Foto: Peter Rosén/Norrlandia/imagebank.sweden.se
Autors: Kristīne Indriksone
Avots: BalticTravelnews.com/VisitSweden.com
No 29.01.2010 līdz 31.01.2010 Zviedrijas ziemeļu pilsētā Kirunā norisināsies īpašs festivāls - sniega un ledus svētki. Pasākums izceļas ar to, ka tajā varēs vērot un nodarboties ar aktivitātēm, kas Ziemeļzviedrijas iedzīvotājam ir ikdiena, bet apmeklētājam no Viduseiropas - gandrīz eksotika.
Pie spilgtākajiem festivāla notikumiem pieder slidu skriešanās ar ziemeļbriežiem un stumjamo ragaviņu sacensības, kas notiks pilsētas centrā. Ievērības cienīgs ir arī sniega motociklu skūteru frīstaila šovs, kur piedalās starptautiskas un vietējā mēroga sniega motociklu zvaigznes. Tradicionāli festivāla programmā ietilpst arī modes skate, kur galvenā uzmanība tiek pievērsta ziemas un slēpošanas apģērbiem.
Zilganā gaisma, kas šajā gada laikā valda Zviedrijas ziemeļos, padara pasākumu vēl brīnumaināku. Piedevām pastāv iespēja, ka janvārī iespējams redzēt brīnumaino dabas parādību ziemeļblāzmu, kas, ceļojot Lapzemē, ir īpašs piedzīvojums.
Vairāk informācijas par sniega festivālu var atrast interneta vietnē www.snofestivalen.se.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.