Latgales vēstniecības GORS uzsāk jubilejas svinības

Šonedēļ Latgales vēstniecība GORS sāk savas jubilejas svinības “10 kā 1”, kas notiks 2023. gada 29. aprīlī ar pirmatskaņojumu dziesmuspēlei latgaliski “Trasuns. Fabulas”, kas ir piecu komponistu - Platona Buravicka, Oresta Silabrieža, Ievas Paršas, Sniedzes Prauliņas un Ernesta Mediņa muzikālais jaundarbs.

Idejas autore ir GORA Mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine, kura atzīmē: "GORA jubilejas reizē iecerējām radīt jaunu muzikāli skatuvisku darbu latgaliešu valodā, iedvesmojoties no mūsu izcilā novadnieka Franča Trasuna fabulām. Šis jaundarbs savā ziņā atsauks atmiņā pirms desmit gadiem koncertzāles Atklāšanas koncertos pirmatskaņoto dziesmuspēli "Ķēniņmeita. Latgales pasaka". Toreiz bijām nedaudz jaunāki, arī nepieredzējušāki, tomēr iedvesmoti un liela entuziasma pilni, lai uz skatuves pulcinātu vairāk nekā 100 bērnu, jauniešu un profesionālu mūziķu sastāvu, kas ieskandināja un iedejoja GORA Lielās zāles skatuves grīdu. Arī dziesmuspēli "Trasuns. Fabulas" veido entuziasma pilna, profesionāla un ļoti atraktīva komanda. Ar izrādes mūzikas materiālu strādā pieci komponisti - Platons Buravickis, Orests Silabriedis, Ieva Parša, Sniedze Prauliņa un Ernests Mediņš, kuri "taps redzami", jo viņi reizē būs arī savu jaundarbu izpildītāji. Jaundarbu atskaņojumā piedalīsies arī Rēzeknes kamerorķestra mūziķi, Trasuna dzejas tekstus izspēlēs aktieri, muzikāli teatrālo darbību vadīs diriģents Jānis Stafeckis un režisore Inese Mičule. Dziesmuspēles scenogrāfe Ieva Kauliņa, skatuves iekārtojumam izmantos mākslinieces Ivetas Vaivodes Latgalē tapušās fotogrāfijas."

28. aprīlī, iestudējot Latgales vēstniecībā GORS dziesmuspēli “Trasuns. Fabulas”, notiks komponistu Platona Buravicka, Oresta Silabrieža, Ievas Paršas, Sniedzes Prauliņas un Ernesta Mediņa meistarklases projektā iesaistītajiem Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas skolas jaunajiem mūziķiem. Zīmīgi, ka 25. aprīlī Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz jauniešu jaunrades darbu performanci un diskusiju par jaunradi, jēgpilnu nedarīšanu, darīšanu un labbūtību. Pārrunājot Ingas Ābeles, Alda Bukša, kā arī Latgalei un Latvijai vēsturiski nozīmīgās personības - Franča Trasuna dzīves aspektus.

Latgales vēstniecības GORS jubilejas svinību pasākumu cikla “10 kā 1” kulminācija ir gaidāma 13. maijā koncertprogrammā “Saldi rūgti mūžīgais”, kur uz Lielās zāles skatuves pulcēsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Andris Poga, kas ir koncertzāles ilggadējie draugi. 20. maijā koncertuzvedumā “Ziedonis” tiksimies ar Renāru Kauperu, Jāni Strazdiņu, Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu, lai izdziedāt Imanta Kalniņa dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju, kā arī būt Imanta Ziedoņa dzejoļos un paša autora balss ieskaņotās pārdomās. Jubilejas pasākumu ciklu noslēgsim 27. maijā, satiekoties dabā, muzikālā līdzdarbības izrādē “Visi putni skaisti dzied”.

Latgales vēstniecības GORS desmitgades notikumu norise tiek īstenota ar Rēzeknes pilsētas domes un Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu.

Aktuālajai informācijai par koncertu ciklu norises laikiem un citai informācijai var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook un Instagram.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.09.2023 - 24.09.2023 MIĶEĻTIRGUS "ĀBOLJAMPADRACIS" | Kandavā Tukuma TIC
24.septembrī Kandavas promenāde pulcēs visus uz Miķeļtirgu! | Skatīt vairāk
Latvija
Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ! Tukuma TIC
Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. | Skatīt vairāk
Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis Bauskas TIC
Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.09.2023 - 25.09.2023 Bauskas novada tūrisma jaunumi Bauskas TIC
Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42999601sec.