Foto: Romania-insider.com
Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: News.com.au/BalticTravelnews.com
Nesen veiktā pētījumā noskaidrots, ka galvenie iemesli, kādēļ pasažieri nokavē lidmašīnas reisu, ir iepirkšanās vai maltītes ieturēšana lidostās.
Kompānijas "NCR Corporation" veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka vairāk nekā 60 procenti pasažieru iepērkas lidostu beznodokļu zonas veikalos.
Reklāma
15 procenti respondentu atzinuši, ka vismaz reizi gandrīz nokavējuši lidojumu, jo pārāk ilgi uzkavējušies beznodokļu veikalos vai lidostu ēstuvēs, bet divi procenti aptaujāto nenoliedz, ka šo pašu iemeslu dēļ viņiem tik tiešām nācies rezervēt jaunu biļeti, jo reiss ticis nokavēts.
Aptaujas ietvaros izvaicāti 1 000 Lielbritānijas tūristi, kuri bieži izmanto aviotransportu, taču līdzīgas tendences visticamāk vērojamas lielākajā daļā Eiropas valstu.
Noskaidrots arī, ka 21 procents to ceļotāju, kuri labprāt izmanto beznodokļu veikalus, iegādājas luksusa preces un apģērbu, bet 65 procenti galvenokārt pērk grāmatas, laikrakstus un žurnālus. 60 procenti respondentu lidostās nopērk pārtiku vai dzērienus.
Par spīti tam, ka pasažieriem lidostās jāierodas pat divas stundas pirms reisa, patērētāji uzskata, ka iepirkšanās beznodokļu veikalos bieži vien izvēršas pārāk sasteigta, un viņiem nepietiek laika, lai iegādātos kārotās lietas. To atzīst ievērojams skaits respondentu – 34 procenti.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.