LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie tūrisma operatora «Baltic DMC Group» vadītājas Evijas Pugačas

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie tūrisma operatora «Baltic DMC Group» vadītājas Evijas Pugačas

Pilna servisa ienākošā un izejošā tūrisma operatora «Baltic DMC Group» vadītāja Evija Pugača saredz tieši ienākošā tūrisma potenciālu un ar izdomu uzņem gan darījumu ceļotāju grupas, gan tos, kuri savās brīvdienās ceļo grupās vai individuāli, lai apskatītu Latviju (intervija veikta 5.03.2020).

BalticTravelnews.com: Kāds ir Jūsu skatījums par pasaules tūrismā pašreiz notiekošo?

Evija Pugača: Noteikti daudzi izaicinājumi ir vēl priekšā, jo neviens nezina, kādas sekas atstās koronavīrusa izplatība un reizē ceļojumu ierobežošana. Ceļojumu aģentūras ar to vien nodarbojas, ka atceļ rezervācijas, izraksta kredītrēķinus jeb atmaksā naudu par nenotikušo ceļojumu, jaunas rezervācijas netiek veiktas, klienti pirms ceļojuma gaida līdz pēdējam brīdim... brauks, nebrauks. Daudzi atliek ceļojumu plānošanu ar domu, ka, ja viss galamērķī būs mierīgi, pirks biļetes pēdējā brīdī. Samazinās korporatīvo braucienu apjoms, uzņēmumi atceļ darbinieku komandējumus, tiek rīkotas konferences tiešsaistē. Ir ceļotāji, kuri aizbrauc ceļojumā un drošības labad pēc tam 2 nedēļas pavada mājās.

BalticTravelnews.com: Kā esat novērojusi, vai visās Eiropas Savienības (ES) valstīs attieksme un piesardzības pasākumi ir vienādi, lai pasargātu iedzīvotājus no koronavīrusa?

Evija Pugača: Vadlīnījas par vēlamo – ja ir iespēja, nebraukt uz koronavīrusa īpaši skartajām valstīm, domāju, ka ir līdzīgas. Kā katra valsts pieiet situācijas risināšanai gan ir atšķirīgi. Cilvēki Latvijā, manuprāt, ir pārlieku lielā stresā, viņiem liekas, ka jebkur ceļot ir nedroši un izvēlas palikt mājās.

BalticTravelnews.com: Kā atrast vidusceļu, lai cilvēks nebūtu ne panikas cēlājs, ne tāds, kam pilnībā vienalga?

Evija Pugača: Katram gala lēmums ir jāpieņem pašam! Mēs saviem klientiem sniedzam informāciju, kādu dod Latvijas Ārlietu ministrija. Man personīgi no daudzām citām slimībām ir daudz vairāk bail. Pašreiz ir jau aktivizējušās ērces, mēs varam iegūt ērču encefalītu vai laima slimību. Ažiotāža ap koronavīrusu ir pārspīlēta, tajā paša laikā es, piemēram, pašreiz neizvēlētos ceļojumu uz Ķīnas reģionu, kur aktivizējās šis vīruss. Tāpat nebrauktu uz Itālijas ziemeļiem, bet visur citur neredzu iemeslu nebraukt. Uzturu regulāru kontaktu ar draugiem un paziņām tajās valstīs, kuras šobrīd ir sarkanajā zonā un daudzi saka, ka uz vietas galīgi nav tik traki, kā stāsta ziņās. Protams, situācija mainās ļoti strauji un mēs nezinām, kā tas viss var izvērsties. 

Atkārtošos, ka gala lēmums jāpieņem katram pašam un tas jādara apdomāti un ar atbildību.

BalticTravelnews.com: Nosauciet galamērķus, kurus ceļotāji šovasar ieplānoja ceļojumiem? Iespējams, situācija līdz vasarai kļūs mierīgāka, un cilvēki tomēr dosies plānotajos ceļojumos.

Evija Pugača: Vasaras sezonā aizvien populārāka kļūst ceļošana pa Baltijas valstīm – dabas tūrisms, koncerti un festivāli, ģimenes brīvdienas. Tāpat daudzi dodas uz Kaļiņingradu, Sanktpēterburgu,kopš ir bezmaksas elektroniskā vīza. Citiem tuvāki ir «Tez Tour»«TUI Baltics» un citu tūroperatoru organizētie čarterlidojumi. Vasaras sezonā īpaši populāri kļūst Grieķijas kūrorti. Maniem klientiem tuvāki ir ceļojumi ar piedzīvojumu, piemēram, lai var sērfot, snovot, nirt un baudīt zemūdens pasauli, kulinārijas meistarklases, sporta spēles, koncerti, pārgājieni. Svarīga ir pieredze un zināšanas, ko iegūst ceļojuma laikā. Standarta ekskursiju maršruti vairs nav tik interesanti.

BalticTravelnews.com: Pastāstiet mazliet vairāk, ar kādu mērķi dibinājāt «Baltic DMC Group», kāda ir tā misija?

Evija Pugača: Uzņēmums ir pilna servisa tūrisma operators un strādā arī kā ceļojumu aģentūra. Pateicoties pieredzei, kompetencēm un atbildībai par savu darbu, saviem klientiem piedāvājam izcilu servisu un optimizētas izmaksas, lai viņi varētu fokusēties uz savu biznesu.

Viena daļa mūsu klienti ir korporatīvie klienti, kuri no Latvijas dodas uz ārvalstīm, otru daļu veido uzņemošais tūrisms – ārvalstu tūristi, kas vēlas apceļot Baltiju.

Lai attīstītu uzņemošo tūrismu, daudz sadarbojamies ar aviokompānijām, LIAA, viesnīcām, restorāniem un citiem pakalpojumu nodrošinātājiem. Kopā organizējam infotūres ārzemju tūroperatoriem, kurās parādām Latviju. Manuprāt, lai ceļojumu konsultants efektīvi pārdotu ceļojumu, viņam šis galamērķis ir jāsajūt pa īstam, piemēram, jāizgaršo mūsu ēdiens, jāpasmaržo mūsu gaiss, jāiebrien jūrā, jāsatiek cilvēki, jāizbauda mūsu tradīcijas.

BalticTravelnews.com: Vai ārvalstu ceļotājiem šeit ir pieejams pietiekami labs serviss? Vai Latvijas pusē piedāvājumi ir tik labi sagatavoti, ka ārzemju ceļotājiem atliek tikai teikt ''jā'' vārdu un vairs neparko nav jādomā?

Evija Pugača: Parasti ceļojums sākas ar lidojumu un jāsaka, ka diezgan bieži ārzemju tūroperatori paši veic aviobiļešu rezervācijas saviem klientiem, kaut arī mēs paši to ar prieku noorganizētu. Pārējo esam sagatavojuši mēs! Tā ir sagaidīšana lidostā, transfērs, izmitināšana, gidi, ēdināšana, pasākumi, meistarklases u.c. Piedāvājums ir ļoti plašs un kvalitatīvs. Vieglāk ir strādāt Rīgā, kur ir daudzas labas viesnīcas, kaut arī citreiz diezgan noslogotas un reizēm nav viegli lielām grupām vai lieliem pasākumiem atrast viesnīcu. Tas jādara ļoti laicīgi.

Reģionos ar viesnīcām ir grūtāk. Sava ietekme uz ceļošanu ir sliktajiem ceļiem. Tikai dažreiz tā ir kā eksotika ārzemniekiem, kuri nav redzējuši grantētos ceļus, bet pamatā slikti ceļi apgrūtina ceļošanu. Ja līdzi brauc gids, tad ar sazināšanos arī reģionos viss kārtībā, bet individuālajās tūrēs dažreiz rodas sarežģījumi kaut ko pajautāt, noskaidrot. Bieži vien individuālie ceļotāji vēlas, lai viņiem būtu šoferis – gids vienā personā. Nesen mums bija ceļotājs no Filipīnām, kurš bija jau izceļojis visu Eiropu un vēlējās vēl tūri pa Baltijas valstīm un Poliju.

Ārzemju tūroperatori ir droši, ka Latvijā viss ir kārtībā un pilnībā uztic mums ceļojumu organizēšanu no paša sākuma līdz beigām.

BalticTravelnews.com: Kā ārzemju ceļotāji Jūs atrod, uzzina par šādiem pakalpojumiem?

Evija Pugača: Vietējos ceļojumu birojos, ar kuriem sadarbojamies, uzrunā mūs arī pa tiešo. Veidojam arī pašreklāmu, braucam un par sevi stāstām izstādēs.

BalticTravelnews.com: Latvijā ir daudz uzņēmumu, kam ir līdzīgs piedāvājums, kādēļ izvēlas tieši Jūs?

Evija Pugača: Konkurence ir liela, bet tas, ka mazajā Latvijā ir tik daudz ceļojumu aģentūras, nozīmē, ka katrs ir atradis savus klientus un nišu.

«Baltic DMC Group» ir salīdzinoši mazs uzņēmums, un šis ir apzināts lēmums, jo tādējādi klientiem tiek nodrošināta individuāla pieeja. Klienti ir vai kļūst par draugiem un zina, ka var zvanīt jebkurā laikā, zina, ka netiks pamesti nelaimē un gūs palīdzību, ne tikai saņemot tūrisma pakalpojumus, bet arī dažādu informāciju, psiholoģisku atbalstu, nereti arī pēcapmaksas iespēju. Galvenais, lai klients ir apmierināts.

Es pati esmu gan uzņēmuma īpašniece, gan vadītāja, gan veicu rezervācijas, līdz ar to dažādās nestandarta situācijās lēmumu pieņemšana un saskaņošana ir daudz ātrāka un elastīgāka.

Mūsu klienti novērtē, ka viņu ērtībai garantējam ātru reakciju, individuālu pieeju, izdevīgus apmaksas nosacījumus, konfidencialitāti, regulāru informāciju par aktualitātēm biznesa tūrismā, ieteikumus braucienu izmaksu optimizēšanai.

Priecājos, ka klientu vidū ir spēcīgi, veiksmīgi uzņēmumi un iestādes, kas ir uzticīgi klienti jau daudzu gadu garumā.

BalticTravelnews.com: Uz kurām Latvijas vietām visbiežāk vedat ārzemju tūristus?

Evija Pugača: Liepāju, Siguldu, Cēsīm, Bausku, Rundāli. Rīga un Jūrmala nereti tiek apvienotas vienā tūrē. Tūristiem ļoti patīk mūsu daba, īpaši eksotiski šķiet purvi.

BalticTravelnews.com: Kādi magnēti Latvijā piesaista ārzemju tūristus? Kas ceļotājos rada interesi par mums?

Evija Pugača: Viņiem saistoša ir Latvijas daba, kultūra, arhitektūra, iespējamie piedzīvojumi, jā, un lielu daļu piesaista arī šejienes salīdzinoši zemās cenas.

BalticTravelnews.com: Varbūt varat nosaukt dažas lietas, kas viņus īpaši pārsteidzis no Jūsu parādītā?

Evija Pugača: Jūras krasts, kur pludmalē nav cilvēku. Daudzi ir pārsteigti par mūsu mežiem un sēņošanas tradīcijām. Aizvien populārāka kļūst laivošana pa dažādām upēm, jo mežonīgāka daba apkārt, vairāk sakritušu koku, jo labāk! Noteikti jāpiemin purvu takas un plašais aktīvās atpūtas piedāvājums tajos – supošana, pārgājieni ar īpašām purva kurpēm.

Mums ir citas asociācijas, bet daudziem ārzemniekiem liekas interesants padomju laika mantojums, gan apmeklējot tūrisma objektus, gan atsaucību gūst piedāvātās aktivitātes, piemēram, transfērs no lidostas ar padomju laika transportu un ar ceļā satikto milici, kurš apstādina un pārbauda dokumentus. No objektiem te var pieminēt Līgatnes bunkuru, Karostas cietumu, Liepājā. Ja arī daļa saka, ka otrreiz tur neies, tik un tā tas viss atstāj uz viņiem lielu iespaidu.

Tūristus vedam arī uz Rīgas Centrāltirgu, ieturam tur maltīti, degustējam Latvijas ēdienus. Nekādu nepatīkamu starpgadījumu tur nekad nav bijis. Daudziem patīk lidojuma tunelis  «Aerodium» pie Siguldas un nobrauciens ar bobu kamaniņu trasē. Interesi izraisa mūsu bērzu sulas un to ietekme uz veselību!

BalticTravelnews.com: Pie kā Latvijā vēl vajadzētu piestrādāt, lai tūristi pie mums justos vēl labāk?

Evija Pugača: Rīgā ir grūtāk ar autobusiem piebraukt pie viesnīcām. Reģionos nav viesnīcu tādā kvalitātē, kā to sagaida tūristi, ja neskaita mazās viesnīciņas un viesu namus, kas kļūst aizvien vairāk. Labāka situācija šajā ziņā ir Liepājā, bet arī tur, ja būtu jāorganizē liels pasākums, visiem vieta nepietiktu. Vajadzētu arī uzlabot ceļu kvalitāti.

Tūrisma pakalpojumu sniedzējiem reģionos varētu būt labākas svešvalodu zināšanas, jo bieži vien objektos to īpašnieki nespēj sazināties angliski, bet ar tulka palīdzību bieži vien zūd šarms, kā pats saimnieks to izstāsta.

Vēl būtu jādomā par labierīcībām, jo, ja arī degvielas uzpildes stacijā ir pieejama tualete, tad, kamēr to apmeklē viss autobuss, paiet pusstunda. Bet laiks mums ir dārgs! Valstij vajadzētu ņemt piemēru no Polijas, kur ik pēc pāris kilometriem, šosejas malā ir atpūtas vieta ar tualetēm, soliņiem un pat dušu!

BalticTravelnews.com: Cik kvalitatīvs ir gidu darbs Latvijā?

Evija Pugača: Gidi strādā labi. Sadarbojamies ar kvalitātes ziņā pārbaudītiem gidiem, kuriem ir atbilstoša izglītība, saņemta akreditācija, prot sarunāties svešvalodās. Ja kādreiz ir klients, kurš runā kādā mazāk populārā valodā, arī atrodam risinājumu.

BalticTravelnews.com: Ko varat teikt par autobusu piedāvājumu?

Evija Pugača:Strādājam ar pārbaudītiem sadarbības partneriem. Galvenais ir laicīgi rezervēt, tad viss kārtībā! Ja vajag pēkšņi atrast autobusu, īpaši vasarā, ir grūtības atrast transportu. Šoferi Latvijā strādā labi, arī autobusi ir tīri.

BalticTravelnews.com: Kā raugāties uz nacionālās aviokompānijas airBaltic darbu?

Evija Pugača: Reizēm tās biļešu cenas šķiet pārāk augstas salīdzinājumā ar citām aviokompānijām. Tomēr tas, ka reisi ir pilni, nozīmē kā piedāvājums ceļotājiem ir atbilstošs. Ja kādi reisi nav pieprasīti, tie tiek noņemti vai samainīti. To jau aviokompānija ļoti analizē un plāno. Turklāt galamērķu, kurus var sasniegt ar «airBaltic», ir diezgan daudz.

BalticTravelnews.com: Vai nākotnē varētu uz Latviju lidot čarterreisi ar ārzemju tūristiem? Līdz šim bijuši tikai daži.

Evija Pugača: Jā, runā par to, ka vajag, piemēram, attīstīt tūrismu no Ķīnas, bet manā skatījumā Latvijai nav kapacitātes, lai šos tūristus uzņemtu. Mēs esam pārāk mazi tādam tirgum. Ne tikai trūkst viesnīcas, lidosta par mazu utt,bet arī te ir runa par valodu zināšanām, šai mentalitātei piemērotiem restorāniem utml. Latvijai rūpīgi jāvērtē, cik daudz tā grib uzņemt tūristus un no kurām valstīm. Ne velti pasaulē daudzas valstis sūdzas, ka tūristu dēļ pašiem nav iespēja atpūsties, visur cenas kāpj utml.

Man būtu prieks par kādiem čarterreisiem no Eiropas valstīm. Šo valstu tūristus noteikti mums būtu vieglāk uzņemt, jo kaut vai piedāvājums restorānos viņiem ir atbilstošs. Latvijā restorāni ļoti cenšas, lai būtu oriģināli.

BalticTravelnews.com: Vasarās Latvijā tūristu ir daudz, bet nesezonā trūkst. Kas būtu jādara, lai nākotnē piepildītu arī šo nesezonas laiku?

Evija Pugača: Noteikti jāattīsta konferenču tūrisms. Cerams, ka Rīgā būs arī koncertzāle. Arī pašreiz ir dažādu koncertu, operas izrāžu piedāvājums, uz kuriem klientiem rezervējam biļetes. Šim pakalpojumam ir labs pieprasījums.

BalticTravelnews.com: Jūs pieminējāt, ka piedalāties tūrisma izstādēs. Vai cilvēki zina par Latviju?

Evija Pugača: Jā, zina. Tūristiem ir apnikuši tādi galamērķi kā Itālija, Spānija, meklē ko jaunu, un Latvija ir viņu atradums! Viņi zina, ka te ir droši, labs un cenai atbilstošs serviss, kvalitāte.

BalticTravelnews.com: Jūs esat piedzīvojusi laikus, kad Latvijas tūrisms tikai koordinēts no TAVA puses, tagad ir LIAA, kas vairāk strādā ar ārējiem tirgiem. Rodas iespaids, ka katra pilsēta reklamē tikai sevi, bet nav kopsaucēja reģionu līmenī, piemēram, to labi redzam, kad apmeklējam Balttour izstādi Ķīpsalā.Vai ir sajūta, ka Latvijas iekšējam tūrismam trūkst vadības?

Evija Pugača: Jā, ir sajūta, ka katrs konkurē ar katru, velk segu uz savu pusi. Tērē laiku un naudu, lai tikai sevi reklamētu, nevis dara to kopā. Vienlaikus prieks par tūrisma centriem reģionos, kuri visu labi pārzina pat tālākā reģionā. Latvijā pieejamos portālos tūrisma piedāvājumi varētu būt aprakstīti labākā angļu valodā. Protams, LIAA apraksti par tūrismu Latvijā ir kvalitatīvi, taču nereti,nomainot valodu no latviešu uz angļu, informācija paliek uz pusi īsāka vai vispār nav.

Daudz runājam par to, kā “Sadarboties, lai iedarbotos”, bet joprojām trūkst reālu darbību uz vienotu, kopīgu mērķi.

No savas puses cenšos sadarboties gan ar LIAA, gan citiem tūrismā iesaistītajiem konkrētos projektos. Ja sāk, tad jau viss aiziet. Visi sāk sadarboties un saprot, cik tas ir vērtīgi un cik daudz mēs kopā varam panākt.

BalticTravelnews.com: Cik stabili ir tūrisma aktivitāšu, pakalpojumi sniedzēji?

Evija Pugača: Pārsvarā ir stabili, taču netrūkst arī daudz tādu mazo saimniecību, arodu pratēju ar kuriem bieži vien ir problēmas, jo ir pat reizēm grūti saņemt elektroniskā vēstulē apstiprinājumu, ka uzņems mūsu grupu konkrētā datumā un laikā. Ir cilvēki, kuri sapratuši, ka kādam patīk tas, ko viņi dara, bet ar to nepietiek! Tas tomēr ir bizness, vajag kārtību, konkrētību. Cerams, ka laika gaitā šo pakalpojumu sniedzēju zināšanas pieaugs, attieksme par organizatoriskiem jautājumiem uzlabosies.

Kopumā dažādu pakalpojumu klāsts pieaug, bet tie būtu jāreklamē vairāk. Cilvēki no ārzemēm grib piedzīvojumus, izjust, kā mēs te dzīvojam. Tūrisma informācijas centru uzdevums būtu apzināt šādus piedāvājumus un mūs informēt. Nodarbinātības jautājums reģionos ir aktuāls, bet, ja cilvēki nedaudz vairāk padomātu, noteikti varētu šādi uzlabot savu finansiālo situāciju. Piemēram, Latgali apmeklē daudz tūristu no Krievijas, un viņus noteikti interesētu vietējās dzīves aktivitātes, amatnieku saimniecības, kultūras pasākumi, atpūta lauku sētās, pirtis utt.

Labus vārdus varu teikt par Latvijas muzejiem, kuru piedāvājums kļūst aizvien saistošāks un pat bērniem interesants, jo muzejos ievieš dažādas interaktīvas lietas. To piedāvājums mums ļoti noder ziemā, kad citur mazāk ir ko apmeklēt.

Lai vairāk uzzinātu par interesantiem piedāvājumiem Latvijā un varētu tos pārdot tūristiem, lasu ziņas, piemēram, Travelnews.lv, Facebook.com daudziem sekoju, LIAA jaunumus lasu, pati daudz ceļoju pa Latviju.

BalticTravelnews.com: Pēc Jūsu vērojumiem, cik lielu summu ārzemju tūrists iztērē Latvijā, cik ilgu laiku šeit vidēji pavada?

Evija Pugača: Ceļotāji no tālajiem tūrisma tirgiem mūsu reģionā pavada aptuveni 10-14 dienas. Biznesa pārstāvji no Eiropas šeit pavada 2-3 dienas, tūristu grupa 5-7 dienas. Ārzemju tūrists vienas dienas pavadīšanai Latvijā pēc maniem vērojumiem vidēji atvēl 250 EUR atpūtas ceļojuma laikā, bet, ja runājam par biznesa tūrismu, tad daudz vairāk, vidēji 550 EUR dienā. Protams, ir arī budžeta tūristi, bet tādu mums ir ļoti maz.

BalticTravelnews.com: Vai viņi labprāt pērk mūsu suvenīrus?

Evija Pugača: Jā, Latvijā ir ļoti kvalitatīvs un plašs suvenīru piedāvājums. Pērk keramikas, lina, rotaslietas, saldumus, ziepes u.c. izstrādājumus. Protams, labāk, ja tie ir suvenīri, kurus ērti var ielikt bagāžā. Ja sakrīt, ka ārzemju ceļotāju vizītes laikā notiek kāds gadatirgus, noteikti cenšamies kopīgi apmeklēt.

BalticTravelnews.com: No kurienes Jūs nākat, kā nokļuvāt tūrismā?

Evija Pugača: Esmu augusi Bekuciemā, Ķeguma novadā,bet senču saknes ir Latgalē. Vidusskolā es gāju Ķegumā, kur mums bija komercnovirziens, līdz ar to vajadzēja iet praksē. Izvēlējos praksi tūrisma aģentūrā, pēc kuras sapratu, ka gribu strādāt tūrismā. Iestājos biznesa augstskolas «Turība» Tūrisma un viesmīlības fakultātē, izmantoju iespējas doties 3 mēnešu praksēs uz «Best Western Hotel», Anglijā un nākamajā vasarā uz «Grand Resort Lagonissi», Grieķijā.

Studentiem noteikti iesaku piedalīties visās iespējamajās praksēs, lai gūtu pieredzi. Jā, mana labākā draudzene palika Grieķijā, pēc prakses vairs neatgriezās Latvijā, bet man Latvija ir mīļa un labāk izvēlos dzīvot šeit ar iespēju bieži ceļot pa visu pasauli. Vēlāk pēc prakses strādāju tūrisma aģentūrā «Express Travel», kur guvu pirmo pieredzi šāda veida ceļojumu organizēšanas biznesā. Tam sekoja septiņu gadu darbs aviokompānijā airBaltic, strādāju pārdošanas departamentā ar korporatīvajiem klientiem, Latvijas tūrisma operatoriem un vēlāk ar grupām un bloku līgumiem. Pēc tam strādāju «Baltic Travel Group», kad tika īstenots projekts Latvijas prezidentūra Eiropas Komisijā. Mani pienākumi bija saistīti ar lidojumu un čarterreisu organizēšanu prezidentūras oficiālajiem dalībniekiem. Liels paldies «Baltic Travel Group» par šo iespēju, tā bija unikāla pieredze būt tur klāt un piedalīties.

Pieredze bija uzkrāta un nāca piedāvājums veidot savu ceļojumu aģentūru, ko neesmu nožēlojusi ne brīdi! Atkal, paldies cilvēkiem, kas pamudināja un iedrošināja šādam solim. Nav viegli, bet redzu, ka attīstība notiek! Es nemitīgi mācos, ir daudz izaicinājumu, un šis darbs ir interesants. Rutīnu es nevarētu izturēt. Pašreiz es pati veicu visus aģentūrā darāmos darbus, līdz ar to klienti mani uztver kā draugu. Viņi zina, ka serviss ir pieejams 24/7.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs atpūšaties, kādi ir Jūsu hobiji?

Evija Pugača: Man ļoti patīk atpūsties un tādēļ atpūtai vienmēr atrodu laiku. Citreiz man pietiek vienkārši ar pastaigu svaigā gaisā. Vismaz četras reizes nedēļā apmeklēju sporta klubu, reizi nedēļā apmeklēju gleznošanas nodarbību, brīvdienās dodos pie vecākiem uz pirti, pastaigājos mežā. Man patīk pārgājieni, laivu braucieni, izbraucieni ar velosipēdu. Pierīgā ir tik daudz interesantu vietu, ko no automašīnas nevar saskatīt, bet braucot ar velosipēdu, ieraugu.

Vasarā man ir aprūpējams mazais piemājas dārziņš un lielais dārzs pie mammas. Fizisks darbs priekš manis arī ir atpūta. Darbojoties dārzā, es zemei varu atdot negatīvo un saņemt pozitīvo enerģiju. Vairākas reizes gadā dodos ceļojumos.

Ceļojam gan ar vīru divatā, gan kopā ar bērniem, vēcākiem, draugiem. Nākamo tālo ceļojumu ar draugiem šovasar plānojam uz Kazahstānu, Kirgizstānu. Būs atkal jauns piedzīvojums! Svinēsim tur Jāņus kalnos, ezera krastā. Pagājušajā gadā man labākais ceļojums bija uz Slovēniju. Tur ir tik tīrs, plašas aktīvās atpūtas iespējas, kalni, jūra, gardi ēdieni. Nesen bijām Ēģiptē, kas mums bija pirmais čartera ceļojums ar bērniem. Neierasti, jo parasti paši visu plānojam. Taču bija labi, īpaši bērniem ļoti patika viesnīcas teritorija, pārvietošanās brīvība, viss iekļauts koncepts, baseini.

BalticTravelnews.com: Ar ko Jūs vēl nākotnē gribētu nodarboties brīvajā laikā?

Evija Pugača: Iemācīties spēlēt klavieres vai ģitāru. Klavieres nedaudz esmu jau mācījusies, bet gribas prast spēlēt labāk, tā, lai arī citi spēj klausīties😊 Vēl gribētu iemācīties braukt ar motociklu vai vismaz iegādāties “Vespiņu”.

BalticTravelnews.com: Kurās trīs valstīs Jūs būtu ar mieru nodzīvot gadu un kāpēc?

Evija Pugača: Man vislabāk patīk Latvijā. Varētu padzīvot Slovēnijā, jo tur ir tik skaista daba un viss jau iepriekš minētais. Man patīk Āzija un varētu apmesties Singapūrā, jo no turienes ir lēti lidojumi uz Malaiziju, Taizemi utt. – es lidotu apkārt. Vēl varētu padzīvot Vācijā, piemēram, pie Minhenes. Tur ir tik skaista daba, viss sakārtots.

BalticTravelnews.com: Kuras Jums ir mīļākās vietas Latvijā?

Evija Pugača: Ceļoju regulāri arī pa Latviju, paliekam viesnīcās, pabaudām restorānu piedāvājumu, apmeklējam koncertus, muzejus. Restorānos man ir svarīga atmosfēra, kā es tajos jūtos. Atmosfēru rada viss – interjers, viesmīlis, mūzika utt.

Man ir mainījušās vietas – favorīti. Pēdējā laikā braucu uz Ogri, jo tur ir daudz apkārtnē pastaigu takas, mazas kafejnīcas. Vēl man patīk braukt uz Kuldīgu, Valmieru, Bausku, Liepāju. Vasarā dodos uz Latgali, dzīvojam gan teltīs, gan viesu namos.

BalticTravelnews.com: Vai atliek laiks lasīt arī grāmatas?

Evija Pugača: Jā, esmu cītīga bibliotēkas apmeklētāja, reizi divās nedēļās paņemu kādas piecas grāmatas. Man ļoti tuva ir psiholoģija, vēsture, filozofija, biogrāfijas. Nesen izlasīju grāmatu Sapiensi. Cilvēces īsā vēsture par cilvēku attīstības vēsturi- sākot no senajiem medniekiem – vācējiem un beidzot ar to, kā šodien organizējam ekonomiku un sabiedrību. Vēl interesanta un diezgan līdzīga grāmata irCilvēki. Kā mēs visu sabojājam. Ekskurss vesturē, kur ar humoru aprakstīts, kādas kļūdas pieļāvusi cilvēce savā pastāvēšanas vēsturē. Šādas grāmatas ir vērts lasīt un padomāt par vērtībām.

BalticTravelnews.com: Kādu Jūs redzat savu biznesu pēc 10 gadiem?

Evija Pugača: Domāju, ka tas pamatā būs saistīts ar uzņemošo tūrismu. Vēlos strādāt vēl vairāk ar darījumu tūrismu, MICE, kurā šodien ir potenciāls, un nākotnē tas noteikti attīstīsies vēl vairāk.

Uzziņa

  • SIA "Baltic DMC Group" ir pilna pakalpojumu servisa tūrisma operators un aģentūra.
  • Uzņēmums ir dibināts 2007. gadā.
  • Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA) biedrs.
  • Lai sniegtu tūrisma aģentu un tūrisma operatoru pakalpojumus Latvijas Republikā, kā arī klientu drošībai un garantijām, uzņēmums ir reģistrēts tūrisma aģentu un operatoru datubāzē. TATO-2014-7 un speciālā atļauja, licence Nr T-2019-10.
  • Tūrisma operatoru sniedzēju saistību izpildes galvojums apdrošināšanas kompānijā AAS "Baltijas Apdrošināšanas nams". Apdrošināšanas summa 15 000 EUR.
  • SIA "Baltic DMC Group" pamata pakalpojumi - avio, vilcienu, autobusu un prāmju biļešu iegāde, ceļojumu apdrošināšana, vīzu noformēšana, naktsmītņu, transfēru un auto īres, restorānu galdiņu rezervēšana, pasākumu, koncertu biļešu iegāde.
  • Individuāli izstrādātie pakalpojumi - motivējošu, konferenču un semināru, atpūtas braucienu organizēšana, individuālo un grupu ceļojumu izstrāde.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimusi un augusi...

brīnišķīgā un mīlošā ģimenē Bekuciemā. 

Viena no manām jaunākajām atziņām ir...

“Cilvēkam ir doti kādi 100 gadi, lai iepazītu un apskatīto šo burvīgo pasauli”; “Vistālākais ceļojums ir ceļojums sevī”; “ Izpratne ir zelta atslēdziņa”. 

Mans iecienītākais restorāns (-ni)...

Le Sommet,  Italissimo, Cabo cafe, Bangert’s Kuldigā, Hot Potato Liepājā, Marijas Kafija Rēzeknē, Pilsētas Elpa Jelgavā, Ungurmuižas restorāns Cēsīs, M.Pūre restorāns Ogrē, Rūdolfs Koknesē, Rātes Vārti Valmierā, 36. Line Grill Restaurant Jūrmalā, Skroderkrogs Ventspilī, “Lake House Resto” Ādažos un daudzi citi.

Kad kļūšu pietiekami drosmīga, es...

es uzrakstīšu savu grāmatu

Panākumi...

mūs iedvesmo jauniem panākumiem

Trīs lietas, kuras es paveikšu Jaunajā gadā...

Ierīkošu mājas priekšā rožu dobi, baudīšu dzīvi pa visiem 100%, sākšu kaut ko jaunu mācīties.

Latvijā noteikti drīzumā apskatīšu...

Viesu namu “Ārpus laika”, kur izbaudīšu kādu koncertu, papusdienošu restorānā “Zoltners”, atpūtīšos jaunajā “Baltic Beach hotel& Spa” wellness centrā.

No kultūras dzīves drīzumā baudīšu...

izstādi “Džemma Skulme. Viņas glezniecība”.

Labākā dāvana ir...

ir abpusēja mīlestība un bērni.

Es ceru piedzīvot...

kā piedzimst mani mazmazbērni. 

Pasaules kartē...

ir vēl ļoti daudz vietas, kuras atzīmēt kā plānoto ceļojuma galamērķi.

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz

Argentīnu, Antarktīdu, Austrāliju, Tanzāniju, Brazīliju, Dienvidāfrikas Republiku un vēl un vēl...

Mans novēlējums BalticTravelnews.com...

Lai vienmēr pietiek interesantu jaunumu par kuriem rakstīt! 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.05.2024 - 31.05.2024 “Pūt vējiņi!” 60 gadu jubilejas koncetrs Liepājas reģiona TIB
Koncertdārzs “Pūt vējiņi!” aicina tikties visdažādāko žanru mūzikā un svinēt sešdesmit gadu jubileju virknē brīnišķīgu notikumu visas | Skatīt vairāk
Latvija
Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Kāp vilcienā un dodies uz Vidzemes ziemeļaustrumiem – uz Gulbeni, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma speciālisti un uzņēmēji, ļaujot izbaudīt | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2024 - 31.05.2024 SARĪKO PIKNIKU ABAVAS ābeļdārzā Tukuma TIC
Droši brauc ciemos uz ABAVAS vīna darītavu ar visu savam personīgajam piknikam nepieciešamo un atrodi sev vistīkamāko ābeli, zem kuras baudīt pavasara | Skatīt vairāk
Deju skolas "Demo" KONCERTS Tukumā Tukuma TIC
16.jūnijā Tukuma pilsētas Kultūras namā aicinām apmeklētājus turpināt svinēt deju studijas – skolas "DEMO" 25 gadu dzimšanas dienas svinības | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.72332501sec.