TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Atkalsatikšanās prieks un saplānoti ceļojumi – veiksmīgi noslēgusies izstāde «Balttour 2023»

5. februārī Ķīpsalā noslēdzās ilgi gaidītā 28. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2023”, kas pēc trīs gadu pārtraukuma guva lielu ceļotāju interesi! Apmeklētāji ar patiesu aizrautību iepazina Latvijas tūrisma objektus, maršrutus un aktīvās atpūtas iespējas, izdevīgi iegādājās ārzemju ceļojumus, kā arī baudīja gastronomiskus labumus un aizraujošas aktivitātes. Gaisā virmoja satikšanās prieks!

“Balttour 2023” kopā pulcēja 293 uzņēmumus un to pārstāvjus no 33 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Armēnijas, Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Ēģiptes, Gruzijas, Indonēzijas, Itālijas, Japānas, Kipras, Korejas Republikas, Kostarikas, Marokas, Melnkalnes, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Serbijas, Slovākijas, Somijas, Spānijas, Taizemes, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Uzbekistānas, Vācijas un Zviedrijas.

Trīs dienās izstāde demonstrēja stabilu patērētāju interesi par nozares piedāvājumu – lai gan izstāde notika vienā hallē, tā pulcēja 22 865 apmeklētājus, tostarp 4000 profesionāļu.

“Esam ļoti gandarīti par “Balttour 2023” izdošanos un Latvijas tūrisma nozarei tik svarīgā pasākuma atgriešanos. “Balttour” parādīja, ka izstādes formāts ir pieprasīts gan tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gan tūristiem. Izvirzītos mērķus esam sasnieguši ar uzviju – veiksmīgi īstenojām mērķtiecīgas aktivitātes nozares profesionāļiem, veicinājām biznesa kontaktu veidošanu, informējām par tūrisma nozares aktualitātēm un piedāvājumiem.  Aktualizējām arī drošu un atbildīgu ceļošanu. Pozitīvās atsauksmes iedrošina turpināt izstādi pilnveidot ar papildu aktivitātēm un vērtīgu biznesa saturu. Skaidri redzam attīstības iespējas, sadarbojoties ar tūrisma nozarē iesaistītajiem gan privātā, gan publiskā sektorā. Veidosim Latviju kā Baltijas tūrisma nozares centru!” pauž Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidents Ēriks Lingebērziņš.

Ceļojumu izpārdošana

Arī šogad, tāpat kā citus gadus, “Balttour” laikā notika aktīva ceļojumu izpārdošana. Ar labiem piedāvājumiem ceļotājus sagaidīja tūrisma aģentūras un operatori – “TEZ TOUR”, “Novatours”, “Estravel Latvia”, “1Travel”, “AZA tours”, “Interlux”, “Nikos Travel”, “Alsvets”, “Atlantic Travel”, “Join UP!”, “Ozolciems Tūre”, “Skyline Travel” un citi.

Šogad “TEZ TOUR” stendā valdīja Itālijai raksturīgas noskaņas, jo svinīgi tika atklāta vasaras ceļojumu programma ar jauniem galamērķiem šajā valstī: uz pasaules elites iecienīto atpūtas vietu skaistajā Sardīnijas salā – Olbiju un tai tuvajiem kūrortiem, kā arī visu kategoriju tūristiem pievilcīgo Rimini kūrortreģionu Adrijas jūras krastos.

“Mums izstāde “Balttour”, kas notika pēc ilgāka pārtraukuma, bija ļoti svarīga, lai strādātu un komunicētu ar klientiem un partneriem klātienē. Lai parādītu, ka esam stabili un strādājam mērķtiecīgi, lai apliecinātu, ka mūsu galvenā prioritāte joprojām ir kvalitatīvu tūrisma produktu piedāvājums, ko izstādē apliecinājām arī ar jauniem ceļojumu galamērķiem. Izstādē ar lielu prieku atkal satikām kolēģus – stabilas tūrisma kompānijas, kas aizvien sniedz kvalitatīvus pakalpojumus. Mēs gaidījām, ka izstādei un mūsu stendam būs daudz apmeklētāju, un mūsu cerības ar uzviju piepildījās! Ceļotāji ļoti gaidīja šo tūrisma izstādi, un to apliecina viņu lielā interese par dažādiem ceļojumu galamērķiem,” – stāsta tūroperatora “TEZ TOUR Latvija” vadītājs Konstantīns Paļgovs un turpina: “Liels paldies izstādes organizatoriem – ALTA un BT 1 – par profesionāli noorganizēto izstādi. Visiem ir bijis grūts laiks, bet šī gada izstādes rezultāti ir ļoti iepriecinoši. “TEZ TOUR” kolektīvam būs prieks arī nākamajā gadā tikties ar kolēģiem un tūristiem mums tik ierastajā vietā – izstādē “Balttour”!”

Arī “Novatours Latvija” pārdošanas vadītāja Liāna Pudule-Indāne dalās ar veiksmīgo izstādes pieredzi: “Nenoliegsim, ka bijām mazliet satraukti par to, kā būs atkal piedalīties izstādē pēc trīs gadu pārtraukuma, jo ne tikai tūrisma nozare ir mainījusies, bet arī patērētāju uzvedība ir mainījusies. Tomēr jau pirmajās minūtēs bijām patiesi priecīgi, ka atkal ir iespēja izstādē “Balttour” satikt gan klientus, gan kolēģus. Interese bija patiešām liela, un esam pateicīgi katram, kas pienāca pie mūsu stenda, iegādājās ceļojumu vai vienkārši interesējās par aktualitātēm tūrismā.”

“Balttour 2023” oficiālais tūrisma galamērķis – Sardīnija

Sardīnijas atmosfēra virmoja visā izstādē, jo šī gada oficiālais “Balttour” partneris un tūrisma galamērķis bija Sardīnija. Jau ienākot hallē, nevarēja nepamanīt Vidusjūras skaistules stendu, kurā viesus sagaidīja īsti sardīnieši un arī mūsu pašu viesmīlīgais, aizrautīgais un karstasinīgais Roberto Meloni. Ceļotāji Sardīnijas ekspozīcijā varēja uzzināt, ko redzēt un piedzīvot ilgdzīvotāju zemē, bet citos stendos iegādāties ceļojumu uz šo galamērķi!

Latvija dižojas ar jaunumiem un plašo piedāvājumu

Ar Latvijas tūrisma piedāvājumu dižojās visi reģioni. Katrā no tiem varēja uzzināt arī par pēdējo gadu jaunumiem. Kurzemnieki ar prieku un lepnumu stāstīja par Ventspilī jaunatvērto zinātnes centru "VIZIUM", Kuldīgā tikko atvērto retro velomuzeju “Ciskdrill”, Smārdē esošo “Apgriezto māju” un Liepājas karostas jaunumu – sakārtoto redānu. Zemgalieši informēja par jaunu glempingu “Mazie Mežgaļi”, par restorānu “Mežs Kungs”, kas drīzumā piedzīvos atvēršanu, kā arī par Zvirgzdes kāpā nupat izveidoto Zvirgzdes orientēšanās poligonu. Latgalieši, kas bija pārstāvēti īpaši kuplā skaitā, aicināja gan uz Daugavpils Marka Rotko centra 10 gadu jubilejas pasākumu programmu, gan uz Aglonas maizes muzeju, gan baudīt skaistos dabas skatus, ezerus, dabas un purva takas un skatu torņus. Vidzemes piekrastes pašvaldības – Limbaži, Saulkrasti, Ādaži – akcentēja novadu kopdarbu – Vidzemes piekrastes karti ar kultūrvēsturiskajiem objektiem, dabas objektiem, amatu meistariem, zemnieku saimniecībām, naktsmītnēm, nacionālajiem un vietējiem maršrutiem. Savukārt gulbenieši aicināja uz ekskursiju Bānīša depo, uz izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un tvaiks”, kā arī apmeklēt novada skaistākās muižas un pilis.

“Līdzīgi kā startējot Nīderlandes izstādē, arī “Balttour” priecēja fakts, ka guvām vairāk nekā gaidījām – interese bija patiesi liela, cilvēki bija noilgojušies pēc izstādes formāta un klātienes komunikācijas. Jau gadiem izskan viedokļi, ka izstāžu formāts vairs nav derīgs, jo visu var uzzināt un iegādāties internetā. Toties mēs izstādē pārliecinājāmies par pretējo! Apmeklētāju bija daudz, viņi bija mērķtiecīgi un zinātkāri. Apmeklētāji, kuri reiz bijuši Gulbenē un apskatījuši tur vienu objektu, izstādē uzzināja, ka Gulbenē un tās novadā piedāvājums ir tik plašs, ka tur var pavadīt nevis vienu dienu, bet pat nedēļu. Tikai klātienē var saņemt tik pilnīgu, kvalitatīvu informāciju, un apmeklētāji to tiešām novērtē. “Balttour” kalpo arī kā tikšanās vieta jomas profesionāļiem!” stāsta Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts.

Vēl nozares profesionālis uzsvēra, ka izstādes apmeklētāji ir daudz mērķtiecīgāki un uz izstādi nāk ar konkrētām vajadzībām: “Vairs nav tie laiki, kad apmeklētāji grābj kartes un brošūras neiedziļinoties. Viņi izvēlas tieši sev interesējošo. Turklāt apgalvojums, ka izstādi apmeklē tikai tie, kas neprot lietot internetu, arī nav patiess!”

Ienākošā un izejošā tūrisma biznesa pasākumi

Ik gadu izstādes pirmā diena – gan dalībnieku piedāvājums, gan izstādes pasākumu programma – ir veltīta jomas profesionāļiem. Šogad notika divi būtiski un nozares profesionāļiem vērtīgi pasākumi. Pirmais darba seminārs bija ienākošā tūrisma kontaktbirža, un tajā piedalījās ārvalstu izejošā tūrisma operatori no Somijas, Vācijas, Nīderlandes, Beļģijas, Itālijas, Zviedrijas un Dānijas, kuri iepazinās ar Latvijas tūrisma piedāvājumu.

“Izcili vērtēju iespēju Latvijas reģioniem prezentēt savu tūrisma piedāvājumu biznesa pasākumā. Reģionu pārstāvji pastāstīja par sevi ne tikai ārzemniekiem, bet arī kolēģiem, arī tas ir būtiski. Tik īsā laikā ļoti daudz ieguvumu!” – atzinīgus vārdus teic R. Sijāts.

Otrais pasākums bija veltīts Latvijas izejošajam tūrismam, kurā varēja satikt tūrisma nozares pārstāvjus no “airBaltic” jaunākajiem galamērķiem – Grankanārijas, Marrākešas, Bilbao, Portu, Melnkalnes, Serbijas, Armēnijas, Rumānijas un arī Tamperes.

Ekspertu diskusija par drošu ceļošanu

3. februārī ALTA stendā norisinājās arī biznesa augstskolas “Turība” rīkotais viedokļu rings diskusija “Atbildīgs tūrisma bizness – kā ceļot droši”. Eksperti sprieda, kā pandēmija izmainījusi tūristu uzvedību un pieprasījumu un kādi pašlaik ir novērojami ar ceļošanu saistīti riski. Diskusijā piedalījās biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns un ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš, ALTA valdes locekle Anta Jokste, Ārlietu ministrijas Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke un Latvijas Kongresu biroja vadītāja Irēna Riekstiņa.

Gada cilvēks tūrismā 2020–2022

Izstādes pirmajā dienā, 3. februārī, uzreiz pēc “Balttour 2023” atklāšanas ceremonijas notika Latvijas tūrisma nozarei svarīgākā apbalvošana – “Gada cilvēks tūrismā 2020–2022”. Šogad žūrijas komisija piešķīra trīs balvas, izsakot pateicību tiem tūrisma nozares pārstāvjiem, kuri sniedza nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tūrisma biznesa attīstībā un popularizēšanā, kā arī pārstāvēja nozares intereses krīzes situācijās: Covid-19 pandēmijā, Krievijas karā Ukrainā. Balvas saņēma Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis, ALTA izpilddirektore Astrīda Trupovniece un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas biedrs un viesnīcu operatora “Mogotel” īpašnieks Vadims Muhins. Apsveicam laureātus!

Uz tikšanos “Balttour 2024”!

Nākamā 29. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2024” notiks no 2. līdz 4. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Izstādi-gadatirgu “Balttour” organizē Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA), norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Vairāk par izstādi: www.balttour.lv. Seko līdzi jaunumiem sociālajos tīklos: www.facebook.com/balttour  un www.instagram.com/balttour/

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.07.2024 - 16.07.2024 Iepazīsti Zemgales Zelta pērles Zemgales Tūrisma asociācija
Iepazīsti Zemgales Zelta balvas 2023 objektus vienotā maršrutā | Skatīt vairāk
Latvija
īpašs ģimenes piedāvājums Bellevue Park Hotel Riga
Īpašais ģimenes piedāvājums! | Skatīt vairāk
no 150 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.07.2024 - 20.07.2024 Bērniem un jauniešiem TukumaPILSĒTAS PARKĀ Tukuma TIC
Sestdien 20.jūlijā Tukuma Pilsētas parkā iecerēta aizraujoša un apjomīga svētku programma top bērniem un jauniešiem. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.07.2024 - 15.07.2024 Mājas kafejnīca "Grāvendāles pienotava"! Bauskas TIC
Pirmo reizi durvis vērs mājas kafejnīca "Grāvendāles pienotava" | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.68754601sec.