Grāmatas arī ceļo - Bookcrossing kustībai 10 gadi

Bookcrossing ir ceļojošu grāmatu kustība. Grāmatu apmaiņas kustības dalībnieks atstāj izlasītu grāmatu kādā publiskā vietā, lai to varētu izlasīt kāds cits Bookcrossing biedrs.

Grāmatu apmaiņas idejas autors Rons Hornbakers realizēja projektu 2001. gada pavasarī un jau 3 gadus vēlāk Oksfordas vārdnīcā tika pievienots jauns vārds „bookcrossing” (tulkojumā no angļu valodas- grāmatu krustošana, mainīšana). Pēc 10 gadiem Bookcrossing ir audzis un veidojies, bez jau minētās grāmatu apmaiņas, tiek rīkoti ikgadēji pasākumi vairākās pasaules valstīs, kā arī veidotas diskusijas par un ap grāmatām.

Galvenā projekta ideja ir veidot visu pasauli kā bibliotēku, kurā jebkurš var apmainīties ar grāmatu jebkurā pasaules vietā un laikā. Projekta dalībniekiem vispirms jāreģistrējas kādā no portāliem (www.bookcrossing.com), Tad apstiprinātais grāmatu apmaiņas biedrs var izvēlēties starp tiešu apmaiņu ar citiem projekta dalībniekiem, vai atstāt grāmatu kādā no tai paredzētām vietām, kur to atradīs nākamais lasītājs. Tā kā katrai grāmatai tiek piešķirts ID numurs, ir iespējams sekot grāmatas ceļam internetā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.05.2025 - 25.05.2025 VASARĀ un ZIEMĀ... SKY24.LV
ceļo: no 16.06.2025. - 28.03.2026. pārdošanā: līdz 25.05. // Populāri galamērķi, cenas norādītas vienā virzienā | Skatīt vairāk
no 43 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.05.2025 - 25.05.2025 Saldējuma svētki Rūjienā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
24. maijā Saldējuma svētki Rūjienā 2025. Svētkos viesosies: grupa “Tumsa”, grupa “OLAS”, grupa “Debespuses”, Normunds Rutulis. Tiekamies | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::8.71081185sec.