TŪRISMA BIZNESS | Bizness

LRB: Aicinām premjeru iepazīstināt uzņēmējus ar stratēģiju izejai no krīzes

Latvijas Restorānu biedrība (LRB) ir nosūtījusi atklāto vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, norādot, ka visā Covid-19 pandēmijas laikā ēdināšanas nozare no premjera nav saņēmusi nevienu atbildi pēc būtības. Tāpēc LRB arī aicina valdības vadītāju sabiedrību un uzņēmējus iepazīstināt ar savu stratēģiju un taktiku Latvijas izejai no krīzes un tālāku valsts attīstību.

“Pirms krīzes šī valdība un valsts pārvalde aizsāka akciju, kuras mērķis bija samazināt valsts pārvaldes “futbolu” un administratīvo slogu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, diemžēl Covid-19 krīze ir uzskatāmi parādījusi, ka nekas Latvijas politiskajā kultūrā nav mainījies. LRB šajos divos gados valsts augstākajām amatpersonām ir nosūtījusi desmitiem vēstuļu, kas tā arī palikušas bez atbildes un klātienes sarunas. Tā rezultātā esam nonākuši pie “sejspļāves” jeb dramatiskas situācijas uzņēmējdarbībā,” uzsver LRB prezidents Jānis Jenzis.

LRB uzskata, ka Covid-19 pandēmijas stingrie ierobežojošie pasākumi (kopš 2020. gada 13. marta) un nepietiekamais valsts atbalsts (pretēji Eiropas Komisijas rekomendācijām), radījuši ne tikai krīzi ēdināšanas uzņēmumos, bet draud sagraut izcilu un eksportspējīgu nozari, kas pirms Covid-19 pandēmijas veidoja 2% no Latvijas Iekšzemes kopprodukta.
Ēdināšanas nozare ir neskaitāmas reizes vērsusies pie valdības vadītāja, bet saņēmuši tikai informāciju, ka mūsu pieprasījums tiek pārsūtīts citiem ministriem vai ministrijām atbildes sniegšanai. Ne reizi nav saņemta atbilde pēc būtības, kas ietvertu premjera stratēģisko vīziju, kā risināt ļoti kritisko un daudziem uzņēmējiem fatālo situāciju nozarē, kurā lielākā daļa ir vietējo uzņēmēju un, kas nodarbina 25 000 valsts iedzīvotāju.

“Mēs uzskatām šādu situāciju (pusotra gada laikā valdības vadītājs nav radis iespēju runāt ar nozari) par nepieņemamu, jo ēdināšanas nozares darbinieki jau šobrīd masveidā aizbrauc uz ārvalstīm un daudzi uzņēmēji ir bankrotējuši vai atrodas bankrota priekšā. Lai arī Ekonomikas ministrija pēc labākās sirdsapziņas pārstāv nozari, tomēr Veselības ministrijas haotiskie priekšlikumi jauniem ierobežojumiem un Finanšu ministrijas nevēlēšanās sniegt saprotamu, drošu un ilgtermiņa atbalstu ēdināšanas nozarei draud izsaukt jaunu bankrotu vilni un milzīgus zaudējumus Latvijas valstij,” norāda LRB valdes loceklis Ēriks Dreibants.

ATKLĀTA VĒSTULE

Latvijas Restorānu biedrība uzskata, ka Covid-19 pandēmijas stingrie ierobežojošie pasākumi (kopš 2020. gada 13. marta) un nepietiekamais valsts atbalsts (pretēji Eiropas Komisijas rekomendācijām), radījuši ne tikai krīzi ēdināšanas uzņēmumos, bet draud sagraut izcilu un eksportspējīgu nozari, kas pirms Covid-19 pandēmijas veidoja 2% no Latvijas Iekšzemes kopprodukta. 

Esam vairākkārt vērsušies ar vēstulēm pie Jums, kā pie valdības vadītāja, bet saņēmuši tikai informāciju, ka mūsu pieprasījums tiek pārsūtīts citiem ministriem vai ministrijām atbildes sniegšanai. Ne reizi neesam saņēmuši atbildi no valdības vadītāja pēc būtības, kas ietvertu premjera stratēģisko vīziju, kā risināt ļoti kritisko un daudziem uzņēmējiem fatālo situāciju nozarē, kurā lielākā daļa ir vietējo uzņēmēju un, kas nodarbina 25 000 valsts iedzīvotāju. 

Mēs uzskatām šādu situāciju (pusotra gada laikā valdības vadītājs nav radis iespēju runāt ar nozari) par nepieņemamu, jo ēdināšanas nozares darbinieki jau šobrīd masveidā aizbrauc uz ārvalstīm un daudzi uzņēmēji ir bankrotējuši vai atrodas bankrota priekšā. 

Lai arī Ekonomikas ministrija pēc labākās sirdsapziņas pārstāv nozari, tomēr Veselības ministrijas haotiskie priekšlikumi jauniem ierobežojumiem un Finanšu ministrijas nevēlēšanās sniegt saprotamu, drošu un ilgtermiņa atbalstu ēdināšanas nozarei draud izsaukt jaunu bankrotu vilni un milzīgus zaudējumus Latvijas valstij (netiks ieņemti miljoni eiro nodokļos). 

Lūdzam tikšanos ar valdības vadītāju, lai skaidrotu situācijas nopietnību un kopīgiem spēkiem rastu risinājumus! 

Latvijas Restorānu biedrības vārdā:

Jānis Jenzis

Ēriks Dreibants

Lauris Aleksejevs

- - - - - - - - - 

Par LRB un Latvijas ēdināšanas nozari
Saskaņā VID datiem Latvijā darbojas vairāk nekā 2500 ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju, kas nodarbina aptuveni 30 tūkst. cilvēku, 5,6% no privātajā sektorā strādājošiem un 3,4% no visiem darbiniekiem Latvijā. Viesmīlības uzņēmumi ir nozīmīga tūrisma nozares, kas veido 5% no Latvijas IKP, sastāvdaļa. Latvijas viesmīlības nozare 2019. gadā, pirms Covid-19 pandēmijas, Latvijas valstij nodokļos samaksājusi 147 miljonus eiro. Arī Covid-19 pandēmijas pirmā viļņa laikā nozare nodokļos valstij samaksāja vairāk nekā 100 miljonu eiro, vairāk nekā saņēma valsts atbalstu veidā, liecina LDDK dati par 2020. gadu. Vairāk par biedrību www.lrb.lv


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Skolēnu ekskursijas Smiltenē Smiltenes TIC
Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast. | Skatīt vairāk
Latvija
Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis Bauskas TIC
Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.09.2023 - 23.09.2023 Baltu vienības diena Mežotnes baznīcā Bauskas TIC
22. septembra vakarā Baltu vienības dienai veltīts pasākums "Trejdeviņas dzirkstelītes"! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.09.2023 - 28.09.2023 Satiec Bausku rudenī! Bauskas TIC
Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.44081211sec.