Rīgas panorāmas rats apmeklētājiem tiks atvērts aprīlī

Pavasara pirmās dienas nāk ar saulainām ziņām – Rīgas panorāmas rata komplekss ir nodots ekspluatācijā. Pēc testēšanas, kuru veica akreditēta inspekcijas institūcija un ārvalstu speciālisti ar ilggadēju pieredzi līdzīgu iekārtu testēšanā, ir saņemts atzinums par iekārtas atbilstību visām drošības prasībām. Noslēdzoties pēdējiem rata apgaismojuma uzstādīšanas un mākslas izstādes izveides darbiem, jau aprīlī panorāmas rats gaidīs apmeklētājus.

“Esam ļoti gandarīti par paveikto – esam īstenojuši šo apjomīgo projektu un guvuši vērtīgu pieredzi. Rīgas panorāmas rats ir gandrīz gatavs uzņemt apmeklētājus. Šobrīd noris pēdējie darbi pie mājaslapas izstrādes, kā arī pie aktivitātēm, kas izklaidēs apmeklētājus parka teritorijā, tostarp pie digitālās Rīgas vēsturisko ainavu galerijas sadarbībā ar mākslas galeriju “Zuzeum”,” stāsta SIA “RPR Operators” valdes loceklis Dimitrijs Uspenskis.

Šonedēļ darbu pie gaismu programmatūras instalācijas ir uzsācis starptautiski atzīts gaismu mākslinieks, kurš uzstādīs inovatīvu viedo apgaismošanas sistēmu, tās programmu pielāgojot Latvijai svarīgiem notikumiem. Un, lai rats sagādātu prieku un jaunu pieredzi ne tikai Rīgas apmeklētājiem, bet arī nestu Latvijas vārdu pasaulē, aprīļa sākumā notiks rata starptautiskā sertifikācija, kas ļaus Rīgas panorāmas ratam ierindoties starp pasaules slavenākajiem panorāmas ratiem, kuri atrodas Čikāgā, Monreālā, Gdaņskā un Londonā.

“Starptautiska atzinība ir svarīgs solis ne tikai projektam, bet visai Latvijai. Rīgas panorāmas rats nav no citām valstīm pārņemts gatavs risinājums – tas ir unikāls produkts ar individuālu dizainu un Latvijā ražotiem elementiem, un mēs ticam, ka ratam ir milzīgs potenciāls kļūt par Latvijas eksporta preci. Tāpēc esam aicinājuši to novērtēt vācu sertifikācijas ekspertus no TÜV Rheinland, kuru atzinība mums ļaus īstenot līdzvērtīgus projektus ārzemēs, tādējādi veicinot Latvijas vārda atpazīstamību starptautiskajā arēnā,” saka SIA “RPR Operators” valdes loceklis.

Jau ziņots, ka 65 metrus augstais panorāmas rats kļūs par vērienīgu tūrisma objektu Rīgas mazāk apmeklētajā kreisajā Daugavas krastā. Tas būs piemērots izmantošanai visos gadalaikos, jo tā kabīnes aprīkotas gan ar gaisa kondicionēšanas, gan arī apsildes iekārtām. Tas varēs uzņemt vienlaikus 240 pasažieru – astoņus vienā kabīnē. Viens brauciens ilgs 15 minūtes.

Biļetes braucienam ar Rīgas panorāmas ratu varēs iegādāties kasē panorāma rata pakājē. Biļešu cenas un panorāmas rata atklāšanas datums tiks izziņots atsevišķi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.05.2025 - 24.05.2025 Grupas "Jumprava" koncerts Ozolājos Tukuma TIC
Uz skatuves ar enerģisku un neaizmirstamu lielkoncertu kāps leģendārā grupa "Jumprava", dāvinot klausītājiem savu spilgtākās mūzikas skanējumu. | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Preiļos Preiļu novada TIC
Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras | Skatīt vairāk
"Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's" Jēkabpils novada TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.29413891sec.