Zinātnieki brīdina par jauniem vulkānisko pelnu draudiem gaisa satiksmei

Kā apgalvo britu zinātnieki, satiksmi gaisa telpā virs Atlantijas okeāna un Eiropas var piemeklēt arī daudz lielāka mēroga krīze nekā pirms četriem gadiem, kad Islandes vulkāna Eijafjadlajegidla izvirduma dēļ lidsabiedrībām nācās atcelt tūkstošiem reisu.

Ar šādu brīdinājumu pētnieki nākuši klajā pēc tam, kad Īrijā izdevies atrast vulkāniskos pelnus, kuri turp atceļojuši no Aļaskas. Atklājums apgāzis visus līdzšinējos pieņēmumus par to, ka vulkānisko pelnu mākoņi nespēj šķērsot Atlantijas okeānu.

Veiktā pētījuma vadītājs Dr. Šons Pains O'Donels no Karalienes universitātes Belfāstā atzinis, ka vulkānu izvirdumi patiesībā aviācijas nozari var ietekmēt daudz būtiskāk nekā uzskatīts iepriekš. Kā izrādās, pētnieki vairākās vietās Eiropā atraduši pelnus no kāda vulkāna, kas atrodas mūsdienu Aļaskas teritorijā un izvirdis 847. gadā. Līdz šim gan tika uzskatīts, ka šie pelni nākuši no Islandes.

Jāatzīmē, ka 2010. gadā Islandes vulkāna Eijafjadlajegidla izvirdums izraisīja pamatīgu haosu gaisa satiksmē virs Eiropas, izjaucot ceļojumu plānus miljoniem pasažieru, bet aviokompānijām radot zaudējumus vairāku miljardu eiro apmērā.

Neskatoties uz nu pieaugušajām bažām, britu zinātnieki jau iepriekš paziņoja, ka viņiem izdevies izstrādāt novatorisku iekārtu vulkānisko pelnu mākoņu reģistrēšanai lidojuma laikā. Iekārta, kuras prototips patlaban tiek aktīvi izmēģināts, spēj atmosfērā fiksēt pat nelielu pelnu koncentrāciju, un ar laiku tā varētu ievērojami atvieglot lidojumu plānošanu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Rīgas centrā atvērusies moderna klīnika Republikas laukuma klīnika
Moderna klīnika vietējiem iedzīvotājiem un ārvalstu ceļotājiem, kas nodrošina speciālistu konsultācijas apvienojumā ar USG un laboratoriskiem | Skatīt vairāk
Summer body, ja ir LuLū piciņa! Pica Lulū
Cepam gardas un sātīgas picas! Un nogādāsim tur, kur tev vajadzēs! Pasūti! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.05.2025 - 22.06.2025 Jāņu ielīgošanas balle Rūjienā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
20.jūnijā plkst. 22.00-02.00 Rūjienas pilsētas estrādē Jāņu ielīgošanas balle kopā ar grupu “Deficīts”. | Skatīt vairāk
5 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.93088889sec.