No 1.jūnija pārstās darboties Krievijas un Baltkrievijas «zaļās kartes» apdrošināšana

2022. gada aprīlī Eiropas Ekonomiskās zonas Zaļās kartes (turpmāk -  ZK) biroji vienojās par sadarbības pārtraukšanu ar Krievijas un Baltkrievijas ZK birojiem. Tika noteikts, ka sadarbības līgums ar Krievijas un Baltkrievijas ZK birojiem būs spēkā līdz šī gada 31.maijam. Attiecīgi no 2023, gada 1.jūnija Krievijā un Baltkrievijā reģistrētām automašīnām, kas vēlēsies ieceļot Eiropā, vairs nebūs izmantojama Krievijā vai Baltkrievijā izsniegta ZK, un apdrošināšana būs jāpērk pie Eiropas apdrošinātājiem, iebraucot jebkurā Eiropas Ekonomikas zonas valstī.

Līdz ar to, lai pārvietotos Eiropas Ekonomiskās zonas valstu teritorijās pēc 2023. gada 31. maija ar Krievijā vai Baltkrievijā reģistrētām automašīnām, to autovadītājiem būs jāiegādājas EEZ valsts robežapdrošināšanas polise pierobežas caurlaides punktos. Turklāt šiem autovadītājiem iepriekš izsniegtās Krievijas vai Baltkrievijas ZK būs nederīgas arī tad, ja to darbības termiņš beidzas pēc 1.jūnija. “Lai piedalītos ceļu satiksmē Latvijas teritorijā, Krievijā vai Baltkrievijā reģistrēto transportlīdzekļu autovadītāji varēs iegādāties robežapdrošināšanu jebkurā Eiropas Ekonomikas zonas valstī,” stāsta Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) valdes loceklis Juris Stengrevics.

Savukārt, lai no 1. jūnija pārvietotos pa Krievijas vai Baltkrievijas teritoriju ar Eiropas Ekonomiskajā zonā, tajā skaitā Latvijā, reģistrētiem transportlīdzekļiem, to autovadītājiem tāpat pierobežā būs jāiegādājas Krievijas vai Baltkrievijas apdrošināšanas polise. Lai arī, izsniedzot ZK Eiropas Ekonomiskajā zonā reģistrētiem transportlīdzekļiem, bija zināms gala termiņš līdz kuram šīs polises ir derīgas, tomēr gadījumā, ja kādam transportlīdzeklim ir izsniegta ZK, kurai darbības termiņš pārsniedz 2023. gada 31. maiju, tās pēc šī datuma kļūst nederīgas, un jāiegādājas attiecīgi Krievijas vai Baltkrievijas apdrošināšanas polise.

"Sadarbība ar Krievijas un Baltkrievijas ZK birojiem tika pārtraukta minēto agresorvalstu uzsāktās karadarbības dēļ Ukrainā, kā arī saistībā ar Rietumvalstu piemērotajām sankcijām Krievijai un Baltkrievijai, kuru dēļ pārrobežu pārskaitījumi uz un no šīm valstīm ir faktiski neiespējami,” skaidro J.Stengrevics.

Zaļās kartes sistēma tika ieviesta 1953.gadā un tās mērķi ir izvairīties no nepieciešamības transportlīdzekļu vadītājiem iegādāties robežapdrošināšanas līgumu, šķērsojot to valstu robežas, kurās ir spēkā OCTA sistēma. ZK sistēma vienlaikus nodrošina transportlīdzekļu īpašnieku aizsardzību ārvalstīs attiecībā uz trešajām personām nodarītajiem zaudējumiem, kā arī aizsargā ceļu satiksmes negadījumos cietušo mantiskās intereses gan ārvalstīs, gan to rezidences valstī.

1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un «Balcia Insurance» SE.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavasara brīvdienas TURCIJĀ Atlantic Travel
Pieejamās cenas, lielisks serviss, siltā jūra, grezna dabas vide - viss jums un jūsu komfortam. | Skatīt vairāk
no 425 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.05.2024 - 21.05.2024 MOTIVĒJOŠIE BRAUCIENI! Latvia Tours
👉VEIDOJIET POZITĪVA UZŅĒMUMA TĒLU. 👉APBALVOJIET LOJĀLOS KLIENTUS, DARBINIEKUS. 👉MOTIVĒJIET JAUNIEM PANĀKUMIEM. 👉SALIEDĒJIET KOLEKTĪVU, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.05.2024 - 25.05.2024 WOW cena! 𝐌𝐀𝐋𝐃𝐈̄𝐕𝐔 𝐒𝐀𝐋𝐀𝐒! Latvia Tours
🔥 ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS individuālam ceļojumam 𝐧𝐨 𝟐𝟏/𝟎𝟓/𝟐𝟎𝟐𝟒, ar 7 nakšu atpūtu All Inclusive kūrortā CLUB MED KANI. | Skatīt vairāk
no 2331 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.05.2024 - 22.05.2024 👉EKSKURSIJU CEĻOJUMI JEBKURAI GAUMEI! Latvia Tours
Brīnišķīga iespēja skatīt unikālus dabas, vēstures un mākslas pieminekļus, piedalīties vietējos svētkos, fiestās un festivālos, iepazīties ar | Skatīt vairāk
no 53.00 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.26379704sec.