Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā – Ģimenes diena veļu laikā «Senču godināšanas un atceres tradīcijas Rīgā»

Svētdien, 2024. gada 20. oktobrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu veļu laikā. Pulksten 12.00 un 15.00 bērni kopā ar pieaugušajiem aicināti piedalīties tematiskā ekskursijā „Senču godināšanas un atceres tradīcijas Rīgā”. Ekskursija notiks Rīgas Doma krustejā un muzeja ekspozīcijas zālēs. Doma dārzā būs iespēja iededzināt piemiņas svecītes, bet ekskursijas noslēgumā bērni aicināti piedalīties radošās aktivitātēs muzejpedagoģisko nodarbību telpā “Himzela klase”. Ekskursijas sākums – muzeja vestibilā,  turpinājums – Rīgas Doma krustejā un muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, tās ilgums ≈ 90 minūtes, radošās nodarbes ≈ 30 minūtes.

Ekskursijas pirmajā daļā, Rīgas Doma krustejas senajās velvēs un dārzā, muzejpedagoģe Irēna Strēle stāstījumā atklās daudz par seno Rīgas iedzīvotāju dzīves liecībām gadsimtu gaitā šajā īpašajā vietā, paverot iespēju ieraudzīt garāmgājēju skatam apslēpto. Ieklausoties vēstures faktos, varēs secināt, kādas tradīcijas, rituāli ir pazīstami vēl mūsdienās, bet kas palicis pagātnē.

Emocionālu noskaņu Rīgas Doma dārzā klātesošajiem pastiprinās veļu laika rituālā tradīcija – sveču iededzināšana, pieminot mūžībā aizgājušās dvēseles (ja iespējams, vēlams paņemt līdzi savu svecīti).

Ekskursijas tālākais ceļš vedīs cauri muzeja ekspozīcijas zālēm, apskatot un iepazīstot dažādu laikmetu eksponātus, saistītus ar senču pieminēšanu un atceri. Varēs uzzināt, kas ir “velna laivas”, rūnakmeņi un kuģu kapsēta, kā savējos aizsaules ceļos pavadīja senlatvieši, kā Rīgas Lielais Kristaps saistīts ar senču pieminēšanu un vēl un vēl.

Ekskursijas noslēgumā bērni kopā ar pieaugušajiem tiks aicināti piedalīties radošās aktivitātēs, mīklu minēšanā un spēlēs “Himzela klasē”.

Veļu laikā, no Miķeļiem līdz Mārtiņiem, ļaudis izsenis mēdz pieminēt un godināt aizgājušos tuviniekus, kavēties atmiņās, kā arī ļauties pārdomām par laika nebeidzamo ritējumu. Ikvienam mums ir būtiska savas ģimenes, savas tautas, savas zemes vēsturiskās atmiņas kopšana un godāšana, tās ieaudzināšana bērnos.

Ģimenes dienas ekskursijas sākums pulksten 12.00 un 15.00 muzeja vestibilā. Dalības maksa Ģimenes dienas programmā ar muzeja pastāvīgās ekspozīcijas apskates iespēju: EUR 4.00 – skolēniem; EUR 6.00 – studentiem un pensionāriem; EUR 8.00 – pieaugušajiem; Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie un 1 un vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam) – EUR 7.00 + EUR 3.00 par katru personu. Svētdien, 20. oktobrī, muzejs atvērts apskatei no 10.00-17.00.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.04.2025 - 10.05.2025 Carnival Youth koncerts  Jaunmoku pils
10. maijā plkst. 18.00 Jaunmoku pils parkā izskanēs grupas Carnival Youth koncerts brīvdabas atmosfērā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.05.2025 - 10.05.2025 "Vivaldi mūzikas apburtie" Tukuma TIC
Itāļu komponista Antonio Vivaldi mūzika neierastā salikumā - baroka laika strinkšķināmo instrumentu interpretācija ir nodota koklēm. | Skatīt vairāk
Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05. Gulbenes novada TIC
Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.04.2025 - 10.05.2025 Ceturtdienas koncerti pie IGO "Ceplī" Zemgales Tūrisma asociācija
Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" jau no 15.maija! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.78511596sec.