Atkārtoti notiks pērļu, rakstu un ziedu meistardarbnīca

19.03.2010 plkst. 15 pēc rokdarbnieču lūguma atkārtoti Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16, notiks izstādes „Zvaigžņu putekļi” autores, etnomuzikoloģes un ērģelnieces Daces Nastevičas pērļu, rakstu un ziedu pasaules meistardarbnīca.

Jau iepriekš, 4. martā, Liepājas muzejā notika Daces Nastevičas meistardarbīca, kas piesaistīja dažādu paaudžu rokdarbnieču interesi un bija plaši apmeklēta.

Meistardarbnīcas laikā izcilā rokdarbniece iepazīstina interesentus ar savu pieredzi pērļu adīšanas tehnikā, izpratnē par ornamentu un rakstu ritmu daudzveidību. Meistardarbnīcas laikā mākslinieces vadībā var apgūt ziedu tamborēšanu, tāpēc jāņem līdzi tamboradata un tamborēšanas diegi. Dalība meistardarbnīcā maksā Ls 1.50.

Jau ziņots, ka Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē šomēnes ir uzziedējis košs tamborēto ziedu dārzs, adītajās jostās kā sīki zvaigžņu putekļi pērlītes izkārtojušās rakstos. Ziedi kā no sapņu pasaules, ne visiem šeit atradīsiet līdziniekus savos dārzos. Īpašā rokdarbu tehnikā darinātās pērļu jostas rāda bagātīgus rakstu stāstus. Visus šos smalkos darbus radījusi rokdarbniece Dace Nasteviča.

Ar rokdarbiem māksliniece aizrāvusies jau no bērnības. Dace Nasteviča atzīst, ka esot jau notamborējusi un noadījusi vairākus hektārus. Daudzas rokdarbu tehnikas apgūtas pašas spēkiem, kā māksliniece pati smej, viņai ir nācies izgudrot velosipēdu. Savu aizraušanos tekstilmākslas joma, darinot ziedus, māksliniece nodēvējusi par telstilfloristiku. Lai arī rakstu un tehniku māksliniece ir apguvusi pašmācības ceļā, viņa labprāt dalās savās zināšanās.

Dace Nasteviča dzimusi Liepājā mūziķu ģimenē. 1976.gada beigusi E.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu, 1984.gada - Latvijas valsts konservatoriju. Šobrīd Dace Nasteviča ir ērģelniece Gudenieku un Kuldīgas baznīcās .

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Brīvdienu mājas “Beibuki” TAKA
Sporta klubs “Beibuks” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus līdz 40 personām Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā. | Skatīt vairāk
Hotel Jūrmala SPA & Līvu akvaparks ģimenei Estravel Latvia
2 naktis ērtā viesnīcas numurā - brokastis, atpūta Wellness Oasis un Līvu Akvaparka apmeklējums | Skatīt vairāk
no 321 EUR
Viesu māja “Vintāža” TAKA
Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem). | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.06.2025 - 16.06.2025 EKSOTISKAIS TAIZEMES PIEDZĪVOJUMS Atlantic Travel
Sugar Marina Resort Lagoon Villas 4* | Skatīt vairāk
no 1469 EUR
Uzņēmumi


Liepājas reģiona TIB
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.59527993sec.