Tiks atklāta izstāde «Tā ir Latvija»

Piektdien, 27.maijā pl. 12.00 RISEBA Mediju telpā  notiks preses konference, kas veltīta Viļņa Vītoliņa izstādes atklāšanai. Šoreiz skatītājus uzrunās īpašs, Latvijai netipisks izstādes iekārtojums.

 

Fotogrāfa Viļņa Vītoliņa personālizstāde Tā ir Latvija piesaka Latvijas mākslas dzīvei neierasti ambiciozu ieceri – portretēt Latviju 21. gadsimta sākumā. Īstās dzīves materiāla izmantojums mudina piepulcēt Vītoliņa fotogrāfijas plašajai mūsdienu reālisma strāvai Latvijas kultūrā, kuru pārstāv arī Jaunā Rīgas teātra “Latviešu stāsti”. Vītoliņa lielformāta krāsu fotogrāfijās no sērijas 100 istabas Latvijas iedzīvotāju dzīvesstāsti tiek izstāstīti bez vārdiem, toties ar precīzi izvēlētiem dokumentālās fotogrāfijas izteiksmes līdzekļiem.

Viļņa Vītoliņa fotogrāfiju izstāde iezīmē jaunu, mērķtiecīgu soli topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja virzienā. Viļņa Vītoliņa personālizstādē eksponēti arī 20 autora darbi no topošās Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas, kuru veido starptautiska ekspertu grupa. Pašreiz šie darbi atrodas atsevišķā departamentā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Vienlaikus ar izstādi tiek atvērta grāmata Vilnis Vītoliņš. Tā ir Latvija. Fotogrāfijas (2007–2011). Grāmata liek pamatu jaunai sērijai East European Collection (Austrumeiropas kolekcija).

Avangardiskus meklējumus fotogrāfijā Vilnis Vītoliņš sācis jau 20. gs. 80. gados, kad viņa domubiedru loku veidoja tādas personības kā Mārcis Bendiks, Gvido Kajons un Imants Žodžiks. Tomēr mākslas izstāžu zālēs autora darbi pirmoreiz parādījās tikai 21. gs. sākumā. Pirmā personālizstāde (Vol.II Agijas Sūnas galerijā 2005. gadā) pārsteidza un mulsināja ar Latvijas mūsdienu fotogrāfijai neraksturīgām kvalitātēm – digitālo tehnoloģiju izmantojumu un ironisku attieksmi pret laikmeta aktualitātēm.

2008. gadā Viļņa Vītoliņa darbi bija aplūkojami apjomīgas fotoizstādes “Privat” ietvaros, kas norisinājās Maskavā, izstāžu namā Vinzavod, kad notika Latvijas kultūras festivāls Krievijā. 2009.gadā šī izstāde bija apskatāma Rīgā, Mākslas muzejā Arsenāls.

Izstāde Tā ir Latvija notiek augstskolas RISEBA Mediju telpā 500 kvadrātmetru platībā. Tā ir atraktīva industriāla vide, kurā jau daudzkārt notikuši dažādi avangardiski kultūras pasākumi.

 

Viļņa Vītoliņa personālizstādi Tā ir Latvija rīko biedrība Andrejsala. Rīgas Laikmetīgās mākslas muzejs.

Izstādes norisi un grāmatas izdošanu galvenokārt sekmēja Trasta Komercbanka.

Izstāde notiek augstskolas RISEBA Mediju telpā ar skolas vadības laipnu pretimnākšanu.

Tāpat izstādes un biedrības darbu atbalsta SIA Alfor, Biznesa augstskola Turība, Rīgas kinostudija, AS Diena, Vestabalt nekustamie īpašumi.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Mūziķes Atvara koncerts Tukuma TIC
Atvara ir jauna latviešu izpildītāja, kas guvusi plašu atpazīstamību platformā TikTok ar savu debijas singlu “Pie manis tveries”. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 27.06.2025 Peoniju skaistums “Ezerlīčos” Balvu TIC
Jūnijs ir krāšņo peoniju ziedēšanas laiks un ikviens tiek aicināts baudīt to burvību ziedu un akmeņu dārzā “Ezerlīči” Balvu novada Tilžas | Skatīt vairāk
Izstādes jūnijā Tukuma novadā Tukuma TIC
Izstāžu košums visā novadā vienā apkopojumā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.06.2025 - 23.06.2025 Jāņu laiks Tukuma pusē. Tukuma TIC
Tukuma novads aicina ikvienu uz aizraujošiem pirmssvētku pasākumiem, kas ienesīs īstu svētku noskaņu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.73493814sec.