Gaujas senlejā reibinoši zied ievas

Pavasara saule un rīta dzestrums ievu ziedēšanai atmodinājis mežmalas un upju ielejas. Pavasara baudītājus Siguldas tūrisma informācijas centrs aicina doties pastaigā pa Siguldas dabas takām, lai pašu acīm vērotu krāšņos ievziedus un baudītu to reibinošo aromātu.

Gaujas senlejas labajā krastā, ejot pa taku no Gūtmaņalas apmeklētāju centra līdz Gaujas tiltam vērojamas ziedošas ievas, savukārt Gūtmaņals apkārtnes taku dienvidu nogāzēs ikvienu iepriecinās meža vizbulīšu dzeltenie un baltie ziedi, strautmalēs un grāvmalēs - saziedējušas purenes.

Maršrutu ieteicamai pastaigai (aptuveni  6 kilometri) Sigulda-Krimulda-Gūtmaņa-Gaujas mala-Sigulda var sākt pie vagoniņa ceļa Siguldas pusē, no kura paveras skaists skats uz Krimuldas muižu un Turaidas pili.

Iespējams braukt ar vagoniņu līdz Krimuldai, vai blakus vagoniņam doties pa kāpnēm lejā līdz Gaujas tiltam. Šķērsojot tiltu, var doties augšup uz Krimuldu pa kāpnēm, kas sākas Balonu pļavā.

Pie Krimuldas muižas baltas zied ievas. Tālāk ceļš ved gar gaisa trošu ceļa pieturu Krimuldas pusē, no kuras paveras skaists skats uz Siguldu.

Maršruts turpinās uz Krimuldas pilsdrupām, pie kurām atrodas arī viena no Siguldas atpūtas vietām "Sēnīte", no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Turaidas pili un Gaujas senleju. Tieši blakus "Sēnītei" ir kāpnes lejup, kur jau lejā sāksies Vikmestes taka un upīte.

Turpmākais ceļs ved Gūtmaņalas virzienā, kur pa ceļam var baudīt dabas taku, apskatīt arī Mazo alu, kas ir pavisam tuvu Gūtmaņalai, kā arī klausīties lakstīgalu pogošanā.

Gājienu turpināt var līdz Gūtmaņalas Tūrisma informācijas centram, no kura sākas taka gar Gauju līdz Gaujas tiltam. Un pa ceļam var baudīt ievu ziedēšanu pilnā plaukumā. Maršruta noslēgumā var baudīt skaisto skatu uz Gaujas tiltu. Maršruts noslēdzas atpakaļ pie gaisa trošu ceļa Siguldas pusē, kāpjot augšā pa kāpnēm.

Maršruts ietver meža ceļus un takas, kā arī koka kāpnes senlejas krastu nogāzēs.

Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, izvēlieties dabas takām piemērotus apavus un apģērbu. Maršruta posmā atradīsiet arī piemērotu vietu piknikam pie Gaujas vai nelielai atpūtas pauzei, kuras laikā nobaudīt līdzpaņemto spēka avotu, priecājoties par dabas daudzveidību!

Pirms pastaigas ienāciet Siguldas tūrisma informācijas centrā, lai paņemtu karti līdzņemšanai!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā Preiļu novada TIC
Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2025 - 30.05.2025 Tūrisma konference un pārgājiens!  Lauku Ceļotājs
Aicinām uz Baltijas Pārgājienu Tūrisma konferenci un pārgājienu gar jūru! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 31.05.2025 "Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's" Jēkabpils novada TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā | Skatīt vairāk
 Vilkaču maratons 2025 Tukuma TIC
42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.53163195sec.