Galerijā «Mākslas banka» būs apskatāma Dinas Dubiņas personālizstāde «pārVērtības»

No 2015.gada 19.maija līdz 6.jūnijam galerijā "Mākslas banka" būs apskatāma Dinas Dubiņas personālizstāde "pārVērtības". Izstādē skatāmas Dinas Dubiņas kompozīcijas, kas gatavotas no vara un pārklātas ar karsto emalju. Šādi apstrādāts metāls nepakļaujas nedz saules gaismas, nedz arī mitruma ietekmei, un ir praktiski mūžīgs. Senatnē šo tehnoloģiju izmantoja gan ikonu darināšanā, gan sadzīves priekšmetu izrotāšanai. Krievijā emalju plaši izmantoja slavenā Faberžē firma, jo blakus dārgakmeņiem un cēlmetāliem tā atklājas kā līdzvērtīgi izteiksmīgs materiāls.

Līdztekus stājdarbiem izstādē skatāmas arī mākslinieces darinātās rotas – "Amuleti". Tos pati autore raksturo kā "ļaunās acs ķērājus", kas kalpo enerģētiskai aizsardzībai. Turklāt kapara rotām piemīt ārstnieciska iedarbība. Jau izsenis zināms, ka kapars regulē asinsriti. D.Dubiņa darinājusi un autortehnikā apgleznojusi arī zīda tunikas, tauriņus un šalles.

Dina Dubiņa dzimusi Rīgā 1955.gadā. 1974.gadā beigusi Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolu, bet 1980.gadā - Igaunijas Mākslas universitāti.

Kopš 1974.gada piedalījusies izstādēs Rīgā, Vīnē, Grācā. Darbi atrodas Rīgas, Maskavas, Pēterburgas, Kēnigsbergas muzejos, kā arī privātkolekcijās. Kopumā māksliniece piedalījusies aptuveni 60 izstādēs Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Francijā, Dānijā, Japānā, ASV u.c. Starptautiskajās Juveliermākslas izstādēs "Jabloņeca 77" un "Jabloņeca 83" apbalvota ar goda diplomu.

Dubiņa strādā rotu dizaina, kā arī emaljas mākslas nozarē. Mākslinieces lielformāta gleznas un miniatūras gatavotas karstās emaljas tehnikā, katru detaļu vairākkārt apdedzinot 900 grādu temperatūrā. D.Dubiņa strādā rotu dizaina, kā arī emaljas mākslas nozarē. Mākslinieces lielformāta gleznas un miniatūras gatavotas karstās emaljas tehnikā, katru detaļu vairākkārt apdedzinot 900 grādu temperatūrā.

Izstādes atklāšana 19.maijā 18:00.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure Tukuma TIC
Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.05.2025 - 17.05.2025 Muzeju nakts Ziemeļlatgalē Balvu TIC
Aicinām baudīt Muzeju nakts norises Balvu pusē - radošās darbnīcas, iespēja uzkāpt ūdenstornī, vietējo vērtību stāsti, nakts pārgājiens! | Skatīt vairāk
VeseLīgošana "Jaunķemeros" Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - | Skatīt vairāk
no 297 EUR
Pavadi Lieldienas Preiļu novadā! Preiļu novada TIC
Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.34409404sec.