«Tokyo City» cenšas izvairīties no 10 miljonu eiro nodokļu atmaksas valstij

Pēc teju divu gadu ilgas izmeklēšanas Valsts ieņēmumu dienestam (VID) izdevies pierādīt, ka Latvijā populārā ēdināšanas ķēde slēpjas zem jaunizveidoties uzņēmumiem, un šādi mēģina izvairīties no vairāk nekā 10 miljonu eiro atmaksas valstij. Kā vēsta TV3, runa ir par “Tokyo City” tīklu.

Laikā no 2017.gada 22.novembra līdz 2018.gada 30.aprīlim notikusi uzņēmumu pāreja, kas ir komercsabiedrībā izmantojamo resursu (darbinieku, mantas/aktīvu un citu) pārnešana uz citu komercsabiedrību, turpinot iepriekš veikto saimniecisko darbību, bet jau bez parādu saistībām. Faktiski uzņēmumu pāreja ir visu uzņēmumā ietilpstošo lietu un vērtību pāreja citas komercsabiedrības īpašumā vai lietošanā, kuras ir nepieciešamas patstāvīgās saimnieciskā darbības turpināšanai, saglabājot iepriekšējo identitāti.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme atzinusi, ka iepriekš Latvijā daudzus gadus ir tikusi pieļauta nodokļu saistību pret valsti nepildīšana, izmantojot vienkāršu shēmu - vispirms netiek pienācīgā apmērā veikti nodokļu maksājumi, kā arī sociālās apdrošināšanas iemaksas par darbiniekiem, bet tad - tiek it kā mainīts uzņēmuma īpašnieks, tādējādi atbrīvojoties no nodokļu saistībām.

TV3 vēsta, ka šis uzņēmums ir “Tokyo City”. Pēc tam, kad VID par aplokšņu algām un izvairīšanos no nodokļu nomaksas “Tokyo City” pārvaldītājiem – SIA “Resto Court”, SIA “Restograd” un SIA “Stollons” centās piedzīt 10 miljonu parādu – tos 2018. gadā likvidēja. Vietā izveidojot SIA “Tokyo City” un SIA “TC-11”. Tagad, izmantojot tiesības par parādu piedziņu bezstrīda kārtībā, vairāk nekā 10 miljoni eiro tiks piedzīti no šiem uzņēmumiem. Jāpiebilst, ka ar ēstuvju tīkla “Tokyo City” pārstāvjiem TV3 Ziņām sazināties neizdevās.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Zanzibāra,cena no 1309 eur!!! Itaka Latvia
Garšvielu sala ar krustnagliņām, kanēli un pipariem,neticams tirkīza ūdens un smilšu pludmales. | Skatīt vairāk
no 1309 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.04.2025 - 23.05.2025 Muzikālais Bingo ar vērtīgām balvām! Baltic Beach Hotel & SPA
Aicinām 02.05. un 23.05. jau par tradīciju kļuvušo muzikālo bingo Jūrmalā! Aktivitāte ir piemērota visām vecuma grupām un kompānijām! Sauc BINGO | Skatīt vairāk
no 20 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.05.2025 - 25.05.2025 Latvijas tirgotāju dienas Valmieras novada Tūrisma pārvalde
2025. gada 23. un 24. maijā, Valmierā, Valmieras Olimpiskajā centrā norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušās ’’Latvijas tirgotāju dienas’’. | Skatīt vairāk
LĪGO FESTIVĀLS pludmalē Jūrmalā!  Baltic Beach Hotel & SPA
Autentiskas latviešu svinības - meistarklases, dejas un īpašas izklaides visas dienas garumā garantētas! Muzicēs folkgrupa Kūzols un Vectēva | Skatīt vairāk
no 65 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41729617sec.