LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie Jūrmalas dizaina viesnīcas «KURSHI Hotel&SPA» valdes locekles Kristīnes Kursītes

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie Jūrmalas dizaina viesnīcas «KURSHI Hotel&SPA» valdes locekles Kristīnes Kursītes

Kristīne Kursīte iet tēva pēdās un turpina ģimenes biznesu, kas Latvijā plašāk pazīstams ar veikalu tīklu “Kurši”. Savukārt Kristīnes Kursītes pārziņā ir viesnīca KURSHI Hotel&SPA, Jūrmalā, kurā viņa ir gan valdes locekle, gan izpilddirektore – pagaidām no viesu nama nesen izveidoto dizaina viesnīcu neviens cits, visticamāk, nespēšot vadīt ar tik lielu atdevi kā pati saimniece.

BalticTravelnews.com: Kādas ir Jūsu prognozes, vai tūrisms šogad Jūrmalā būs ar plus zīmi, ja salīdzinām ar pagājušo, aizpagājušo gadu? Ja būs, kuri faktori to ietekmēs?

Kristīne Kursīte: Sajūta ir tāda, ka palielinās gan dažādu aktivitāšu skaits Jūrmalā, Latvijā, gan pieaug tūristu skaits. Tas noteikti ir saistīts ar Latvijas simtgadi, dažnedažādām Jūrmalas domes aktivitātēm, tendences ir pozitīvas.

BalticTravelnews.com: Kuri pasākumi, svētki vai kaut kas cits nosaka, ka viesnīcniekiem būs labs pienesums arī viesu ziņā?

Kristīne Kursīte: Vairāk viesu pasākumu laikā ir noteikti viesnīcām, kuras atrodas Majoros – netālu no Dzintaru koncertzāles, Dzintaru Mežaparka. Mēs esam Dubultos, nedaudz nost no centra un dzīvojam savu dzīvi. Pasākumu aktivitātes mēs neizjūtam, lai teiktu, ka viesu vairāk. Mēs vairāk strādājam ar saviem pastāvīgajiem klientiem, veidojam dažādus viņiem interesantus piedāvājumus, lai aicinātu biežāk pie mums viesoties. Katrā ziņā tie, kuri plāno laiku pavadīt vairāk Rīgā, paliek tur un nebrauc nakšņot uz Jūrmalu, jo galvaspilsētā pašreiz ir ļoti demokrātiskas viesnīcu pakalpojumu cenas. Jūrmalas viesnīcu piedāvājums viesiem noteikti izmaksā vairāk. Lielās viesnīcu ķēdes Rīgā piemēro tik zemas cenas pakalpojumiem, kādas mēs, kā maza viesnīca, nemaz nevaram atļauties. Līdz ar to turam savu līniju un orientējamies, lai viesim veltītu individuālu attieksmi, īpaši sagaidītu katru viesi, izprastu viņa vēlmes utt.

BalticTravelnews.com: Kādēļ, Jūsuprāt, Jūrmalā nav neviena starptautiska viesnīcu ķēde?

Kristīne Kursīte: Jūrmalā ir izteikta sezonalitāte, kas noteikti investorus, ja viņiem jāizvēlas naudu ieguldīt Rīgā vai Jūrmalā, mudina izlemt labāk to darīt Rīgā. Protams, daudz atkarīgs arī no nekustamā īpašuma nodokļa politikas. Jūrmalā tā ir ļoti augsta un uzņēmēji maksā pilnu nekustamā īpašuma maksu. Paldies Jūrmalas domei, ka fiziskām personām tiek doti atvieglojumi 90% apmērā, kas palīdz saglabāt Jūrmalā tādu sabiedrības vidi, kāda tā ir šodien.

BalticTravelnews.com: Kuri faktori vēl ietekmē Jūsu biznesu?

Kristīne Kursīte: Laika apstākļi, ja sola skaistu, saulainu laiku, uzreiz vairāk ir vietējo viesu. Protams, ka ietekmē jebkuras garās brīvdienas. Piemēram, tikko Lieldienās bija ļoti labs viesnīcas noslogojums. Tieši tas pats attiecas uz kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, no kurienes ierodas tūristi, ja ir garākas brīvdienas. Mēs zinām katras valsts kalendāru, kad katrā valstī ir skolēnu brīvlaiks vai kādi citi svētki. Viennozīmīgi ļoti daudz viesu brauc pie mums sagaidīt Jauno gadu, maija sākumā ir daudz viesu, vasarā, protams, pats par sevi, ka viesnīca ir labi apmeklēta. Ir arī Krievijas tūristi, kuri dzīvo Jūrmalā savos īpašumos, bet nāk pie mums izmantot viesnīcas pakalpojumus kā SPA un restorānu. Šo visu ņemam vērā, kad plānojam mārketinga budžetu.

BalticTravelnews.com: Kādi ir Jūsu vērojumi, kā viesi ierodas Jūrmalā?

Kristīne Kursīte: Dažādi, bet Baltijas valstu kaimiņi, viesi no Baltkrievijas, Ukrainas galvenokārt ierodas ar automašīnām. Par viesiem no Krievijas varētu teikt, ka 50% ierodas ar automašīnu.

BalticTravelnews.com: Vai viesiem pie viesnīcas KURSHI ir iespēja ērti novietot automašīnu?

Kristīne Kursīte: Jā, mums apkārt viesnīcai ir bezmaksas autostāvvietas, kas ir saskaņotas ar Jūrmalas domi. Atsevišķi vēl ir pieejamas maksas autostāvvietas. Tāpat ir speciāla stāvvieta autobusiem.

BalticTravelnews.com: Vai piedalāties arī kādās tūrisma izstādēs, lai piesaistītu vairāk viesu? Kādi ir secinājumi, kā Jūs izskatāties ar savu piedāvājumu uz citu kaimiņvalstu fona?

Kristīne Kursīte: Jā, mēs šogad bijām tūrisma izstādē Tallinā, Igaunijā. Protams, ka mēs nevaram sacensties ar Druskininkiem, Lietuvā, kur ir daudz lielāks viesiem paredzētais aktivitāšu klāsts nekā Jūrmalā. Līdz ar to pilsētai būtu jādomā, kā radīt jaunas izklaides vietu, kādu naktsklubu utml., tas jādara uzņēmējiem, bet pagaidām nav neviena, kas kaut ko tādu uzņemtos.

Labi, ka ir Dzintaru koncertzāle un tās mazā zāle, Dzintaru Mežaparks, Līvu akvaparks, Ķemeru dabas takas, bet ar to vien ir par maz. Protams, mums ir jūra! Jā, arī medicīnas tūrisms viesiem ir interesants, bet tas jau tiekpiedāvāts plašā klāstā..

Vairāk ir jādomā kā piesaistīt ar interesantiem objektiem tieši ģimenes ar bērniem. Es Jūrmalu redzu kā vietu, kur var atbraukt atpūsties ģimenes. Ir izskanējis, ka taps zinātnes centrs – lieliski, ja tā notiks! Ja atbrauc uz dažām dienām, piemēram, no Lietuvas, tad var pavadīt laiku pie mums, apmeklēt vēl kādu izklaidi, un laiks būtu aizpildīts. Jūrmala būtu laba vieta, kur tapt Latvijā vēl nebijušam atrakciju parkam, uz kuru dotos viesi no visas Latvijas.

BalticTravelnews.com: Par ko viesi Jūrmalā sūdzas un par ko priecājas?

Kristīne Kursīte: Man ir patiess prieks, kādu sajūsmu mūsu viesi gūst no klusuma, ka šeit nav burzmas, ka iespējamas tik skaistas pastaigas. Mums nesen viesojās kāda ģimenīte no Krievijas, kura teica: “Ak, Dievs, cik šeit ir labi, kāds klusums, svaigs gaiss, cik labi var paēst un atpūsties no ikdienas trakā skrējiena Maskavā!” Viesi bauda svaigo gaisu un klusumu. Mums ir viešņa no Ukrainas, kura šeit brauc no pirmsākumiem, kad 1991. gadā šeit atvērām viesu namu. Viņa brauc jebkurā gadalaikā, bauda jūru, klusumu, Jomas ielas kafejnīcu burvību.

Protams, ka laikapstākļi varētu bieži vien būt vasarā labāki. Cilvēki bieži jautā, vai labāk braukt uz Jūrmalu jūlijā vai augustā? Pēdējie gadi ir parādījuši, ka labāks laiks ir augustā. Man pašai bija atpūtas pieredze, kad pagājušā vasarā aizbraucu uz Latgali, bet nedēļu bija + 10 grādi un lija lietus. Tad domāju, kā tas var būt, ka tieši manā atpūtas nedēļā tādi laikapstākļi?! Grūti mums ieteikt precīzu laiku, kad labāk atbraukt, lai būtu saulains un silts.

Tomēr pagājušajā vasarā viesnīcā bija ļoti labs apgrozījums. Turklāt, ja ir lietains laiks, viesi labprāt izmanto SPA pakalpojumus. Pirtiņa strādāja nepārtraukti, restorāns bija ļoti labi apmeklēts. Tikko ir saulains, visi dodas uz jūru, ekskursijās.

BalticTravelnews.com: Kāda infrastruktūra būtu vēl nepieciešama Jūrmalas pludmalē?

Kristīne Kursīte: Dubultu pludmalē tā ir mazāk attīstīta nekā Jūrmalas centrā. Varbūt vajadzētu vēl kādu vietu, kur var iznomāt sauļošanās krēslus. Pagājušā gadā kafejnīca “Madam Brioš” bija pludmalē izveidojusi ļoti labu piedāvājumu, lai varētu ērti atpūsties. Ceru, ka šādas aktivitātes būs vēl vairāk.

Tieši Dubultu pludmalē trūkst bērnu rotaļu laukums.

BalticTravelnews.com: Cik Jūrmalā ir pieejami vietējie produkti, mazie tirdziņi? Vai Jūrmalas viesi var nopirkt vietējos ābolus, ogas?

Kristīne Kursīte: Mums tepat netālu ir skaisti noformēts vietējo produktu tirdziņš. Nav noslēpums, ka tirdziņā Kauguros ir zemākas cenas un lielāka izvēle, bet šī ir ļoti laba iespēja iepirkties tiem, kuri tepat dzīvo. Tepat blakus ielā atrodas Jūrmalas labākais zivju veikals, kurā nopērkamas vietējās zivis, bet var doties tās baudīt arī uz Lapmežciemu. Arī mums restorāna vajadzībām regulāri tiek piegādāti vietējie dārzeņi, ogas, zivis u.c. produkti.

BalticTravelnews.com: Vai vietējās zivis tiešām ir pieprasītas KURSHI restorāna ēdienkartē?

Kristīne Kursīte: Ir gan! Līdz ar šefpavāra Ērika Aleksejeva atgriešanos esam ēdienkartē iekļāvuši vēl vairāk no Latvijas nacionālās virtuves – arī zivju ēdienus.

BalticTravelnews.com: Vai var teikt, ka KURSHI ir vienīgais restorāns, kas šādā veidolā piedāvā Latvijas nacionālo virtuvi?

Kristīne Kursīte: Tā varētu būt. Viesi vēlas izmēģināt tieši vietējos ēdienus – cūku stilbiņus, asinsdesu, putru. Esam iecerējuši arī cept Kurzemei raksturīgos sklandraušus, kuri iekļauti arī UNESCO mantojumā. Bieži vien speciāli gatavojam pusdienas, piemēram, Jūrmalas domes ārzemju delegācijām u.c., lai viesi var nobaudīt tieši vietējo ēdienu.

Kopā ar kolektīvu dosimies izbraucienā, lai pagalmam atrastu senu Kurzemes piekrastes laivu. Tajā šovasar izveidosim garšvielu dobi, un mūsu šefpavārs varēs katru izmantot pašu audzētas, svaigas garšvielas.

Esam uzņēmums ar vietējo kapitālu, kas turpina senās kuršu cilts tradīcijas, tādēļ latviskā virtuve mums ir ļoti svarīga.

BalticTravelnews.com: Travelnews.lv pieredze liecina, ka piejūras atpūtas vietās vienmēr ir aizraujoši paskatīties, kā zvejnieki dodas pēc zivīm. Varbūt kaut ko tādu vajadzētu ieviest Jūrmalā, kaut vai kā ilūziju – mazu izrādi?

Kristīne Kursīte: Iespējams, bet droši vien arī tas būtu jāorganizē kādam uzņēmumam, iespējams, var par šo runāt ar Jūrmalas Tūrisma informācijas centru.

BalticTravelnews.com: Kā viesnīcā KURSHI iespējams nosvinēt mazākus un lielākus svētkus? Cik viesu varat uzņemt?

Kristīne Kursīte: Piedāvājam mājīgas svinību telpas līdz 45 personu lielam viesu skaitam. Bieži vien restorānā rīko svinīgas prezentācijas, ģimeniskas svētku vakariņas, korporatīvos pasākumus, kā arī greznas svinības ar dzīvo mūziku un dejām. Sētā aug skaists ozols, tam blakus bērnu rotaļu laukums, kurā arī iespējams rīkot jautras bērnu ballītes, piemēram, cienastu klājot turpat esošajā viesnīcas terasē.

Vērts pamēģināt kādu no mūsušefpavāra svētku tortēm biezpiena, šokolādes, makarūnu, jogurta, zefīra un citas individuāli pasūtītas.

Jautram pasākumam ar kolēģiem, ballītei ar draugiem vai saliedēšanas pasākumam var rīkot arī dažādas ēst gatavošanas meistarklases – Francijas, Itālijas reģionu ēdieni, Baltijas jūras zivju ēdieni, Latviešu klasiskie ēdieni u.c. Popularitāti ieguvušas meistarklases arī pašiem mazākajiem šefpavāriem, kuri vēl mācās gatavot ēst.

BalticTravelnews.com: Kāda veida pakalpojumus Jūs piedāvājat KURSHI SPA?

Kristīne Kursīte: KURSHI SPA piedāvājam gan klasiskos SPA pakalpojumus – ķermeņa masāžas, kosmētiķa pakalpojumus, manikīru, pedikīru, divu veidu pirtis (turku pirts un sauna), pirts rituālus, gan aplikācijas un visa ķermeņa ietīšanas procedūras ar dūņām no Latgales ezeriem, šarko dušuunpatajūrveida masāžas, kas arī ir nereti pieprasītas.

Katru sezonu KURSHI SPA izstrādā speciālus rituālus, kas ir atbilstoši sezonai, un mums ir iespēja palutināt savus klientus ar cita veida piedāvājumiem un kosmētiku, kas tiek piedāvāta tieši šajos rituālos. Mūsu patstāvīgie klienti tos jau ir iecienījuši un gaida jaunumus katru sezonu ar lielu nepacietību.

KURSHI SPA privilēģija ir tā, ka mēs esam neliels SPA un varam nodrošināt individuālu pieeju katram klientam, kā arī konfidencialitāti. Mūsu SPA ir sajūta kā mājās, kur Tu tiec palutināts un tiek izpildītas Tavas vēlmes!

BalticTravelnews.com: Kā latviskais vārds kurši pārtapa viesnīcas nosaukumā KURSHI, kas vairs nav tik latviski?

Kristīne Kursīte: Mūsu viesu namam arī bija nosaukums “Kurši”, bet veidojot jauno viesnīcu, tās logo, stāstu, mēs sapratām, ka nosaukums jāpadara starptautisks, bet nezaudējot stāstu par seno kuršu cilti. Tā sanāca viesnīcas nosaukums KURSHI.

Kurši vēsturiski bija viena no baltu tautām, kas vairāk nekā tūkstoš gadu apdzīvojušitagadējās Latvijas rietumu un daļēji arī centrālo daļu līdz pat Jūrmalai. Saplūstot arcitām tā laika baltu tautām – zemgaļiem, latgaļiem un sēļiem, radusieslatviešu nācija.Kuršiem raksturīga nepakļāvība, kas ļāva savas ieražas un tradīcijassaglabāt vēl ilgi pēc tam, kad tuvējas tautas jau bija pilnīgi pakļautassvešzemniekiem. Kuršu tautas izturība, lepnums un cīņas spars irgodāts visos laikos.

Viesnīcas KURSHI hotel&spa logo ir Saules simbols. Tas ir viens no svarīgākajiem baltu tautu, arī kuršu, rakstos. Logo ir ietverts saules ceļš, kas simbolizē visu procesu cikliskukustību un nemitīgu mainību. Kopā ar augošajām apļu līnijām logo simbolizē dievišķu sākumu, nepārtrauktu attīstību un Dieva klātbūtni it visā.

BalticTravelnews.com: Pastāstiet, kā uzņēmums veidojies?

Kristīne Kursīte: Mans tēvs Juris Kursītis uzņēmumu SIA „Augstceltne” dibināta 1991. gadā. Veiksmīgas darbības rezultātā un spēcīgas konkurences apstākļos SIA „Augstceltne” izveidojusies par daudznozaru kompāniju, kura piedāvā klientiem plašu pakalpojumu klāstu.

SIA „Augstceltne” ir atpazīstama ar grupas zīmi “Kurši”. Uzņēmuma darbības pamatvirzieni: degvielas mazumtirdzniecība, nekustamā īpašuma apsaimniekošana, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi, konferenču un banketu apkalpošana, telekomunikāciju pakalpojumu sniegšana, būvniecība un būvniecības projektu vadīšana, viesnīcu pakalpojumi.

Lielākās nozares ir degvielas mazumtirdzniecība ar 5 uzpildes stacijām ar "Circle K" zīmolu, ēdināšanas pakalpojumi ar vairākām kafejnīcām un bistro tipa apkalpošanu, kā arī nekustamā īpašuma apsaimniekošana, arī Zemkopības ministrijas un Citadeles Bankas ēku apsaimniekošana.

SIA “Augstceltnei”, kā mātes uzņēmumam, ir divi saistītie uzņēmumi, no kuriem viens ir SIA “Tirdzniecības nams “Kurši”’. Būvniecības nams „Kurši” ir viens no vadošajiem būvmateriālu tirdzniecības zīmoliem ar vislielāko tirdzniecības tīklu Latvijā. BN “Kurši” ir pārstāvēts deviņpadsmit būvniecības veikalos Rīgā un visos Latvijas reģionos - Zemgalē, Latgalē, Kurzemē, Vidzemē. Un otrs saistītais uzņēmums ir SIA “Nekustamie īpašumi “Kurši””, zem kura ir viesnīca KURSHI hotel&spa, kura piedāvā nakšņošanas, ēdināšanas un SPA pakalpojumus.

Juris Kursītis ir visu šo uzņēmumu Prezidents. Visus šos uzņēmumus viņš ir izveidojis ar savu gribasspēku, neatlaidīgu darbu un spēcīgo personību.

Tēvam ir augstas prasības pret sevi un darbiniekiem, un es ar viņu ļoti lepojos! Latvijā nav daudz cilvēku, kuri būtu spējīgi paveikt tik daudz. Mēs viņu saucam – par īstu saimnieku.

BalticTravelnews.com: Jūs pieminējāt, ka viesnīcas KURSHI teritorijā jau iepriekš strādāja Jūsu viesu nams? Kādi ir tā pirmsākumi?

Kristīne Kursīte: Vispirms šo vietu iegādājāmies, lai būtu atpūtas bāze darbiniekiem. Tirgus sāka diktēt savus noteikumus, īpašums prasīja savas izmaksas, tāpēc tika izlemts, ka veidosim viesu namu. Pieredzi uzkrājām pamazām, izveidojām nelielu kafejnīcu, pirtiņu. Te es strādāju kopš pabeidzu tūrisma uzņēmuma vadības studijas Biznesa augstskolā “Turība”, esmu studējusi arī uzņēmuma vadību RISEBA. Te ir ielikts liels mans darbs un pieredze, un es ļoti mīlu šo darbu.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs nonācāt līdz idejai veidot jaunu dizaina viesnīcu?

Kristīne Kursīte: Pirms sešiem gadiem sapratām, ka viesu nams ir savu ciklu izdzīvojis, un pienācis laiks darīt kaut ko tālāk. Bija jāizlemj pārdot vai būvēt kaut ko jaunu, atbilstošāku mūsdienu prasībām. Īpašums tik labā vietā Jūrmalā ir liela vērtība, un svarīgi, lai īpašumi pārietu no paaudzes paaudzē. Tāpēc pieņēmām lēmumu, ka investēsim šeit naudu un attīstīsimies tālāk.

Tā ir tapusi skaista dizaina viesnīca KURSHI hotel&spa ar 38 numuriem, kuros varam izguldīt aptuveni 100 – 120 viesus. Šajā objektā man nāca klāt arī pieredze SPA jomā, par kuru iepriekš maz ko zināju. Man ļoti palīdzēja toreizējā Baltijas SPA asociācijas prezidente Anna Volkova. Vienmēr ir bail no nezināmā, bet, ja ir blakus tik labs speciālists, tad viss izdodas lieliski! Ir ļoti interesanti apgūt kādu jaunu jomu. Vislabākā sajūta ir tad, kad SPA viesi novērtē šo miera oāzi un pasaka paldies. Tas iedod jaunu sparu darīt tālāk un vēl vairāk.

Viesnīcas arhitekts ir Juris Lasis, kurš ar savu redzējumu ieteica turpināt tēmu par senajiem kuršiem, jo pieņemam, ka uzvārds Kursītis ir cēlies no Kuršu cilts. Arhitekts viesnīcu iztēlojās kā kāpu, attiecīgi veidojot fasādi. Piemēram, iekšpagalmā fasāde ir kā kāpas šķērsgriezums, kurā ir tumšāki, gaišāki smilšu slāņi, krāsainie stikli istabas veido specifisku gaismas spēli. SPA meistari pat saka, ka šī gaisma ir kā krāsu terapija, tā tiek uzņemta pozitīvā enerģija. Iesākto kāpas tēmu Juris Lasis ir turpinājis arī viesnīcas dizainā, kas, mūsuprāt, ir ļoti gaumīgs un omulīgs.

BalticTravelnews.com: Cik Jūs esat bērni ģimenē, un kā ir sadalīti Jūsu biznesa pienākumi ģimenē?

Kristīne Kursīte: Mans brālis Andris Kursītis ir saistīts ar tirdzniecības nama “Kurši” darbību, bet viņam paralēli vēl ir savs bizness. Savukārt es vadu viesnīcu KURSHI hotel&spa. Māsa Anna vēl ir maza un pagaidām nav iesaistīta ģimenes biznesā.

BalticTravelnews.com: Ja jāsalīdzina, pēc kurām zināšanām ikdienā vairāk vadāties – tām, kuras iedeva augstskola vai tomēr tētis?

Kristīne Kursīte: Protams, ka augstskolu zināšanas ir vērtīga teorija, bet visa pamatu pamats ir tas, ko man zināšanu jomā ir devis tēvs.

BalticTravelnews.com: Vai Jūs esat stingra vadītāja?

Kristīne Kursīte: Esmu taisnīga. Man patīk kārtība, esmu stingra, bet nepaceļu balsi pret cilvēkiem. Kolektīvā esmu radījusi atmosfēru, ka jūtamies brīvi, katrs var atnākt pie manis parunāties, bet reizē zina savu robežu. Man ir pakļauti 34 darbinieki, viens otru respektējam.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs skatāties uz viesnīcas KURSHI vārda nešanu tālāk, lai atklātu vēl, piemēram, šādu viesnīcu citviet.

Kristīne Kursīte: Pagaidām man vēl nav doma, ka es noteikti to darīšu, lai gan teorētiski varētu. Man ir divi dēli. Vecākajam ir 16 gadi, un viņš vairs neprasa tik daudz uzmanības, bet manam jaunākajam dēlam ir tikai trīs gadiņi, un viņš ļoti daudz paņem mana laika un enerģijas, līdz ar to domu par tālāku biznesa attīstību atstāšu vēlākam laikam.

BalticTravelnews.com: No malas raugoties, varētu spriest, ka tā nav finansiālā situācija, kas mudina Jūs strādāt operatīvo darbu – vadīt viesnīcu pašai, ka Jūs varētu ceļot un iedvesmoties, atvest jaunas idejas utml. Kādēļ tomēr uzņematies pati viesnīcas vadību?

Kristīne Kursīte: Viesnīca KURSHI hotel&spa ir jauna, tai ir stadija, ka man pašai jāpiedalās visos procesos. Nevēlos šos pienākumus deliģēt kādam. Lai cik nebūtu labs kāds vadītājs, tas nav viņa īpašums, bet es strādāju uz sevi, tas ir pavisam savādāk.

BalticTravelnews.com: Vai viesi noprot, ka Jūs esat viesnīcas saimniece?

Kristīne Kursīte: Nē! Es nekad necenšos sevi pacelt kaut kā augstāk par pārējiem.

BalticTravelnews.com: Kas Jums šajā darba sagādā prieku?

Kristīne Kursīte: Viesu labās atsauksmes! Citi uzraksta atsauksmi tieši mums, citi padalās sociālajos tīklos, citi pasaka mutiski. Prieku prot paust jebkuras tautības pārstāvji – arī latvieši. Esmu priecīga, ja kolektīvā ir saskaņa, jo tas ir ļoti, ļoti svarīgi. Kopīgas receptes tam nav, esmu kā psiholoģe, cenšos katru cilvēku izprast, uzklausīt abas puses, ja jārisina kāda konfliktsituācija.

BalticTravelnews.com: Kā motivējat viesnīcas darbinieku kolektīvu?

Kristīne Kursīte: Dažādi, tagad ieviešam motivācijas sistēmu. Ja darbinieks piesaista viesu interesi par papildu pakalpojumiem, iesaka izvēlēties augstākas klases numuru, dažādākus ēdienus – tas viss dod nelielus bonusus, lai darbinieki būtu vēl ieinteresētāki veicināt viesnīcas ienākumus. SPA darbiniekiem samaksa ir atkarīga no veikto procedūru skaita. Rīkojam dažādus kolektīva saliedēšanas pasākumus, šovasar brauksim uz šefpavāra Ērika Aleksejeva dzimto pusi Dvieti.

BalticTravelnews.com: Kā noskaidrojām, tad viesmīlībā likumsakarīgi nonācāt jau sen, galvenokārt ģimenes ietekmē.

Kristīne Kursīte: Jā, viss izrādījās viegli. To man, kā Lauvai, saka arī zvaigznes, ka jāstrādā viesmīlībā, ar cilvēkiem.

BalticTravelnews.com: Vai ar augstskolas zināšanām bija pietiekami, mācāties vēl?

Kristīne Kursīte: Soli pa solim attīstos līdzi laikam, apmeklēju dažādus kursus.

BalticTravelnews.com: Cik daudz esat pati ceļojusi?

Kristīne Kursīte: Ceļoju vairākas reizes gadā, jo tas ir veids uz nedēļu, divām atslēgties no visa. Ilgāk pagaidām es nevaru atļauties. Esmu sasniedzama pa telefonu, bet e-pastu gan nelasu, jo cenšos prātu atslēgt no darba. Ar trešo dienu jau izdodas diezgan labi.

BalticTravelnews.com: Kā Jums patīk ceļot?

Kristīne Kursīte: Mēs ar vīru ceļojam ar Harley Davidson motociklu, es esmu līdzbraucēja. Mēs esam moto kluba HOG Riga chapter biedri. Klubā ir 89 biedri, kopā izdzīvojam pilnvērtīgu kluba dzīvi ar sapulcēm, braucieniem, pasākumiem. Vasarā sanāk diezgan bieži piedalīties kluba aktivitātēs. Vīrs ir kluba prezidenta vietnieks, kurš ir visur pasākumos klāt, bet es iespēju robežās. Maijā klubam būs grandiozs pasākums par godu kluba 13 gadu jubilejai, kurā sagaidīsim viesus no dažādām pasaules valstīm. Ikdienā pulcējamies Raimonda Ungura mūzikas klubā “Moonshine”. Visi esam ļoti interesantas un spilgtas personības, bet kopā vienkārši relaksējamies. Kad esmu moča mugurā, tad neparko nedomāju un baudu mirkli!

BalticTravelnews.com: Ir izveidojies priekšstats, kā jāizskatās motociklista līdzbraucējai...

Kristīne Kursīte: Jā, tad izskatos pavisam citādi nekā viesnīcā, kur nēsāju klasisku apģērbu. Mums ir noteikta izskata ādas vestes ar HOG logo uz tā utt. Esmu kādreiz motobraucējas apģērbā ienākusi darbā un saņēmusi no kolēģiem neviltotu – wow! Ticu, ka kādreiz arī iegūšu motocikla vadītājas apliecību un pati varēšu braukt.

Harley motocikli ir sava veida filozofija, dzīvesveids. Ceļojumos sadalāmies 6-7 cilvēku grupās, braucam pa izstrādāto maršrutu, apskatām interesantus objektus un gūstam gandarījumu no kopā būšanas un pašas braukšanas. Moto braucējiem ir teiciens angļu valodā: “Live to ride, ride to live” (Dzīvo, lai brauktu, brauc, lai dzīvotu). Braucienos ļoti uzlādē emocijas, ko iegūstam no cilvēkiem, kuri priecājas un apbrīno šos skaistos Harley motociklus un vēlas ar mums un motocikliem fotografēties, aprunāties. Šogad brauksim uz Harley Davidson motociklu 115 gadu svinībām Prāgā, kur esmu uzņēmusies grupas ceļojuma plānošanu.

BalticTravelnews.com: Kurš brauciens Jums palicis atmiņā vislabāk?

Kristīne Kursīte: Braucām ar motocikliem pa Eiropas Dienvidu piekrasti – caur Itāliju, Franciju, Spāniju, Gibraltāru un Portugāli. Iepazinām Portugālē brīnišķīgu vietu – Cascais, kurai ir aptuveni tāds pats statuss kā Jūrmalai. Braucām gar jūru, redzējām tik daudz ceļus, pilis utt. Šādos braucienos dienā var nobraukt 500 km, bet, lai redzētu vairāk apskates objektus, tad dienā plānojam nobraukt ne vairāk kā 250 km.

BalticTravelnews.com: Vai motociklus atstājat un ejat skatīties pilis?

Kristīne Kursīte: Droši atstājam, jo ir gan signalizācija, gan motocikli ir smagi, līdz šim viss ir bijis labi.

BalticTravelnews.com: Vai Jūsu motodraugi arī ierodas viesnīcā KURSHI?

Kristīne Kursīte: Reizēm jā. Vienubrīd man pat bija doma par baikeru viesnīcu, bet sapratu, ka tas nebūs īsti pareizi, negāja kopā ar vēlmi izcelt visu latvisko.

BalticTravelnews.com: Uz kurām trīs valstīm Jūs aizbrauktu padzīvot gadu, kāpēc?

Kristīne Kursīte: Uz kādu Grieķijas salu, jo tās ir ar skaistām pludmalēm, vēsturiskas, romantiskas. Gribētu pamēģināt padzīvot Dubajā, pavērotu šo interesanto pilsētu, jaunās tehnoloģijas. Tāpat varētu aizdoties uz Austrāliju, jo fascinē šī valsts.

BalticTravelnews.com: Kādi Jums ir vēl hobiji?

Kristīne Kursīte: Lasīt grāmatas – romānus, vēsturiskas grāmatas. Daudz pirku grāmatas, līdz atklāju, ka man blakus mājām atrodas bibliotēka, kurā ir jaunas un interesantas grāmatas.

BalticTravelnews.com: Kurp Latvijā gribētu vēl aizbraukt?

Kristīne Kursīte: Droši vien daudz kas nav redzēts, es gribētu vairāk apskatīt Latgali.

BalticTravelnews.com: Ko Jums nozīmē jūra, vai bieži ejat pastaigāties gar to?

Kristīne Kursīte: Jā, man ļoti patīk jūra, es izmantoju šo prioritāti, ka dzīvoju Jūrmalā. Ja vien ir iespēja, es eju pastaigāties ar bērnu, suni. Viss ir tepat blakus, tāpēc pamatā pārvietojos ar kājām. Man patīk braukt arī ar velosipēdu, vienā no Jūrmalas sporta klubiem apmeklēju pilates, bet peldēšana jūrā tas gan nav īsti man.

Uzziņa

Kurshi Hotel & SPA piedāvā telpas semināriem, apmācībām un svinīgiem pasākumiem Jūrmalā.- konferenču zāle “Semināru namiņā” un restorāna terase.

“KURSHI TERASE” piedāvā mājīgas svinību telpas līdz 45 personu lielam viesu skaitam (dzimšanas dienas, kāzu svinības, bērnu ballītes u.c. banketi).

Restorānā iespējams rīkot svinīgas prezentācijas, ģimeniskas svētku vakariņas, korporatīvos pasākumus, kā arī greznas svinības ar dzīvo mūziku un dejām.

Papildus izmantojot blakus terasei esošo bērnu rotaļu laukumu, iespējams rīkot arī jautras bērnu ballītes.

KURSHI SPA zona ir neliela, bet mājīga un komfortabla! Tā ir izvietota divos stāvos, sastāv no sešiem SPA kabinetiem, kas paredzēti procedūrām, atpūtas zonas un divām pirtīm: turku un somu.

Vienlaicīgi pirts zonu var apmeklēt līdz 15 cilvēkiem un SPA procedūras līdz 5 personām.

Viesnīcas galvenajā ēkā un SPA ēkā mājdzīvnieku uzturēšanās nav atļauta, bet kopā ar mājdzīvniekiem (svarā līdz 5kg) iespējams nakšņot viesnīcas apartamentos – atsevišķā ēkā viesnīcas iekšpagalmā.

Bērni līdz 3 gadu vecumam, ja netiek izmantota papildu gulta, nakšņo bez maksas.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimusi un izaugusi...

Jelgavā.

Mans zelta likums ir...

Nedari citiem to, ko tu negribētu, lai Tev nodara!

Viena no manām jaunākajām atziņām ir...

Svarīga ir TIKAI rīcība. Mēs varam kaut ko mainīt katru stundu, katru dienu, ja vien to gribam.

Finanšu budžets...

vienmēr jāplāno un jāseko tam.

Sevi iepriecinu ar...

pastaigām gar jūru un ceļojumiem.

Mans iecienītākais restorāns...

ir "Laivas" Jūrmalā un "Aitiņlauviņas" Valgundes pagastā, Jelgavas novadā.

Jaunajā gadu esmu apņēmusies...

veltīt vairāk laiku sev un rūpēties par savu pašsajūtu.

Ja man būtu iespēja, es stundu sarunātos ar...

mācītāju.

Es kā tūrists ārvalstīs esmu apmierināts, ja...

gaidītais atbilst realitātei: gan viesnīca, gan tūrisma objekti, gan serviss.

Es iedvesmojos no...

saules un pozitīviem cilvēkiem.

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz

Austrāliju.

Mana ideālā diena...

kafija no rīta, tad uz Harley pavizināties kopā ar saviem kluba biedriem.

Mans novēlējums Baltictravelnews.com...

Turpināt iepriecināt mūs visus ar aktuālajām ziņām tūrismā un viesmīlības nozarē. Lai izdodas sasniegt uzstādītos mērķus!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.07.2021 - 27.07.2021 Notiek Cēsu Mākslas festivāls 2021 Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
10.jūlijā Cēsīs tika atklāts piecpadsmitais Cēsu Mākslas festivāls, kas veltīts mītiem un rituāliem. | Skatīt vairāk
Latvija
Kempings “Krasti” TAKA
Atrodas pie Slutišķiem, dabas parkā Daugavas loki, ļoti skaistā vietā Daugavas krastā Daugavsargu lokā. Kempingā pieejamas telšu vietas, ugunskura | Skatīt vairāk
Seno amatu darbnīca "Klēts" TAKA
Seno amatu darbnīca “Klēts” izveidota Raiņa mājā Berķenelē. Ēkas pirmajā stāvā ierīkota dažādu seno amatu ekspozīcija. | Skatīt vairāk
Alūksnes pilsētas svētki Alūksnes TIC
ALŪKSNE- MANU SAJŪTU PILSĒTA Alūksne- pilsēta ezera krastā- caur emocijām, dažādu noskaņu sajūtām svinēs, godinās, izgaršo, izbaudīs kopā | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36126614sec.