Siguldā notiks "Tējas ceremonija"

2012.gada 18. septembrī pulksten 18:00 koncertzālē "Baltais Flīģelis", Šveices ielā 19, Siguldā, notiks Japānas vēstniecības rīkota Tējas ceremonija.

Japānas vēstniecība aicina apmeklēt tējas ceļa čado jeb Japānas tējas ceremonijas lekciju - demonstrāciju, ko vadīs čado meistare Kacura Jūko, kura pārstāv "Urasenke" – vienu no ievērojamākām čado skolām Japānā. Šo skolu pārvalda slavenā Sena no Rikjū pēcteči, kuri rūpējas, lai čado māksla joprojām būtu dzīva un piepildīta ar dziļu jēgu. Kacura Jūko ar tējas pasauli pazīstama jau no agras bērnības, ieguvusi tējas ceremonijas profesores grādu. Meistare vēlas iepazīstināt latviešu skatītājus ar tējas ceļu čado - efektīvu kulturālas bagātināšanās un pilnveidošanās metodi, kas ļauj ar tējas palīdzību ieraudzīt mirkļa burvību un dalīties tajā ar citiem.

Tējas kultūra Japānā aizsākusies pateicoties budistu mūkiem. Pirmās dokumentālās liecības par tēju vēstī, ka 9. gadsimtā kāds mūks to pārvedis no Ķīnas. Savukārt 12. gadsimtā kāds cits mūks atveda uz Japānu zaļās tējas pulveri jeb mača, ko lieto čado. Dzenbudistu tempļos jauno dzērienu izmantoja meditāciju laikā kā viegli stimulējošu līdzekli apziņas attīrīšanai. Ar laiku dzēriens piesaistīja valdošo aprindu un aristokrātu uzmanību – viņi nežēloja naudu grezniem tējas dzeršanas sarīkojumiem. Garīgi un estētiski pilnveidojošu tējas saietu tradīcija dzimusi no šiem diviem atšķirīgajiem mača izmantošanas veidiem. Par svarīgu pavērsienu japāņu tējas tradīcijas attīstībā kļuva unikālas estētiskas koncepcijas parādīšanās - tā bija iedvesmojusies no dzenbudisma mācības un aicināja novērtēt smalko un nesamāksloto skaistumu, kuru var ieraudzīt šķietami vienkāršās un pieticīgās lietās. Tējas kultūrā 16.gadsimtā parādījās kāda ārkārtīgi spilgta personība – Sens no Rikjū (1522.-1591). Viņš padarīja tējas pagatavošanas, pasniegšanas un baudīšanas procesu par vienotu disciplīnu, no kuras, savukārt, izveidojās čado – tējas ceļš.

Ieeja ar bezmaksas ieejas kartēm. Ieejas kartes var saņemt Koncertzāles "Baltais Flīģelis" kasē no 10. septembra. Kases darba laiks darba dienās no pulksten 10:00-18:00, tālrunis: 67974787.

Vairāk informācijas interneta vietnē vwww.sigulda.lv


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Valmiermuižas Etnomūzikas Festivāls EnterGauja
Koncerti • uguns perfomance • cirks • dzeja • meistarnīcas • māksla • izjādes ar zirgiem | Skatīt vairāk
Latvija
Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk
Apceļo Latvijas pilis un muižas Preiļu novada TIC
Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma | Skatīt vairāk
Ģimeniskas brīvdienas Bauskas novadā Bauskas TIC
Laiks doties 𝐠̧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚̄ 𝐩𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢̄𝐯𝐨𝐣𝐮𝐦𝐚̄ 𝐮𝐳 𝐁𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐬 | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Latvia Tours
,


Kaļķu vārti
,


Biznesa augstskola Turība
,


Ventspils TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::8.15461087sec.