Dodies uz Panjin sārto pludmali nākamajā rudenī

Pasaulē ir dažas ainavas, kurās pat prasmīgāko mākslinieku gleznojumus nevar salīdzināt ar reālām, dabas veidotām ainavām. Viena no tādām ir Panjin sarkanā pludmale Ķīnā, Liaohe upes deltā. Ik gadu Panjin sarkanā pludmale kļūst pasakaini krāšņa.

Ķīnas komunistiskās partijas oficiālajā laikrakstā ir ziņots, ka šī vieta ir lielākais un vislabāk saglabājies mitrājs pasaulē. Lai arī tas ir pārspīlējums, ķīniešiem ir ar ko lepoties, jo 82 km² jeb lielākā daļa no reģiona teritorijas ir dabas rezervāts. Viennozīmīgi dabas rezervāta iespaidīgākais objekts ir sarkanā pludmale, kuru tūristi var apskatīt, pārvietojoties pa koka kāpnēm un celiņiem. Arī daudzi putni šo skaisto dabas rezervātu ir izvēlējušies par savu mājvietu.

Iemeslu, kādēļ mitrājs ir tik košā krāsā, izskaidro tā atrašanās vieta un bioloģija.     Tā kā pludmale ir tik tuvu Liaohe upei un sāļajam Liaodong līcim, mitrāja augsne ir ļoti sāļa un sārmaina. Šie ir piemēroti augšanas apstākļi krūmājiem (Suaeda heteropteraaugam), kas ir izplatījušies mitrāja teritorijā.

Suaeda heteroptera augam raksturīgi, ka, uzsūcot arvien vairāk sālsūdeni, tas maina krāsu. Pavasarī augs ir zaļā krāsā, vasarā tas pamazām kļūst tumšāks, bet jau augusta beigās un septembrī tas kļūst sārts. Oktobrī krāsa ir viskošākā, sarkana, pat mazliet violeta.

Krāšņais mitrājs piesaista ne tikai tūristus, bet arī migrējošos putnus, kas dodas no Austrumāzijas uz Austrāliju. Putniem šeit patīk, jo ūdenī var iegūt dažādas zivis, un daudzos ūdensaugus var izmantot ligzdošanai.

Neskatoties uz to, ka Panjin sarkanā pludmale ir dabas rezervāta statusā, tā ir apdraudēta. Naftas iegūšanas industrija ietekmē unikālo biotopu. Kopš 1970. gada Liaohe naftas lauks ir trešā lielākā naftas ieguves vieta Ķīnā.

Labākais laiks, lai apmeklētu Panjin sarkano pludmali ir septembris, kad mitrāja augi ir viskošākajā krāsā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Spānija 2025 – Tava atpūta ar garšu! Latvia Tours
Joprojām viens no populārākajiem atpūtas galamērķiem! 2025. gadā Tevi gaida kultūras un mūzikas festivāli, sporta pasākumi un jauni gardēžu | Skatīt vairāk
no 675 EUR
Vidusjūras kruīzi–katra diena jaunā ostā! Latvia Tours
Izbaudi neaizmirstamu ceļojumu cauri Itālijas, Francijas, Spānijas un Grieķijas piekrastēm – greznība uz kuģa un jauni iespaidi katru dienu! | Skatīt vairāk
no 589.00 EUR
Vaboles muižas parks TAKA
Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Jūrmalas TIC
,


Baltic Beach Hotel & SPA
,


Kurshi Hotel & SPA
,


AZA tours
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.07357502sec.