Zilā morfīda festivāls Siguldas tropu tauriņu mājā

Siguldas tropu tauriņu mājā no 28.septembra līdz 8.oktobrim Zilā morfīda festivāls! Vairāk kā 100 Zilie morfīdu tauriņi veidos skaistu, elpu aizraujošu un neaizmirstamu festivālu Siguldā! Tāpat redzēsiet vēl 200 citus eksotiskos tropu tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropu valstīm!

Zilais morfīds (Blue morpho) tauriņš ir viens no Siguldas tropu tauriņu mājas iecienītākajiem apmeklētāju tauriņiem.  Zilais morfīdu tauriņš ir viens no pieņemtajām 29 sugām un 147 pasugām, kas ietilpst Morpho ģintī. Tie galvenokārt ir sastopami Dievidamerikā un Centrālamerikā. To spārnu atvērums ir sākot no 7,5 cm līdz pat 20 cm. Nosaukums morpho nozīmē mainīt vai pārveidot, kas ir arī epitets Afrodītei  un Venērai (mīlas dievietes).
Metāliski zilais spārnu krāsojums ir paredzēts plēsoņu atbaidīšanai. Lidojot spārnos atspīd saules gaisma, kas atbiedē pretiniekus. Bet aizvērtiem spārniem Zilajam morfīdam ir vairākas māņacis, kas atbiedē dažādus plēsējus. Ja māņacij uzbrūk, tad tauriņu spārnā paliek robs, bet tas var turpināt dzīvot par spīti gūtajai traumai. Tā kūniņas ir koši zaļā krāsā, kas ļoti labi spēj saplūst ar zaļiem augiem apkārtējā vidē. Tauriņi uzturas grupās jeb baros, kas ļauj  tiem ilgāk izdzīvot. Tauriņa viss dzīves cikls aizņem aptuveni 115 dienas. Tauriņš uzturā uzņem augļu sulu, favorīti ir kivi, mango un banāni.
Siguldas tropu tauriņu mājā redzēsiet arī skaistus tropu ziedus un augus, elegantus bruņurupučus, krāsainas zivis un burvīgu dziesmu dziedošus putniņus!  
Kamēr baudīsiet Zelta rudeni Siguldā tikmēr Siguldas tropu tauriņu mājā spīdēs silta saule un pie mums vienmēr +25 grādi! Atrodamies Siguldas Svētku laukumā, Lāčplēša ielā 9A, Siguldā!

www.siguldastaurini.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Gaidāms laikmetīgās dejas festivāls Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
6. un 7. jūnijā Aizpute kļūs par laikmetīgās dejas festivāla HOROS norises vietu, piedāvājot iepazīties ar rezidējošajiem māksliniekiem. | Skatīt vairāk
Jezupovas (Juzefovas) muižas parks TAKA
Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā un vēl līdz 19. gadsimta beigām šajā parkā būtu atrodama arī muiža. | Skatīt vairāk
Kalkūnes muižas pils TAKA
Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.05.2025 - 31.05.2025 "The Sound Poets" koncerts  Madonas TIC
"The Sound Poets" atklās savu vasaras koncertsezonu Brāļu Jurjāņu memoriālajā muzejā "Meņģeļi" 31. maijā, plkst. 19.00. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::5.42555189sec.