Autors: Ilze Salna
Avots: BalticTravelnews.com/Focus.de
Tirkīzzili ūdeņi un baltas pludmales – Kurakao (Curaçao) sala Karību jūrā piedāvā ne tikai slaveno spilgti zilo liķieri un paradīzei līdzīgu dabu, bet arī īstu kultūru sajaukumu. Karību jūras salu ietekmējuši cilvēki no dažādām kultūrām, bet ne visi salā savulaik nokļuvuši brīvprātīgi.
Zilais kurakao liķieris patiešām tiek ražots šajā salā, kas atrodas tikai 70 kilometrus no Dienvidamerikas krastiem, turklāt salā to var iegādāties arī citās krāsās – gan sarkanu, zaļu un dzeltenu, gan caurspīdīgu, kāds arī patiesībā šis rūgto apelsīnu liķieris ir. Citas krāsas tiek iegūtas tikai ar atbilstošu pigmentu palīdzību, bet garšu tas neietekmē.
Reklāma

Stāsts par kurakao liķiera rašanos vienlaikus ir stāsts arī par salas vēsturi. 1499. gadā Karību jūras salās nostiprinājās spāņi, kas cerēja jauniegūtajās zemēs audzēt apelsīnus. Diemžēl vulkāniskajā augsnē apelsīni auga sīki, zaļi un rūgti, līdz kāds atklāja, ka tos var izmantot alkohola aromatizēšanai.
Pēc spāņiem salā ieradās holandieši, un viņu vara Kurakao salā turpinās no 1634. gada līdz pat mūsdienām – kopš 2010. gada oktobra Kurakao ir neatkarīga zeme Nīderlandes Karalistes sastāvā, bet holandiešu klātbūtne ir jūtama it visur, sākot ar galvaspilsētas Villemštades (Willemstad) arhitektūru un beidzot ar to, ka oficiālā valoda salā joprojām ir holandiešu valoda.
Uz ielas gan dzirdams īsts valodu sajaukums, ko veido Rietumāfrikas valodas, portugāļu, spāņu un holandiešu valoda. Tā sauktā papiamento valoda veidojusies 17. – 18. gadsimtā, tajā dominē Āfrikas tautu valodas, - liela daļa salas iedzīvotāju ir Rietumāfrikas vergu pēcteči.
Verdzības tēma caurvij skaistās salas vēstures drūmākās lappuses, un par tām ceļotāji var uzzināt Kurà-Hulanda muzejā Villemštadē. Holandieši salā ieradās, cerot atrast zeltu, bet to neatrada, un sala kļuva par vergu tirdzniecības centru. Labās ostas un ģeogrāfiskā stāvokļa dēļ vergi no Āfrikas tika transportēti uz Kurakao, no kurienes pēc tam tos pārdeva tālāk kontinentā vai paturēja lauku darbos salā.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.