TOP pieci fakti par Rodas salu Grieķijā

airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. Šoreiz sīkāk par Rodas salu Grieķijā.

1. Rodas sala atrodas starp Krētu un Atēnām, kā arī pavisam netālu no Turcijas Anatolijas krasta. Salu apskalo dzidrā Egejas jūra ar apburošām pludmalēm. Rodas sala var lepoties ar astoņiem mēnešiem jeb vairāk nekā 300 saulainām dienām gadā, zaļiem kalniem, kā arī gleznainiem ciematiem.

2. Rodas iedzīvotāju dzimtā valoda ir grieķu. Vietējā grieķu valodas izloksne ievērojami atšķiras no kontinentā runātās grieķu valodas, kā arī tās melodijā jūtami spēcīgi turku un itāļu valodu virstoņi. Taču Roda ir populārs ceļotāju galamērķis, tāpēc lielākoties vietējie labi pārvalda angļu un mazliet arī vācu valodu.

3. Vēsture šeit mīt ik uz stūra. 1988.gadā Rodas viduslaiku vecpilsēta tika iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tā ir krāšņa dažādu kultūru un civilizāciju mozaīka, kuru veido iespaidīgas viduslaiku ēkas, bastioni, mūri, vārti, šauras ieliņas, seni namiņi, strūklakas, klusi un ļaužu pilni skvēri un laukumi. Rodas pilsētai visapkārt ir izkārtojušās gan senas, gan modernas tirdzniecības ostas.

4. Rodas sala ir pazīstama arī kā Bruņinieku sala, jo 14.gs. to ieņēma Sv. Jāņa ordeņa bruņinieki un pārveidoja par neieņemamu cietoksni. Šodien viena no ievērojamākajām ielām Rodas salā ir Bruņinieku iela, kas stiepjas 600 m garumā cauri visai vecpilsētai. Tā sākas pie Bruņinieku slimnīcas, kur ierīkots arheoloģiskais muzejs, un ved uz Vareno Maģistru pili.

5. Pludmales Rodas salā ir ļoti iecienītas, tieši tādēļ ik gadu šeit pulcējas simtiem vindsērfinga piekritēju no visas pasaules. Plašā pludmales kūrortu iespēja sniedz ikvienam iespēju izvēlēties sev piemērotāko gan aktīvai, gan relaksējošai atpūtai.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.06.2025 - 19.06.2025 Iepazīsti RODU no cita skatu punkta! Coral Travel Latvia
Līdz 19.JŪNIJAM piedāvājam ekskluzīvas cenas pilsētas viesnīcām RODAS SALĀ! Piedāvājums tiem, kas vēlas apvienot pludmales brīvdienas ar | Skatīt vairāk
Laikmetīgā teātra “Volatus” pirmizrāde  Valmieras novada Tūrisma pārvalde
27. jūnijā plkst. 20.00 Vaidavas ezermalas estrādē laikmetīgā teātra “Volatus” pirmizrāde Lara Merca “Dejas valdzinājums”. | Skatīt vairāk
10 EUR
Vaboles muižas parks TAKA
Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::5.39148998sec.