Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: News.com.au/BalticTravelnews.com
"Lielais ābols" pēdējā laikā kļuvis labi pazīstams to iedzīvotāju dēļ, kuri par mājvietām izvēlējušies neticami mazus dzīvokļus Manhetenā. Daudzi no viņiem kvēli lepojas ar savu īpašumu, par saviem visai saspiestajiem apartamentiem nekautrējoties izteikties pat ar humora pieskaņu.
Taču tagad Ņujorka plāno noskaidrot, cik ļoti maziem mājokļiem ir gatavi tās iedzīvotāji – aizvien pieaugošā iedzīvotāju skaita un sagaidāmā nomas maksu kāpuma dēļ Ņujorkas pilsētplānotāji gatavi izaicināt arhitektus un dizainerus, kuru uzdevums būs radīt komfortablus dzīves apstākļus jaunā dzīvokļu sērijā, kur viena mājokļa platība nepārsniegtu 23 kvadrātmetrus.
Reklāma

Plānos ietilpst dzīvojamā kompleksa būvniecība Manhetenas austrumu daļā jau 2014. gadā, kas pārsvarā sastāvētu no mikrodzīvokļiem. Iecerēts, ka pavisam nelielie apartamenti kļūs par dzīvesvietas izvēles alternatīvu jauniešiem, kas mīt vienatnē, kā arī iedzīvotājiem ar ne visai augstu ienākumi līmeni, kuru vidū pēdējā laikā vērojama tendence pamest Ņujorku – valsts dārgāko nekustamā īpašuma tirgu.
Mikrodzīvokļu stratēģija jau šobrīd tiek pielietota Tokijā, Honkongā un citās Āzijas metropolēs, turklāt arī Sanfrancisko nesen atļauta tādu dzīvokļu izbūve, kuru platība var būt pat vien 20 kvadrātmetri.
Lai ņujorkiešus "pieradinātu" pie sagaidāmajiem mikrodzīvokļiem, Ņujorkas pilsētas muzejā atklāta ekspozīcija, kurā apskatāms pilnībā mēbelēta, 30 kvadrātmetru plaša studijas tipa dzīvokļa makets. Tā dizainā izmantoti modernākie paņēmieni telpas ekonomijā – tostarp izbīdāma gulta, mīksts dīvāns, kas vienlaikus satur četrus krēslus, izbīdāms ēdamgalds un televizors, kuru ar vienas rokas kustību var "aizstāt" ar bāru.
"Tehnoloģijas, kas izmantotas šādā dzīvoklī, pielīdzināmas kosmosa kuģos vai okeāna laineros izmantotajām," atzīst izstādes kuratora vietnieks Donalds Albrehts.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.