Sv. Pētera baznīcā skanēs mūzika «Paulam Dambim - 75»

Sv. Pētera baznīcā 29. jūnijā 18.00 PAULAM DAMBIM – 75

Ar Rīgas kamerkora AVE SOL piedalīšanos. Diriģents Uldis Kokars.

Pauls Dambis pazīstams klasiskās mūzikas cienītājiem kā plaša žanru diapazona komponists. Dambis radikāli atjaunojis kora mūzikas izteiksmi, radoši pārtverot latviešu tautas muzikālā dziļākā slāņa intonēšanas īpatnības un sintezējot tās ar 20.gs. otrās puses kompozīcijas tehnikām - polidiatoniku, sonoriku un aleatoriku.

Komponists dzimis Rīgā 1936. gadā. 1962. gadā beidzis Latvijas Valsts konservatorijas kompozīcijas klasi. Strādājis par Mūzikas daļas vadītāju Nacionālajā teātrī un skaņu režisoru Latvijas Televīzijā. Pašreiz Pauls Dambis ir Latvijas Kultūras akadēmijas pedagogs. Komponists ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu latviešu klasiskās mūzikas skaņražiem. Komponists, kura skaņu partitūras norāda uz padziļinātu interesi par latviešu tautas mūziku un toņkārtu radošo sintēzi tautas mūzikas studijās. Dambja radošais fenomens balstās uz tautas teicēju intonāciju savdabību, melodijas motīvu variēšanu, saucienu intonāciju īpatnējo skanējumu un ieražu izdarībām. Pastiprināta interese veltīta arī Renesanses laika mākslai.

Instrumentālajā kamermūzikā bieži noteicošā ir spēles dramaturģija. Dambja kora mūziku raksturo intelektuāla pieeja muzikālajam materiālam, tā tautas vārdiem izskan tēlaini saturiskos un muzikāli stilistiskos kontrastos.

Soliste Ieva Parša / mecosoprāns

Izpildītāji:

Herta Hansena / klavieres

Ilona Meija / flauta

Inga Sunepa / čells

Programmā: JŪRAS DZIESMAS, Pūti, pūti, vēja māte, Šodien tumša saule tek, Zvana Rīgā, Jelgavā. 19. Psalms, 2. Psalms, 121. Psalms, Ar brālīti dancot gāju, Ziemas spēles, Danču dziesma, Mūžība (Raiņa vārdi)

Šekspīra mūzika (balsij un instrumentālajam ansamblim).

Ieeja bez maksas

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.06.2025 - 28.06.2025 Pasākumi Zemgalē Zemgales Tūrisma asociācija
Ieplāno viesošanos Zemgalē, apmeklē pasākumus! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.06.2025 - 28.06.2025 Roka dziesmu svētki Džūkstē Tukuma TIC
Koncertā piedalīsies tautā pazīstami un iemīļoti rokmūziķi un Tukuma novada ansambļi. Kuri tie būs? Sekojiet līdz... | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 27.06.2025 Peoniju skaistums “Ezerlīčos” Balvu TIC
Jūnijs ir krāšņo peoniju ziedēšanas laiks un ikviens tiek aicināts baudīt to burvību ziedu un akmeņu dārzā “Ezerlīči” Balvu novada Tilžas | Skatīt vairāk
Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.80781913sec.