arī tā, ka man sākumā šķiet, ka šis nebūs īsti labs, tomēr pieņemu un vēlāk izrādās ļoti labs darbinieks. Pasniedzu vairākās augstskolās un sāpīgi redzēt, ka ļoti labi studenti brauc strādāt tālāk uz ārzemēm, Latvijā nepaliek. Kopumā tūrismā mums trūkst labu speciālistu.

BalticTravelnews.com: Minimālā alga tiek paaugstināta. Vai nav tā, ka veidojas situācija, kurā cilvēki saņem neatkarīgi no darba ražīguma.

Jeļena Serebrjakova: Mums daļa algas ir noteikta apmēra, bet daļa procentuāli veidojas no padarītā, kas ir motivējoši. Cilvēkam tā arī ir interesantāk strādāt.

BalticTravelnews.com: Apbrīnojumi, ka spējat gan tik ražīgi vadīt uzņēmumu, gan vienlaicīgi tik labi izskatīties! Kā tas izdodas?

Jeļena Serebrjakova: Man svarīgs ir sports. Man ir abonements sporta zālē, kuru es apmeklēju 3 – 4 reizes nedēļā. Vakaros trenējos pusotru stundu. Pirms diviem gadiem man bija treniņi ar personīgo treneri pulksten 7.30, ka arī bija labs veids kā iesākt darbadienu. Tagad es sāku nedaudz nodarboties ar latīņu dejām, lai arī no treniņiem gūtu lielāku prieku. Tāpat, kā jau minēju, sportu apvienoju ar darbu, šajās fitnesa tūrēs arī pati sportoju, izbaudu laiku pie jūras. Cilvēkiem patīk un man labi! Vēlu gan eju gulēt un agri ceļos, kas nav īsti labi.

BalticTravelnews.com: Lai arī dzimtā valoda Jums ir krievu, redzams, ka pēc savas pozīcijas esat dedzīga Latvijas patriote. Kā tik stiprs raksturs un šāds patriotisms veidojies?

Jeļena Serebrjakova: Esmu dzimusi un augusi Rīgā, arī tagad te dzīvoju. Mamma ir latviete, ar brālēniem no viņas puses sarunājos tikai latviski, jo viņi krieviski nemaz neprot. Es tiešām ļoti mīlu Rīgu un Latviju. Savas lekcijas jaunajiem studentiem vienmēr iesāku ar to, ka Latvija ir brīnišķīga, ka te ir daudz ko darīt, ļoti daudz maršrutu, kurp doties. Man tiešām žēl, ka tik daudz cilvēku dodas prom no valsts.

Vecāki man ir diezgan stingri audzinājuši, ka jābūt labai izglītībai, neatceros, ka kā pusaudze būtu varējusi līdz pusnaktij staigāt apkārt. Rīgas 15. vidusskolu es pabeidzu ar zelta medaļu, piedalījos olimpiādēs. Atceros, kā skola lepojās, kad es starp Latvijas krievvalodīgajām skolām uzvarēju latviešu valodas olimpiādē. Fizikā, ķīmijā vajadzēja vairāk pastrādāt, bet centos. Tētis arī strādāja skolā par direktora vietnieku, un man gribējās, lai vecāki ar mani lepojas.

BalticTravelnews.com: Bieži vien teicamnieki praktiskai dzīvei nav piemēroti, bet Jūs esat labs piemērs, veidojot sekmīgu biznesu. Kāpēc neaizgājāt zinātnes ceļu?

Jeļena Serebrjakova: Tā ir sanācis... Mani arī tagad aicina kā tūrisma mārketinga vieslektori Alberta koledžā, Baltijas akadēmijā. Man patīk ar jauniešiem tikties, uzzināt kaut ko jaunu arī no viņiem. Bieži vien pašai tā rodas jaunas idejas. Tagad es pati plānoju stāties doktorantūrā, ceru, ka šogad tas izdosies.

BalticTravelnews.com: Vēl viena teicamnieku īpašība, ja iesāk kaut ko darīt – uzņem vienu vagu, tad iet līdz galam, ja pat kādā brīdī racionāli redzams, ka vajadzētu mest mieru.

Jeļena Serebrjakova: Tā ir, man vienmēr vajag visu labi izdarīt līdz galam. Tā bija ar maratona organizēšanu Palangā, kad sponsori sākotnēji mums neticēja, bet cilvēkiem bija apsolīts un teicu, ka to izdarīsim! Izdarījām un sanāca. Līdzīgi ir ikdienas darbā, organizējot ceļojumu, ka izdarīsim visu klienta labā. Tomēr, ja runājam par kaut kā pārtraukšanu, tad darbā iekārtošanas firmu spēju likvidēt, redzot, ka tā man nesniedz gandarījumu.

BalticTravelnews.com: Jūs un uzņēmums esat kā viens veselums. Ja jūs no tās izietu ārā, vai tā ir problēma?

Jeļena Serebrjakova: Tā būtu problēma. Es zinu, ka tas nav pareizi, bet es sevi un firmu uztvērumu kā vienu veselumu, kā savu trešo bērnu. Es pat atvaļinājumā nevaru iztikt bez strādāšanas.

BalticTravelnews.com: Kas vēl Jums sniedz gandarījumu dzīvē?

Jeļena Serebrjakova: Ģimene, gribas tomēr pabūt kopā, atpūsties.

BalticTravelnews.com: Vai gatavojat mājās ēst?

Jeļena Serebrjakova: Atvaļinājumā izmantojam iespēju paēst restorānos, bet gatavoju daudz arī pati. Ceļojumā nekad neņemšu apartamentus, kur man virtuvē pašai vajadzētu gatavot arī ēst. Man ļoti patīk grieķu virtuve, un daudz no tās gatavoju arī mājās – augļi, dārzeņi, sieri. Skatos, lai būtu veselīgi. Citreiz sev gatavoju atsevišķi. Priecē, ka Rīgas restorānos ir tik laba virtuve. Nesen savus ārzemju viesus, kuri ļoti daudz pasaulē redzējuši, aizvedu uz restorānu "Rozengrāls", un viņi bija sajūsmā. Latvija var lepoties ar gastronomisko tūrismu.

BalticTravelnews.com: Noteikti ir vēl kādas sapņu vietas, kurp Jūs vēlētos ceļot.

Jeļena Serebrjakova: Es noteikti gribu doties uz Madagaskaru, un ticu, ka aizdosies kādreiz saorganizēt līdzīgi domājošos un turp aizbraukt. Tā nebūtu dzīvošana pieczvaigžņu viesnīcās, bet ekskursiju tūre, baudot skaisto dabu. Daudz par šo pētu, skatos filmas utt. Vēl gribētos nokļūt Japānā, tomēr pavisam cita kultūra.

BalticTravelnews.com: Kur Latvijā ir Jūs iecienītākās atpūtas vietas?

Jeļena Serebrjakova: Jūrmalā, kur mums Priedainē, Lielupes krastā ir vasarnīca.

BalticTravelnews.com: Ceļojuma aģentūrā noteikti ir daudz stresa situāciju. Kā Jūs atbrīvojaties no stresa?

Jeļena Serebrjakova: Sporta zālē. Viss stress iziet kopā ar sviedriem. Rodas vairāk pozitīvā enerģija. Tāpat palīdz atpūta dabā – pie upes, mežā.

BalticTravelnews.com: Ko Jūs pati novēlētu savam uzņēmumam 10 gadu jubilejā?

Jeļena Serebrjakova: Vēl vairāk labu un patstāvīgu klientu, jaunus, interesantus maršrutus. Gribētos, lai darbinieki arī turpmāk ir apmierināti ar mani, kā vadītāju, un šeit strādātu ilgus gadus. 

Fotogalerija no "Nikos Travel" 10 gadu jubilejas pasākuma restorānā «The Traveller» aplūkojama ŠEIT.

Uzziņa

Ceļojumu aģentūra "Nikos Travel" dibināta 2007. gadā.

Ceļojumu aģentūrā "Nikos Travel" strādā 5 gidi, birojā 3 darbinieki, grāmatvede.

Daudz ceļojumu tiek organizēti Baltijas valstīs, parādot dažādas saimniecības Latvijā, kā arī Tallinu, Tartu, Igaunijā un Palangu, Nidu, Žagari, Lietuvā u.c.

Īpaša vērība tiek veltīta atveseļošanās tūrēm ar sporta nodarbībām un veselīgu ēdienu.

"Nikos Travel" sadarbojas ar visiem Latvijā esošajiem tūroperatoriem. 


EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimusi un izaugusi...

Rīgā.

Mana laimes formula ir...

nedzīties laimei pakaļ, tad tā nekur arī nebēgs.

Es iedvesmojos no...

saviem bērniem.

Mans zelta likums ir...

jebkurā, pat vissarežģītākā situācijā, atrast pozitīvo pusi.

Latvijas vasara nav iedomājama bez...

pastaigām pa Jūrmalu.

Mana iecienītākais restorāns Rīgā ir...

"Rozengrāls".

Mana iecienītākā atpūtas vieta Rīgā ir...

mājās kopā ar ģimeni.

Vieta Latvijā, kas mani pārsteigusi aizvadītā gada laikā...

Kuldīga.

Es kā tūriste ārvalstīs esmu apmierināta, ja...

izdodas atpūsties kā tūristam un «izslēgt» sevī tūrisma speciālistu.

Ja man būtu neierobežotas finanses, es...

es vēl biežāk ceļotu.

Vislabprātāk es gatavoju...

kaut ko no saldiem ēdieniem

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz...

Madagaskaru.

Lielākais izaicinājums man šogad ir...

saņemties un iestāties doktorantūrā.

Mans novēlējums BalticTravelnews.com...

Lai katrs otrais (vismaz) Latvijas iedzīvotājs sāk savu rītu ar BalticTravelnews.com ziņu lasīšanu.

Un, protams, vēl vairāk uzticīgu sadarbības partneru!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.07.2021 - 25.07.2021 “ImKas sapņu grāmata” Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
25. jūlijā plkst.17.00 Cēsu Pils dārzā notiks Imanta Kalniņa dziesmu koncerts ģimenēm ar bērniem “ImKas sapņu grāmata”. | Skatīt vairāk
Latvija
Kempings “Ozianna” TAKA
Kempings “Ozianna” piedāvā komfortablu atpūtu guļbūves namiņos Daugavas krastā, telts vietas, treileru vietas, pirti, sporta laukumu, atpūtu | Skatīt vairāk
Viesu māja “Pie draugiem” TAKA
Piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu, bezmaksas privāto | Skatīt vairāk
Glempings "BikBus" TAKA
Augšdaugavas novadā parādījās ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus”. Tā ir pirmā unikāla vieta Latgalē ar iespēju | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12367892sec.