Ventspils koncertzālē «Latvija» svin pirmo gadadienu

Trīs dienas, no 2020. gada 24. līdz 26. jūlijam, koncertzāle "Latvija" Ventspilī atzīmēs 1 gada jubileju, aicinot viesus uz koncertu-performanci "Viens", kuras radošās koncepcijas autori ir Krista un Reinis Dzudzilo.

Koncerts-performance "Viens" būs ceļojums koncertzālē un komponista Dariusa Mijo (Darius Milhaud) mūzikā. Katrs jubilejas viesis tiks aicināts piedzīvot gan intīmu dialogu ar katru kamerorķestra instrumentu atsevišķi, gan vienoties kopīgā muzikālā pieredzē, Sešām mazajām komponista simfonijām izskanot orķestra izpildījumā koncertzāles Lielajā zālē. Par godu šim notikumam diriģents Aigars Meri ir pulcējis vienreizēju Jubilejas kamerorķestri, kurā muzicēs gan Ventspils Kamerorķestra un jauktā kora "Ventspils", gan dažādu Latvijas profesionālo kolektīvu mūziķi.

Respektējot joprojām pastāvošos kultūras pasākumu apmeklējuma ierobežojumus, viesu izvēlei tiek piedāvāti septiņas koncerta-performances "Viens" norises laiki - 24. jūlijā plkst. 17:00 un 20:00, 25. jūlijā plkst. 13:00, 17:00 un 20:00, kā arī 26. jūlijā plkst. 13:00 un 17:00.

Radošais tandēms Krista un Reinis Dzudzilo par gaidāmo jubileju stāsta: "Viens ir ceļš, kas paver jaunu klausīšanās pieredzi, jaunu veidu, kā atrast ierasto koncerta vietu. Sekot Vienam ceļam, Vienam instrumentam kā atslēgai, kas ver durvis un ļauj ieraudzīt Vienību. Visa koncertzāle - Viens organisms, kas piedzīvo visas sešas Mijo Mazās simfonijas. Ceļotājs, kurš piedzīvo gan koncertzāli un tās arhitektūru, gan katras simfonijas mūzikas ēku. Tā ir iedziļināšanās detaļās pirms atklājas viss kopums. Tā ir domāšana par indivīda balss nozīmi. Vai tad, ja esi to iepazinis personīgi, atpazīsi pūlī? Vai tā joprojām tevi vadīs? Vai gribēsi to atrast? Vai varbūt kopā ar citiem tā saplūdīs Vienā?

"Par "Franču sešiniekam" piederošā Dariusa Mijo (1892 - 1974) daiļradi pieņemts runāt, reizē izceļot viņa poli-tonālos, dauzonīgos darbus un novērtējot tajos jaušamo spilgto, individuālo stilu un pretrunas. Komponista darbu pirmatskaņojumus pavadījuši apzīmējumi "premjeras skandāls", "skandaloza atmosfēra" un "neaprakstāms skandāls". Neatzīstot mūzikas dalījumu ne žanros, ne laikposmos, ne manierēs, Mijo savulaik paudis: "Visa mūzika ir laba un tiesīga pastāvēt, atskaitot garlaicīgo!"

Biļetes uz koncertiem-performancēm "Viens" no 8. jūlija nopērkamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības tīklā. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Deju skolas "Demo" sezonas noslēgums Tukuma TIC
koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, | Skatīt vairāk
Latvija
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 24.05.2025 Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki Tukuma TIC
kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli. | Skatīt vairāk
Kur aizbraukt brīvdienās? Bauskas TIC
Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu šajās brīvdienās? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59099102sec.