Carnikava aicina 17 Latvijas piekrastes pašvaldības veidot jaunu velomaršrutu «Dzelzs priekškara» tēmā

Ar mērķi sekmēt velotūrisma attīstību Latvijā un Pierīgā, Carnikavas novada pašvaldība š.g. 16. aprīlī aicina visas 17 Latvijas piekrastes pašvaldības vienoties par kopēja projekta “EiroVelo 13 – Dzelzs priekškara maršruta attīstība Latvijā no Rucavas līdz Ainažiem” īstenošanu, to apliecinot ar kopēju sadarbības dokumentu. Sanāksmē un diskusijā piedalīsies arī maršruta idejas autors, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Mihaels Krāmers (Michael Cramer).

Carnikavas novada pašvaldība rosina Latvijas piekrastes pašvaldības sadarboties vienotam mērķim, iegūstot EiroVelo13 nacionālas nozīmes objekta statusu  un īstenot projektu ar ES atbalstu.

EiroVelo 13 – Dzelzs priekškara maršruts – iezīmē simbolisku robežu starp Eiropas Austrumiem un Rietumiem. Kopumā šis maršruts šķērso 20 Eiropas valstis vairāk nekā 10 400 km garumā. Maršruts Latvijā vijas 562 km garumā, kur mijas dažāda seguma un intensitātes ceļi, piedāvājot unikālu iespēju labos laikapstākļos aptuveni 80 km garumā braukt pa pašu jūras piekrasti. Jau vēstīts, ka Carnikavā 2014. gada 18. novembrī tika atklāts Latvijā garākais gājēju un velosipēdistu tilts pār Gauju, kas ir ļoti būtisks EiroVelo13 maršruta posms.

Konferencē ar diskusiju par kopēju projektu īstenošanu piedalīsies piekrastes pašvaldību vadītāji, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Vidzemes Tūrisma asociācijas, Kurzemes plānošanas reģiona, Rīgas plānošanas reģiona, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta pārstāvji u.c.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vaboles muižas apbūve TAKA
Muižas veidošanu 19.gs. sākumā sāka grāfs Boļeslavs Plāters-Zībergs. Līdz mūsdienām no muižas apbūves saglabājusies klēts, pārvaldnieka māja | Skatīt vairāk
Brīdienu māja “Villa Vesta” TAKA
Omulīga brīvdienu māja klusai un mierīgai atpūtai. Pieejamas trīs atsevišķas guļamistabas un viesistaba, kā arī aprīkota virtuve. | Skatīt vairāk
Dvietes muižas komplekss TAKA
Dvietes muižas komplekss veidojās 19. gs. un tā īpašnieki bija grāfu Plāteru-Zībergu dzimta. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57901692sec.