Hāgā atklāta Latvijas dabas ainavu izstāde «Brīnišķīgā Latvija»

11. martā Hāgā, Eiropola (Europol) mītnē, tika atklāta Arņa Kalniņa un Jura Kalniņa fotogrāfiju izstāde ''Brīnišķā Latvija.''

Klātesošos pasākumā uzrunāja un ar ekspozīciju iepazīstināja vēstnieks Māris Klišāns. Eiropola direktora vietnieks Oldrihs Martinu (Oldřich Martinů) izteica gandarījumu par iespēju sadarboties ar Latvijas vēstniecību Hāgā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā.

Izstāde dod plašu ieskatu Latvijas dabas ainavā - no makro fotogrāfijas līdz aerofoto, no tradicionālas ainavas fotogrāfijas līdz grafiskiem zemes rakstiem. Izstādē skatāmas ainavas no Latvijas skaistākajām vietām: Zvārtes iežis, Turaida, kā arī fotogrāfijas no Latvijas nacionālajiem parkiem, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta, Eiropā platākā ūdenskrituma - Ventas rumbas. Fotogrāfijās iemūžināta arī Moricsala, Rīgas priede, Ķemeru purvs, Baltijas jūras pludmales, Līgo svinēšana un Krimuldas dievnams. Daudzas no parādītajām vietām ir iekļautas Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā "Natura 2000”.

Pasākumu apmeklēja apmēram 120 interesentu – Eiropola darbinieki un to dzīvesbiedri, Latvijas pārstāvji ES tiesu varas iestāžu sadarbības institūcijā Eurojust un vēstniecības darbinieki. Izstādes laikā klātesošajiem bija iespēja saņemt bukletus par tūrisma iespējām Latvijā. Pieņemšanas laikā viesi tika cienāti ar Latvijas saldumiem, ko bija sarūpējusi AS ''Laima''.

Eiropols dibināts 1992. gada 7. februārī, kad tā izveidošanu apstiprināja Māstrihtas līgums. Eiropola uzdevums ir atbalstīt un stiprināt dalībvalstu kompetento iestāžu savstarpējo sadarbību, novēršot un apkarojot organizēto noziedzību, terorismu un citas smagas noziedzības formas, kas skar divas vai vairākas dalībvalstis. Pašreiz Eiropolā strādā 8 Latvijas pārstāvji.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2025 - 18.05.2025 Gaujas plostnieku svētki Strenčos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
16. un 17. maijā aicinām uz 28. Gaujas plostnieku svētkiem Strenčos “Kad Gaujas atvari mostas…”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.05.2025 - 18.05.2025 Pāvilostai svinēs 146 gadu jubileju Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
No 16. līdz 18. maijam Pāvilostā norisināsies pilsētas 146. dzimšanas dienas svinības ar devīzi “Vienā laivā” | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.86002302sec.