Liepājas LRTIB vadītāja: Aizvadītais gads bija pārsteigumu pilns

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojam (turpmāk – LRTIB) šis gads ir bijis neziņas un vienlaikus pārsteigumu pilns. Joprojām tikai tendenciozi prognozējot tūristu plūsmu pasaulē pēc vīrusa COVID-19 izraisītās pandēmijas ierobežojumu iespējamajiem atvieglojumiem vai to pilnīgu atcelšanu gada siltākajos mēnešos, LRTIB ļoti piesardzīgi vērās uz 2022. gadu, pauž Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Sintija Pusaudze.

Brīdī, kad ar cerību raudzījāmies uz saslimstības straujo samazinājumu, Krievija iebruka Ukrainā. Operatīvi daudz pasaules valstu, Latviju ieskaitot, pievērsās palīdzības sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem un arī tūrisma nozares uzņēmēji atsaucās Ukrainas iedzīvotāju uzņemšanai Liepājā. Tomēr neraugoties uz piesardzīgajām prognozēm, vasaras 3 mēnešos Liepāja uzņēma vairāk viesu kā 2019. gada tajā pašā periodā.

2022. gadā teju visi nozares sadarbības pasākumi – izstādes, kontaktbiržas un inspekcijas vizītes - atsākās klātienē, tikai dažus no tiem organizējot tiešsaistē. Kopā Liepāju un Dienvidkurzemes novadu kā izcilu tūrisma galamērķi LRTIB pārstāvēja 12 starptautiskās tūrisma izstādēs un kontaktbiržās, kā arī uzņēma 5 ārvalstu un Latvijas tūrisma aģentūru un žurnālistu inspekcijas vizītes Liepājā un Dienvidkurzemes novadā. LRTIB pārstāv galamērķi Eiropas un Ziemeļvalstu tūrisma asociācijās, Ziemeļvalstu Ilgtspējīga tūrisma darba grupā, Latvijas Tūrisma konsultatīvās padomes mārketinga un produktu attīstības un reģiona attīstības jautājumu apakšgrupās un Kurzemes Tūrisma asociācijā.

Šogad Liepāja uzņēma 6 kruīza kuģus ar 2500 viesiem.

LRTIB ir reģistrējis dalību jau 13 starptautiskās izstādēs un kontaktbiržās 2023. gadā – Skandināvijas valstīs, Vācijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Francijā, Polijā un Igaunijā. Tāpat ir reģistrēta dalība arī vairākos tūrisma nozaru asociāciju pasākumos Eiropā. Pēc piedalīšanās šāda mēroga pasākumos LRTIB vienmēr saņem pozitīvas atsauksmes, ka Baltijas jūras piekraste kļūst arvien populārāks ceļotāju galamērķis sava augstvērtīgā kultūras, tradīciju, aktīvās atpūtas, gastronomijas un nakšņošanas tūrisma piedāvājuma un izcilo dabas vērtību dēļ. Jau šogad rudenī daļā no Eiropas pilsētu pasākumiem Liepāju atpazina kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. gadā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Saulgriežu STIRNU BUKS Tukuma TIC
Abavas senlejas dabas parkā, sprigani un lecīgi kopā izbaudītu šī gada visgarāko dienu, bet novakarē kopīgu veiktu Uguns aizdegšanas rituālu. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2025 - 07.06.2025 Tematiskais maršruts: Iepazīsti Iecavu! Bauskas TIC
Dodoties Iecavas virzienā, brīvdienas var pārtapt par piedzīvojumu – šeit vēsture, radoša noskaņa, amatnieku un mājražotāju darinājumi , kā arī | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2025 - 07.06.2025 Jauni audio gida stāsti Madonas novadā Madonas TIC
Jau esošajam audio gidu tīklam - Ērgļi, R. Blaumaņa muzejs "Braki", Ziestu kalns, Gaiziņkalns un Madona, ir pienākuši klāt vēl divi audio stāsti. | Skatīt vairāk
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.85932493sec.