LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie «Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel» ģenerāldirektora Gerharda Erasmus

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie «Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel» ģenerāldirektora Gerharda Erasmus

Rīga un Latvija tikai iegūs, ja tirgū ienāks vairāk starptautiskās tīkla viesnīcas. Tas sekmēs arī Rīgas kā tūrisma galamērķa atpazīstamību pasaulē, uzsver «Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel» ģenerāldirektors Gerhards Erasmus. Viņš piebilst, ka Rīgu zina daudzi, bet to, kuri vēl nezina, ir vēl vairāk, tāpēc izaugsmes potenciāls ir ļoti liels. Intervijā viņš stāsta, kāpēc Radisson zīmolam tik ļoti patīk Rīga, bet par sevi atklāti saka - lai gan prātā un domāšanā esmu eiropietis, mana sirds pieder Dienvidāfrikai.

BalticTravelnews.com: Kāds ir Jūsu viedoklis par naktsmītņu piedāvājumu Latvijā, kāds tas ir salīdzinājumā ar Skandināviju un Rietumeiropu?

Gerhards Erasmus: Naktsmītņu kvalitāte Latvijā ir salīdzinoši augsta - nenoliedzami, ir nelielas viesnīcas, kurām jāuzlabo pakalpojumu kvalitāte, taču es redzu, ka cilvēki strādā no sirds un ļoti cenšas. Īpaši reģionos, kur ir daudz mazu, jauku viesnīcu, un katrai ir savs īpašais šarms. Runājot par naktsmītnēm, mēs nereti domājam tikai Rīgu, bet ar galvaspilsētu jau viss nebeidzas. Viesnīcas un viesu mājas ir visā Latvijā. Salīdzinot ar citām valstīm un reģioniem, varu teikt, ka mēs noteikti ejam pareizajā virzienā. Tas redzams arī ēdināšanas nozarē, piemēram, restorānos - tiek ievēroti starptautiskie standarti, viss attīstītās. Tas ir fenomenāli! Latvija viennozīmīgi aug un attīstās.

BalticTravelnews.com: Vai atšķirība starp naktsmītnēm un restorāniem Rīgā un reģionos ir liela?

Gerhards Erasmus: Atšķirība, protams, ir, jo reģionos nav starptautisko tīkla viesnīcu, kurām strikti jāievēro noteikti standarti. Nelielām privātajām viesnīcām virkne no šiem standartiem nav obligāti. Tā arī ir lielākā atšķirība, bet viesmīlība, lielākoties, visur ir augstā līmenī, jo tā nāk no sirds. Visās viesnīcās var nebūt vienādi spilveni vai šampūni, un to arī nevajag, bet patiesai viesmīlībai ir jābūt vienmēr!

BalticTravelnews.com: Pēdējos gados Rīgu piepilda jaunas viesu uzņemšanas vietas - durvis ver gan rekonstruētas, gan jaunbūvētas viesnīcas. Kāpēc nākotnē tiek plānoti vēl vairāki projekti, lai gan vidējās pārdošanas cenas Rīgā jau šobrīd ir zemākas salīdzinājumā ar daudzām Austrumeiropas galvaspilsētām?

Gerhards Erasmus: Rīgā kā tūrisma galamērķis pārējai pasaulei vēl nav līdz galam atklāta - ir daudz cilvēki, kuri zina par Latviju un Rīgu, bet daudz vairāk ir to, kuri vēl nezina. Jo vairāk starptautiskas tīkla viesnīcas un uzņēmumi, piemēram, Radisson, Kempinski, Marriot, Hilton u.tml., ienāks Latvijas tirgū, jo vairāk tā iegūs kā galamērķis. Katrai no šīm tīklu viesnīcām ir lojalitātes programmas, īpašie piedāvājumi pastāvīgajiem klientiem un citas lietas, kas vienlaikus veicina gan viesnīcas, gan pilsētas, kurā tā atrodas, popularitāti. Es viennozīmīgi varu teikt, ka Latvija no starptautiskajām viesnīcām tikai iegūs. Taču, ja man jautā, vai Rīga jau ir pārsātināta ar naktsmītnēm, tad es gribētu teikt - jā, Rīgā šobrīd ir pārāk daudz naktsmītņu. Taču ir arī labā ziņa - palielinās tiešo lidojumu skaits uz Rīgu, pieaug tās atpazīstamība pasaulē, tāpēc nākotnē šī kapacitāte viesu uzņemšanas jomā būs nepieciešama. Galvenais, ka viss notiek un attīstās.

BalticTravelnews.com: Vai, Jūsuprāt, Rīgai ir nepieciešama moderna koncertzāle un konferenču centrs?

Gerhards Erasmus: Jā, pavisam noteikti! Raugoties globāli, lielo konferenču organizēšanas potenciāls pieaug. Farmācijas kompānijas, autobūvju giganti un citu nozaru milži ik gadu rīko konferences, kurās ir tūkstošiem dalībnieku. Tādos gadījumos nav runa par 500 dalībniekiem, bet par vismaz 5 000. Un Latvijā pagaidām nav vietas, kur šādu pasākumu varētu rīkot. Patiesībā tādas nav visā Baltijā. Rīga ir saistošs galamērķis, cilvēki to var atļauties, te ir drošība, tīra vide, papildus tam ir laba sasniedzamība no gandrīz jebkuras vietas Eiropā, ļoti garšīgs ēdiens, augstas kvalitātes serviss un vietējiem ir labas angļu valodas zināšanas, tāpēc ir liels potenciāls attīstīt darījumu tūrismu. Šobrīd mums daudzas vērienīgas konferences "paslīd garām", jo trūkst kapacitātes.

BalticTravelnews.com: Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel var lepoties ar iespējām uzņemt plaši apmeklētas konferences. Kāds īsti ir lielākais dalībnieku skaits, ko Jūs varat uzņemt?

Gerhards Erasmus: Oficiālie dati liecina, ka varam uzņemt konferenci ar dalībnieku skaitu līdz pat 2 000. Šobrīd ir arī vairākas aģentūras, kas rīko šāda veida pasākumus, piemēram, Baltic Travel Group, Baltic Travel Partner u.c. Šīs un līdzīgas kompānijas starptautisko biznesu atved uz Rīgu. Mēs, savukārt, darbojamies kā partneris. Jāpiezīmē, ka mums ir ļoti plašs sadarbības tīkls - kompānijas Skandināvijas valstīs, Vācijā u.c., kuriem arī piedāvājam šādu pakalpojumu.

BalticTravelnews.com: Vai tā ir taisnība, ka tieši darījumu tūrisms Latvijā var ienest lielāko peļņu?

Gerhards Erasmus: Ja raugāmies tieši uz Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel, tad darījumu tūrisms veido 35% no kopējā biznesa. Taču jāņem vērā, ka tad, ja Rīgā notiek liela konference, nopelna ne tikai Radisson. Ja mēs uz konferenci Rīgā atvedam 1 000 cilvēkus, tie ēd dažādos restorānos, apmeklē bārus un iepērkas. Ieguvēji ir visi. Turklāt, ja visi mūsu numuriņi ir aizņemti, iegūst arī apkārt esošās viesnīcas.

BalticTravelnews.com: Cik lielu peļņu viesnīca var gūt no vienas konferences?

Gerhards Erasmus: Peļņa no vienas konferences?! Uz to ir grūti atbildēt! Tas atkarīgs no konferences apjoma, bet apgrozījums var sasniegt pat pusmiljonu eiro. Peļņa gan veido tikai aptuveni 40% no šīs summas.

BalticTravelnews.com: Radisson bija pirmais starptautisko tīkla viesnīcu zīmols, kas ienāca Latvijā, un šobrīd ir lielākais, ja raugāmies no gultasvietu skaita. Kāpēc Radisson patīk Rīga?

Gerhards Erasmus: Labs jautājums! Radisson patiešām patīk Rīga. Šeit gan jāņem vērā, ka zīmolam ir divi, savstarpēji neatkarīgi īpašnieki - Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel, Radisson Blu Rīdzene Hotel un Radisson Blu Elizabete Hotel pieder Linstow grupas uzņēmumiem, savukārt otrpus Daugavai ir Radisson Blu Daugava Hotel, kas ir pieder Astor grupai. Atbilde par to, kāpēc patīk Rīga, ir vienkārša - mums ir nepieciešamās mārketinga zināšanas un izpratne par Baltijas tirgu. Tas arī mūs notur Rīgā! Un, protams, cilvēki!

BalticTravelnews.com: Vai vienas grupas Radisson konkurē ar otru?

Gerhards Erasmus: Protams, konkurence pastāv! Ir divi dažādi īpašnieki, kuri darbojas vienā un tajā pašā biznesa nozarē. Tajā pašā laikā mums ir ļoti atvērta politika, nepārtraukti uzturam abpusēju komunikāciju, ievērojot arī toleranci. Ja kāds no Radisson startē iepirkumā, otrs nepiedāvās zemāku cenu, lai izkonkurētu. Mēs izvairāmies no interešu konflikta un cienām viens otru!

BalticTravelnews.com: Kā vērtējat konkurenci ar citām viesnīcām?

Gerhards Erasmus: Konkurence ir, taču uz to jāraugās katrā pakalpojumu segmentā atsevišķi. Piemēram, jau pieminētajā konferenču vai kongresu organizēšanā tā nav tik sīva. Ja paraugāmies uz pārdošanas daļu, ko virzām caur Booking.com, tad tur visiem ir vienlīdzīgas pozīcijas.

BalticTravelnews.com: Cik liela daļa no visiem ienāk tieši caur Booking.com?

Gerhards Erasmus: Diezgan liela, daudzi ceļotāji izmanto šo platformu. Arī es, plānojot ceļojumus un meklējot naktsmītni jaunā galamērķī, izmantoju tieši Booking.com. Skatos attēlus, novērtējumu, lasu atsauksmes u.tml. Tas ir svarīgi! Ik gadu Booking.com atved mums aptuveni 30 000 līdz 40 000 viesus, kas ir 10%-12% no viesu kopskaita. Zinu, ka dažām viesnīcām aptuveni 50% viesu ienāk tieši caur Booking.com, bet mēs cenšamies dažādot pārdošanas kanālus.

BalticTravelnews.com: Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel jau desmit gadus darbojas arī ESPA Rīga - viens no lielākajiem SPA centriem Baltijā. Pastāstiet nedaudz vairāk par to!

Gerhards Erasmus: ESPA Rīga apmeklē ne tikai mūsu viesnīcas viesi, bet arī daudzi vietējie iedzīvotāji. Sadalījums ir aptuveni 50/50. Centrs ir atpazīstams un ieguvis stabilu vietu Latvijas tirgū.

BalticTravelnews.com: No kurienes Jūs esat un cik sen dzīvojat Rīgā?

Gerhards Erasmus: Es nāku no Keiptaunas Dienvidāfrikā un Rīgā esmu aizvadījis jau vairāk nekā trīs gadus. Šo gadu laikā bieži saņemu jautājumu - kā es nokļuvu Rīgā? Pirms sešiem gadiem sākās mana karjera Radisson viesnīcu tīklā, vispirms strādāju Horvātijā, pēc tam - Sanktpēterburgā, no kuras nonācu Rīgā.

BalticTravelnews.com: Kā tas ir - esot ārzemniekiem, dzīvot un strādāt Latvijā?

Gerhards Erasmus: Man tas patīk! Cilvēki šeit ir brīnišķīgi! Man ļoti patīk latvieši. Jūs esat gudra nācija ar nopietnu attieksmi pret darbu. Ir dažas līdzības arī ar skandināviem. Man šķiet, ka dzīvot un strādāt Latvijā ir ļoti viegli. Man ļoti patīk Latvija.

BalticTravelnews.com: Kā aizsākās Jūsu karjera tūrisma nozarē?

Gerhards Erasmus: Es sāku strādāt viesnīcu nozarē, kad man bija 14 gadi. Sākumā biju viesmīlis, apkalpoju viesus, palīdzēju arī virtuvē. No viesmīļa kļuvu par bārmeni, pēc bārmeņa pienākumiem strādāju ar vīniem, tad sekoja darbs virtuvē, kas man īsti nepatika. Pamēģināju spēkus arī numuriņu uzkopšanā un recepcijā, un šobrīd kopumā tie ir jau 24 dažādas pieredzes gadi.

BalticTravelnews.com: Vai arī Jūsu izglītība ir saistīta ar tūrisma un viesmīlības nozari?

Gerhards Erasmus: Jā, viena izglītība ir tieši viesnīcu vadībā, bet otra - finanšu vadībā.

BalticTravelnews.com: Cik liela ir izglītības nozīme veiksmīgas karjeras veidošanā tūrisma un viesmīlības nozarē?

Gerhards Erasmus: Izglītība ir svarīga, bet ne kritiska, jo šī nozare lielā mērā balstās uz pieredzi. Strādājot tūrismā, ik dienu var iemācīties ko jaunu un augt. Sākumā iemācies, kā pagatavot kafiju, tad - kā pasniegt, kā izrakstīt rēķinu par to u.tml. Vēlāk jau iemācies, kā vadīt viesmīļu darbu. Es uzskatu, ka izglītība ir būtiska tajos gadījumos, kad cilvēks vēlas ieņemt vadošu amatu. Lai kļūtu par vadītāju, jābūt atvērtam prātam, un to var iegūt izglītojoties.

BalticTravelnews.com: Jūs ikdienā strādājat ar viesiem no dažādām valstīm. Ar kuriem ir visinteresantāk?

Gerhards Erasmus: Man patīk visi viesi, ļoti daudz ir viesu tieši no Skandināvijas. Uzskatu, ka viņi sniedz lielu pienesumu Latvijas ekonomikai - viņi iepērkas, tērē naudu bāros un restorānos. Man ļoti patīk uzņemt arī vietējos viesus no dažādām Latvijas vietām. Pagaidām gan nav tik daudz viesu no Dienvidāfrikas, kā man gribētos.

BalticTravelnews.com: Kā Jums patīk latviešu virtuve? Vai ir tādi ēdieni, kuri ir ļoti iegaršojušies, un tādi, kurus tā arī neesat spējis iemīlēt?

Gerhards Erasmus: Latviešu virtuvē ir jūtama ietekme no vairākām valstīm, bet varu droši teikt, ka man patīk! Viens no lielākajiem pārsteigumiem man bija nēģi. Ak, šausmas! Pamēģinot tos pirmo reizi, uzreiz bija skaidrs, ka tas nav mans ēdiens. Vēl pārsteidza tas, ka latvieši ēd tik daudz kūpinājumu. Man ir daudz latviešu draugu, un, ciemojoties pie viņiem, vienmēr izbaudu latviešu ēdienus. Esmu nogaršojis arī sklandraušus. Lai gan latviešu ēdieni nemaz nav līdzīgi Dienvidāfrikas virtuvei, ir jūtama tā mīlestība, kas ielikta gatavošanas procesā, un reizēm varu teikt - tieši tā gatavotu mana vecmāmiņa, ja viņa būtu latviete.

BalticTravelnews.com: Kādi ir Jūsu hobiji?

Gerhards Erasmus: Man ir daudz hobiju, viens no tiem ir mušiņmakšķerēšana. Es bieži dodos uz Alūksni. Vēl man patīk riteņbraukšana, šahs un gaļas cepšanas brīvā dabā. Šajā laikā, kopš esmu Latvijā, salīdzinoši labi esmu iepazinis lauku novadus, jo bieži dodos makšķerēšanas izbraucienos - ķeru foreles un lašus. Lielu daļu brīvā laika es cenšos veltīt arī savai meitiņai, kurai ir gandrīz četri gadi.

BalticTravelnews.com: Ja Jūsu draugi no Dienvidāfrikas jautātu, kuras trīs vietas Latvijā noteikti jāapceļo, ko Jūs ieteiktu?

Gerhards Erasmus: Grūts jautājums. Viena no vietām noteikti būtu Alūksne, vēl arī Valkas pilsēta un novads. Protams, arī Rīga, Jūrmala un Sigulda. Latvijā ir ļoti daudz skaistu vietu, ko ir vērts apskatīt.

BalticTravelnews.com: Bet, ja draugi no Latvijas lūgtu ieteikt trīs vietas, kuras noteikti jāredz Dienvidāfrikā?!

Gerhards Erasmus: Noteikti ieteiktu apmeklēt manu dzimto pilsētu - Keiptaunu. Tur ir vērts pabūt, jo ir tik daudz iespēju - var kāpt kalnos, nirt ar haizivīm, apmeklēt safari vai doties uz reģioniem, kur tiek darīts vīns. Patiesībā tieši aprīlis ir labākais laiks gadā, kad doties uz Dienvidāfriku. Jāpiezīmē, ka cenas Keiptaunā ir daudz zemākas kā Rīgā. Pusdienas restorānā vai alus bārā noteikti izmaksās lētāk. Es zinu, ka ir dažādi stereotipi par to, vai Dienvidāfrikā ir droši. Gribētos teikt, ka zināmā mērā mediji tomēr pārspīlē - tūristiem Dienvidāfrikā ir droši. Protams, jāņem vērā, ka tā ir Trešās pasaules valsts, kurā ir augsts bezdarbs. Daļa cilvēku ir nabadzīgi, un, ja nav darba, tiek meklēti dažādi veidi, kā nopelnīt. Tostarp sīkas zādzības vai ielaušanās. Bet ir jāņem vērā, ka būt tūristam un dzīvot tur ikdienā - tās ir divas dažādas lietas. Runājot par pašiem dienvidāfrikāņiem, jāsaka, ka, lai gan esam ļoti skaļi, mēs esam draudzīgi.

BalticTravelnews.com: Ja Jums gadu vajadzētu nodzīvot kādā valstī, kuras trīs valstis Jūs izvēlētos un kāpēc?

Gerhards Erasmus: Noteikti Nīderlandi, jo man patīk šīs valsts kultūra, turklāt protu nīderlandiešu valodu. Otrā valsts varētu būt Taizeme, un iemesls tam ir ēdiens. Tur ir tik daudz interesantu ēdienu, garšu salikumu un ideju, kādu nav nekur citur pasaulē. Trešā valsts ir Jaunzēlande. Tur ir viss - iespējas makšķerēt, izbaudīt braukšanu ar velosipēdu. Man patīk šīs valsts cilvēki un skaistā daba! Patiesībā lieliska vieta, kur dzīvot ir arī Latvija. Es dzīvoju Mārupē un tur ir lieliski - dārzs pie mājas, droša vide manai meitai, ko es ļoti novērtēju.

BalticTravelnews.com: Jūs esat dzimis Dienvidāfrikā, taču pēc izcelsmes esat no Nīderlandes?

Gerhards Erasmus: Jā, mans priekštecis pirms daudzām, daudzām paaudzēm bija Desiderius Erasmus, zināms arī kā Roterdamas Erasmus - ietekmīgs renesanses laika Nīderlandes humānists un teologs. Lai gan bijis viens no refomācijas aizsācējiem, viņš nekad nenovērsās no katolisma un iztulkoja Bībeli. Aizbraucot uz Roterdamu, vēl šodien redzams, cik liela bija viņa nozīme valsts vēsturē, jo ir Erasma tilts, Erasma Universitāte un daudzas citas celtnes, kas nosauktas viņa vārdā. Esmu lepns, ka mūs abus saista asinsradniecība, lai gan pa vidu ir vairākas paaudzes.

BalticTravelnews.com: Jūs vairāk izjūtat sevi kā eiropieti vai dienvidāfrikāni?

Gerhards Erasmus: Esmu audzināts kā eiropietis, tāpēc varu teikt, ka ar prātu un savā domāšanā noteikti esmu eiropietis, bet Dienvidāfrika ir manā sirdī.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimis un izaudzis...

Stellenbošā, Dienvidāfrikā

Mana mīļākā grāmata ir… ...

Ainas Rendas romāns "Avots" (The Fountainhead).

Filma, ko varu skatīties atkal un atkal, ir...

Gaja Ričija filma "Ķēriens" (Snatch)

Pilsēta, kurā varu atgriezties atkal un atkal, ir...

Kopenhāgena

Ja man būtu iespēja parunāt stundu ar kādu personu, es izvēlētos...

filozofu Veinu Daieru (Wayne Dyer)

Labāka valsts ceļošanai ir...

Taizeme, Vjetnama

Latvija ir…

Ziemeļu dārgakmens

Labākais veids, kā ceļot, ir ar...

manu sievu

Mans mīļākais auto zīmols ir…

Porsche

Mans novēlējums Baltictravelnews.com...

Turpiniet darīt to lielisko darbu, ko Jūs darāt, un paldies, ka esat tūrisma nozares balss!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.04.2022 - 26.05.2022 Dzīvās džeza mūzikas vakari! Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.05.2022 - 28.05.2022 Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā Bauskas TIC
Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt! | Skatīt vairāk
Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs LaVita
Koncerts sajūtā un vakara zvaigznēs - Kārķu meža dienu ieskaņai. Par garšas baudām rūpēsies Ēriks Dreibants. | Skatīt vairāk
0.00 EUR
Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana Biznesa augstskola Turība
ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::1.06855083sec.