Valkā atklās 4. maijam veltītu izstādi

Alda Māra Dubļāna fotogrāfiju izstāde „…pirms 20 gadiem”

Valkas novadpētniecības muzeja darba laiks svētkos: 30.aprīlī plkst.10:00 – 16:00, 1. – 3.maijs slēgts , 4.maijā slēgts līdz plkst. 16:00, kad ir izstādes atklāšana.

Otrdien, 4.maijā, plkst.16.00 Valkas novadpētniecības muzejā (Valkā, Rīgas ielā 64) atklās fotogrāfa Alda Māra Dubļāna darbu izstādi „…pirms 20 gadiem”. Izstāde veltīta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas atjaunošanas 20.gadadienai. Fotogrāfijās atspoguļoti Latvijas Atmodas laika spilgtākie notikumi, kas mūs tuvināja 1990.gada 4.maija Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarācijai „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, kā arī 1990.gada 4.maija notikumi.

1990.gada 4.maija Deklarācija bija kulminācijas punkts latviešu tautas Trešajai atmodai un Dziesmotajai revolūcijai, kad cerības par neatkarīgu Latviju pārtapa īstenībā. 1990.gada 4.maijā mēs atguvām iespēju dzīvot neatkarīgā valstī. Ir pagājuši tikai 20 gadi, bet daudzi notikumi, kas tuvināja to dienu, ir jau pabalējuši atmiņās.

Izstādes pirmajās divās telpās eksponētas fotogrāfijas par nozīmīgākajiem Atmodas laika notikumiem Rīgā un Valkā. Trešajā telpā ir atspoguļots 1990.gada 3.un 4.maijs Rīgā – Augstākajā Padomē, pie Augstākās Padomes ēkas un Daugavas krastmalā. Izstāde ir papildināta ar dažiem tā laika notikumu eksponātiem no Valkas novadpētniecības muzeja krājuma.

Aldis Māris Dubļāns ir profesionāls fotogrāfs, dibinājis un vadījis Valkas fotostudiju „Reflex” (1978–1994). Valkā dzīvo un strādā kopš 1978.gada, kad sāka fotožurnālista darba gaitas Valkas rajona laikrakstā „Darba Karogs”. Šobrīd strādā laikrakstā „Ziemeļlatvija”. Pateicoties tā laika Valkas rajona laikraksta „Mūsu Zeme” redaktores Silvijas Doršas atbalstam, A.M.Dubļāns bija viens no retajiem lauku korespondentiem, kurš piedalījās daudzos nozīmīgākajos Atmodas laika notikumos un vēsturiskajā Latvijas PSR Augstākās Padomes 1. sesijā 3.,4. maijā.

Fotoizstāde ir to trauksmaino dienu dokumentāla liecība šodienai un pagātnei, bet vēl jo vairāk – nākotnei, kas skatīta caur Alda Māra Dubļāna fotoobjektīvu.

Izstāde būs atvērta līdz 30.maijam.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.05.2025 - 30.06.2025 Atpūtas bāze “Virogna” TAKA
Atpūtas bāzē “Virogna” Jūs varēsiet izpērties pirtiņā, pavizināties ar laivu vai ūdens velosipēdu, pamakšķerēt vai vienkārši pasēdēt | Skatīt vairāk
Ķermeņa un dvēseles harmonija Orchid Spa
Piedāvājam dažādus taizemiešu masāžas veidus, relaksējošas procedūras ar aromātiskajām eļļām un atjaunojošas SPA programmas, kas sniegs | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2025 - 27.06.2025 Chris Noah koncerts Liepājas reģiona TIB
Talantīgais latviešu mūziķis un radio hitu autors Chris Noah 27. jūnijā aicina uz īpašu vasaras koncertu Liepājā Tipogrāfijas radošā kvartālā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.06.2025 - 27.06.2025 Dinozauru parks un māja kājām gaisā Nikos Travel
Sākam vasaras sezonas populārākos braucienus- Delfinārijs un dinozauru parks. Priecāsies gan bērni, gan pieaugušie. Smaidiem piepildīta diena! | Skatīt vairāk
40 EUR
Uzņēmumi


Vidzemes Tūrisma asociācija
,


Limbažu TIC
,


Liepupes muiža
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.87404394sec.