Liepājas muzejā apskatāmas dažādu laikmetu ievērojamu personību vaska figūras

No 26. aprīļa līdz 25. maijam Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, skatāma Sanktpēterburgas Vaska figūru muzeja ceļojošā izstāde Laikmeti un personības. Izstādes kurators ir Sanktpēterburgas Vaska figūru muzeja pārstāvis Armens Arutjunjans.

Izstādē Laikmeti un personības eksponētas divdesmit piecas biblisku, vēsturisku un slavenu personību vaska figūras. Tās stāsta par garīgo un laicīgo pasauli, par aizgājušo un esošo laikmetu.

Viena no centrālajām kompozīcijām izstādē – pēc renesanses mākslinieka Leonardo da Vinči gleznas Svētais vakarēdiens motīviem veidotais Jēzus ar 12 mācekļiem. Izstādē pārstāvētas arī citas Bībelē minētas personas – ķēniņš Hērods ar savu pameitu Salomi, kura valdniekam dzīru laikā izprasījusi Jāņa Kristītāja galvu.

Izstādē pārstāvētas arī antīkās pasaules izcilās personības. Piemēram, vaskā atveidots par „medicīnas tēvu” dēvētais Hipokrāts un sengrieķu filozofs, matemātiķis, Sokrāta skolnieks un Aristoteļa skolotājs – Platons.

Moderno laikmetu izstādē pārstāv mākslinieks Salvadors Dalī, kinozvaigzne Merilina Monro, kā arī politiķi – 1963. gadā atentātā nogalinātais ASV prezidents Džons Ficdžeralds Kenedijs ar sievu Žaklīnu Kenediju, kā arī pēdējie Krievijas prezidenti – Dmitrijs Medvedevs un Vladimirs Putins.

Ieejas biļetes cena izstādē ir 3 EUR. Par puscenu – 1,50 EUR – izstādi var apmeklēt bērniem, skolēniem, studentiem un pensionāriem. Ģimenes biļetes cena – 5 EUR.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 15.06.2025 Peoniju dārza svētki Tukuma TIC
Romju pojenēs - diena ziedu krāšņumā ar dzeju, mūziku un smaržām. Sarunas ar peoniju audzētājiem, radošā darbnīca “Mana sapņu peonija”, | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.05.2025 - 13.06.2025 Iedvesmojies laivošanas maršrutiem Bauskas TIC
Popularitāti gūst laivošana pa Bauskas novada upēm kā Mēmele, Mūsa un Lielupe, arī atsevišķi Iecavas, Īslīces un Misas upes posmi | Skatīt vairāk
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā Preiļu novada TIC
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.77186108sec.