Jelgavas Tornī skatāmas divas jaunas izstādes – plecu lakati un mandalas

No 1.decembra Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī apskatāmas divas jaunas izstādes –Ausmas Spalviņas austo plecu lakatu izstāde un Līgas Mickēvičas austo mandalu izstāde.

Izstādē “Gaidot ziemu” apskatāma audējas Ausmas Spalviņa vilnas lakatu kolekcija ar dažāda izmēra un krāsu lakatiem, kas tradicionāli tika austi kā ziemas apģērbs. Kā stāsta māksliniece, katrs lakats ir īpašs un neatkārtojams, jo izauklēts gluži kā bērns, kas dzimis sākot ar dzijas krāsošanu, metu uzvilkšanu un izaug ar aušanu un bārkstu veidošanu. Mākslinieci iedvesmo dabas ainavas, kas rada idejas jauniem krāsu salikumiem un noskaņai lakatos. Izstāde būs apskatāma līdz 22.decembrim Torņa konferenču zālē.

Tikšanās ar mākslinieci notiks 14.decembrī pulksten 18.00 lekciju cikla par latviešu tradicionālo tautas tērpu semināra “Plecu segu attīstība Latvijā 19. – 20.gadsimtā” laikā, kurā māksliniece piedalīsies ar plecu lakatu kolekciju.

Līgas Mickēvičas austo mandalu izstādē "Sajūtu saules" redzamas desmit krāsainas mandalas, kas darinātas no vilnas dzijas. Māksliniece uzskata, ka veidojot mandalu ir iespēja izpaust radošo potenciālu un atainot cilvēka iekšējo būtību un noskaņu. Veidojot mandalu, jābūt šeit un tagad, turklāt, to darinot tiek noslīpēta pacietība, kas steidzīgajā pasaulē ir nepieciešama. Izstāde apskatāma līdz 3.janvārim Torņa kāpņu telpā.

Vairāk informācijas pa tālruni 63005445 vai e-pastu [email protected]. Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, Akadēmijas iela 1, Jelgava. Darba laiku skatīt www.tornis.jelgava.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.05.2025 - 28.05.2025 9 gardi piedāvājumi Latgalē Latgale.travel
Ja garšo paēst un patīk degustēt visdažādākos labumus, kas ar vislielāko rūpību gatavoti mazā, individuālā daudzumā, tad Latgalei ir ko | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2025 - 28.05.2025 Turkish Cuisine week is here! Harper Woolf
From May 21–27, 2025, we invite you to dive into Türkiye’s taste — a celebration of rich culinary heritage, timeless traditions, and bold flavors. | Skatīt vairāk
Turcija. Atpūta kūrortos 6 - 9 naktīm Estravel Latvia
Plašs viesnīcu klāsts, ēdināšana atbilstoši iuzvēlētajam, papildu pakalpojumus jautājiet Estravel Latvia konsultantam // Sezona ir sākusies! | Skatīt vairāk
no 385 EUR
LĪGO FESTIVĀLS pludmalē Jūrmalā!  Baltic Beach Hotel & SPA
Autentiskas latviešu svinības - meistarklases, dejas un īpašas izklaides visas dienas garumā garantētas! Muzicēs folkgrupa Kūzols un Vectēva | Skatīt vairāk
no 65 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.39573789sec.