Kaimiņi dzīvo labāk? Cenas restorānos kāpj, bet klientu mazāk nekļūst

Straujais cenu kāpums gan precēm, gan pakalpojumiem, ir licis paaugstināts cenas arī Igaunijas bāros un restorānos. Pēc Igaunijas Bankas ekonomista Rasmusa Kattaja domām, tam vajadzētu kļūt par iemeslu, lai Igaunijas iedzīvotāji retāk apmeklētu sabiedriskās ēdināšanas iestādes, taču šobrīd vēl tāda tendence neesot novērojama, vēsta portāls www.err.ee.

Portāls aptaujājis sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus un noskaidrojis, ka pēdējā laikā cenas par ēdienreizi vidēji paaugstinājušās par diviem eiro. Taču klientu neesot mazāk, tiesa gan, šobrīd 3/4 klientu izvēlas ēdienu līdznešanai, nevis bauda maltītes restorānos – šāda tendence ir aktuāla kopš pandēmijas laikiem.

Vidēji cenas dzērieniem ir paaugstinājušās par 5-10%, bet ēdieniem – 15-20%.

Taču Igaunijas Banka uzskata, ka cilvēki šobrīd nemaina paradumus, jo dzīvo vēl eiforijā un tērē uzkrājumus, taču pēc Jaunā gada iestāšanās situācija varētu mainīties.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Green Valley brīvdienu māju noma. Roja Estravel Latvia
Brīvdienu mājas no 1 - 8 personām // kubls vai sauna - atkarībā no izvēlētā // Rojas upes krastā | Skatīt vairāk
no 150 EUR
Hokeja svētki Limbažos! Limbažu TIC
No 10. līdz 20. maijam Burtnieku kvartāls Limbažos pārtaps par īstu hokeja līdzjutēju centru – visas Latvijas izlases spēles un vēl! | Skatīt vairāk
Zanzibāra,cena no 1309 eur!!! Itaka Latvia
Garšvielu sala ar krustnagliņām, kanēli un pipariem,neticams tirkīza ūdens un smilšu pludmales. | Skatīt vairāk
no 1309 EUR
Apvienotie Arābu Emirāti - 2025/2026 Estravel Latvia
Agrā izpārdošana ceļojumam uz Tuvajiem Austrumiem rudens - ziemas sezonā. Ieplānojiet atvaļinājumu laikus | Skatīt vairāk
no 870 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.14376998sec.