Izdod RIX Rīgas lidostas 50 gadu jubilejai veltītu pastmarku

Latvijas Pasts 2024. gada 3. decembrī izdos RIX Rīgas lidostas 50 gadu jubilejas pastmarku un pirmās dienas aploksni. To dizainu veidojis pazīstamais latviešu mākslinieks Ritums Ivanovs. Pastmarkā attēloti Rīgas lidostas ikoniskās ēkas arhitektūras elementi, kas līdz ar lidostas paplašināšanos tuvākajos gados iegūs īpašu nostalģisku vērtību.

“50 gadu laikā Rīgas lidosta no nelielas vietējās lidostas 70. gados izaugusi par lielāko Baltijas lidostu un modernu starptautiskās satiksmes mezglu. Arī šobrīd lidosta ir lielu pārmaiņu priekšā, un jau pēc dažiem gadiem tās ēka vairs neizskatīsies tāda, kādu esam to pazinuši līdz šim, – tiks paplašināts pasažieru terminālis, kas ļaus Rīgas lidostai strādāt ar vēl lielāku jaudu. Tāpēc šajā pastmarkā vēlējāmies iemūžināt ikonisko ēku, simboliski atvadoties no tās ierastā silueta,” saka RIX Rīgas lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

“Veidojot Rīgas lidostas jubilejas pastmarkas dizainu, man svarīgi bija atrast un piefiksēt lidostas ēkas ikoniskos vaibstus gleznieciskā vieglumā. Darba procesā meklēju ideālos pagriezienus, fragmentus un kompozīcijas, lai šajā mazās formas mākslas darbā notvertu ēkas garu no dažādiem rakursiem – gan fasādi, ko redzam, ierodoties lidostā, gan ēkas lidlauka pusi, kas sagaida un pavada ceļotājus. Vēlējos radīt vizuālus tēlus, kam būtu gan īpaša nostalģiska, gan dizainiska vērtība,” stāsta mākslinieks Ritums Ivanovs.

“Starptautisko sūtījumu piegāde jau ilgus gadus ir pamats veiksmīgai Latvijas Pasta un Rīgas lidostas sadarbībai. Mums ir daudz kopīga – mūs vieno loģistikas nozare, uz klientiem orientēti pakalpojumi un skaidri iezīmēts attīstības ceļš, kas, ja ne uz sauszemes, tad gaisā noteikti krustojas. Atzīmējot lidostas 50 gadu jubileju, esam pagodināti tās unikalitāti visai pasaulei atklāt īpašā veidā – pastmarkas vēstījumā. Pastmarka nav tikai sūtījumu apmaksas veids, tas ir stāsts par mūsu vērtībām, tradīcijām, par mūsu valsts identitāti un atvērtību. Rīgas lidosta, tāpat kā katra pastmarka, ir skrejceļš Latvijai pasaulē un pasaulei Latvijā,” suminot Rīgas lidostu tās piecdesmitgadē”, teic Andris Puriņš, Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs.

Rīgas lidostas 50 gadu jubilejas pastmarka tiks izdota 10 000 eksemplāru tirāžā, savukārt aploksne – 500 eksemplāros. Pastmarkas nominālvērtība 2,30 eiro, un tā paredzēta dažādu tarifu kombinācijām.

Rīgas lidostas pastmarku sākotnēji varēs iegādāties Elizabetes ielas pasta nodaļā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta otrdien, 3. decembrī Elizabetes ielas pasta nodaļā, Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst. 10.00 līdz 18.00.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.05.2025 - 04.06.2025 Aizraujošas privātkolekcijas Balvu novadā Balvu TIC
Balvu novads lepojas ar darbīgiem un viesmīlīgiem ļaudīm un īpaša vieta te ir vietējiem novadpētniekiem un kolekcionāriem! Aicinām ciemos izzināt | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā Preiļu novada TIC
Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.06945586sec.