Atklāj ziedu valodas noslēpumus muzejā «Rīgas jūgendstila centrs»!

No 2020. gada 8. līdz 16. februārim muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina uz Mīlētāju nedēļas ekskursijām, kuru vadošā tēma būs ziedu valoda.  

Mīlētāju nedēļas ekskursiju laikā apgūs daudzveidīgās ziedu nozīmes un mācīsies skaidrot to kombinācijas. Slēpti vēstījumi varēja būt ietverti ne vien ziedu kompozīcijās, bet arī sadzīves priekšmetos vai dekoratīvos nieciņos, ko pasniedza kā dāvanas. Apgūstot ziedu valodas pamatus, jūgendstila laika interjers pārtop noslēpumainā dārzā, kas ne tikai priecē acis ar savu krāšņumu, bet arī čukst vēstījumus tiem, kuri prot klausīties. Muzeja interjeru rotās romantiski rozā tējas galdiņi, sadzīves priekšmeti ar ziedu dekoru un īpašas kompozīcijas, kas ļaus vingrināties ziedu valodas tulkošanā.

Muzeja gidu pavadībā dosimies atpakaļ laikā, kad mīlētāju lūpas slēdza ne vien personiska kautrība, bet arī vispārpieņemti pieklājīgas uzvedības standarti. Romantisku jūtu pilnas sirdis meklēja citus izteiksmes veidus, kas to ilgas un nodomus padarītu slēptus ziņkārīgo acīm, bet skaidrus izredzētajiem. Tā radās vairākas īpašas valodas, kas ļāva nodot un saņemt kodētus romantiskus ziņojumus – vēdekļu, pastmarku un cimdu, bet vispopulārākā bija ziedu valoda.

Ekskursijas latviešu valodā 8. un 9. februārī plkst. 15.00, 14. februārī plkst. 14.00 un plkst. 16.30, kā arī 15. un 16. februārī plkst. 15.00. Lūdzam dalību ekskursijās pieteikt iepriekš pa tālr. 67181465 vai e-pastu: [email protected].  Dalība ekskursijās ar derīgu muzeja ieejas biļeti.

Uz ekskursiju 14. februārī plkst. 14.00 īpaši tiek gaidīti seniori, kam būs iespēja apmeklēt ekskursiju divatā par vienas biļetes cenu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un | Skatīt vairāk
Latvija
"Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's" Jēkabpils novada TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā | Skatīt vairāk
Deju skolas "Demo" sezonas noslēgums Tukuma TIC
koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2025 - 26.05.2025 Auto orientēšanās sacensības ”Prieka tūre" Balvu TIC
31.maijā Ziemeļlatgalē - Balvu novadā norisināsies tradicionālās auto orientēšanās sacensības dāmām ”Prieka tūre”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.70835304sec.