Foto: visitaukstaitija.lt
Autors: Santa Bivbāne
Avots: Baltictravelnews.com/visitaukstaitija.lt
Kaimiņzemē Lietuvā, Aukštaitijas Nacionālajā parkā ir vieta, uz kuru bieži ierodas ne tikai pēc iespaidīgiem parka skatiem izslāpušie, bet arī vietējās apkārtnes iedzīvotāji, kas vēlas padarīt gaišāku ikdienu.
Šeit atrodas atšķirīgas formas Šilinišķu skatu tornis, kas ir pirmais skatu laukums Lietuvā, kas ierīkots uz mobilo telekomunikāciju antenas torņa. Laukumu 2004. gadā ierīkoja viena no valsts telekomunikāciju sabiedrībām, pieņemot kopēju vienošanos ar Anīkšču Nacionālo parku. Visticamāk tāpēc vietējie iedzīvotāji šo torni sauc vienkārši – par Bites skatu torni.
Reklāma

Nebrīnieties, ja kāds torni nosauks arī par Ginuču skatu torni – tas ir pavisam netālu esošā Ginuču ciema nosaukums, tāpēc tornis bieži tiek minēts, izmantojot šo vārdu.
Tātad, ja jau esat ieradies pie torņa, sagatavojieties izaicinājumam. Skatu laukums ierīkots 30,50 m augstumā no zemes, bet torņa augstums kopā sasniedz 60 m. Tāpēc startējot pirmā pakāpiena virzienā, pamēģiniet tos visus saskaitīt. Brīdinām, ka vidū varbūt atmetīsiet skaitīšanu malā un metīsieties skriet augšup, kur jūs gaida Ignalinas apkārtnes skati un brīvības sajūta.
Un, lūk, jūsu acu priekšā koku galotnes, paejot uz otru pusi, jūs sagaidīs Ūkojas, Pakasa un Sravinaiča ezers, šalcoši meži ar vietējiem iedzīvotājiem – dziedātājputniem, līkumotie ciema ceļi. Ja jums ir drosme, varat paskatīties arī sev zem kājām. Taču vispirms pieturieties pie margām, skats var viegli sagriezt iekšas.
Brīnišķīgi skati šeit paveras visos gadalaikos, lai kad arī jūs ierastos. Vasarā sagaidīs zaļš lauku un mežu paklājs ar zilām ezeru acīm, rudenī – ainava ar raibām dzeltenīgām, brūnganām un sarkanām krāsām, bet ziemā – ar baltu sniega palagu apklātas tāles.
Sasniegt Šilinišķu skatu torni, kas atrodas Ignalinas rajona dienvidu daļā, nebūs sarežģīti. Vienkārši brauciet pa ceļu 1423 (Aza-Vaišņūni-Ginuči-Kirdeiķi) un aiz Ginuču ciema meklējiet pacēlušos torņa virsotni, kura jūs uz šejieni atvedīs.
Un, kad būsiet piesātinājies ar iespaidiem uz torņa, varat ieplānot braucienu uz tuvējo Ginuču pilskalnu – augstās kāpnes uz pilskalnu pēc Šilinišķu skatu torņa jums būs nieks.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.