Briti testēs bezpilotu komerciālos lidojumus

Vai jūs bez iebildumiem kāptu uz klāja lidmašīnā, kurā nebūtu pilota? Šķiet, ka tāda varētu izskatīties gaisa satiksmes nākotne – jau tuvākajā laikā Lielbritānijā tiks veikti testi, pasažieru lidmašīnu vadot no attāluma.

Tuvāko dažu nedēļu laikā divu dzinēju turbopropelleru lidmašīna Jetstream 41 no Vartonas lidlauka Lankašīrā, Anglijā pacelsies bez pilotu klātbūtnes – viņi atradīsies lidojuma kontroles telpā uz zemes.

Šāds lidojums tiks veikts, lai pārbaudītu dažādu inovatīvu tehnoloģiju un procedūru pielietošanu, kas nodrošinātu regulāru komerciālo gaisa satiksmi bez pilotu klātbūtnes lidmašīnā.

Bezpilotu aviolaineri nākotnē tik tiešām var kļūt par realitāti. ASV Kongress izteicis vēlmi šādus lidaparātus integrēt gaisa satiksmē jau līdz 2015. gadam.

ASV gadījumā šāds plāns varētu aizsākties ar robežpatruļu, policijas vai satiksmes uzraudzības, kā arī krasta apsardzes vajadzībām nepieciešamo lidojumu kontroli no uz zemes izvietota vadības centra.

Lielākā daļa moderno lidaparātu ļauj veikt pilnībā automatizētu pacelšanos, lidojumu un nolaišanos. Testi, ko plānots veikt Lielbritānijā, ļaus noteikt, vai tas pats ir izdarāms, ja uz borta neatrodas neviens no pilotiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Līksnas muižas parks (Līksnas takas) TAKA
1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta. | Skatīt vairāk
Pilna Servisa Līzings Opel Grandland Europcar
Elegants un dinamisks, ietilpīgs un daudzpusīgs, ar pilnībā elektrificētu spēka piedziņu – tāds ir jaunais Opel Grandland. | Skatīt vairāk
"The Sound Poets" koncerts  Madonas TIC
"The Sound Poets" atklās savu vasaras koncertsezonu Brāļu Jurjāņu memoriālajā muzejā "Meņģeļi" 31. maijā, plkst. 19.00. | Skatīt vairāk
Atpūtas parks “Stalkers” TAKA
Labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.47255492sec.