Ar rudens ražas tirdziņu un svētku tradīcijām Valmiermuižā tiks svinēta Miķeļdiena

Godinot rudens saulgriežus, 23. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas tiks atzīmētas Miķeļdienas svinības un tirdziņš "Ar Gardu muti Valmiermuižā". Plašs piedāvājums būs sastopams gan ēdmaņām – tirgotāji vezumā vedīs bagāto rudens ražu, gan tradīciju mīļotājiem – uzstāsies folkloras kopa, būs dažādas izzinošas meistarnīcas, notiks izjādes ar zirgiem.

Miķeļos ar lielām svinībām un gardu mielastu tiek atzīmēta lielo darbu noslēgšana, galdā tiek celts viss, kas  vasarā sarūpēts. Svinībām par godu Valmiermuižā ieradīsies tirgotāji no malu malām, līdzi vedot – dārzeņus, sierus, gaļu, zivis un citus gardumus, ar ko mieloties un papildināt savus ziemas krājumus. Savukārt amatnieki būs parūpējušies par māla traukiem, kalumiem, koka darinājumiem un pinumiem. Būs arī dažādas krāšņumlietas – rotas, jostas, sveces un citi amatnieku meistarstiķi.

Sendienās Miķeļdienas svinībām tika pievērsta īpaša vērība, jo pēc gara darba posma tā bijusi kā zīme par mierīgāka laika sākumu. Miķeļdienas tradīcijas caur dziesmām un stāstiem izzināt ļaus folkloras kopa, bet dažādās meistarnīcās šeptēs tuvākās apkaimes meistari. Būs iespējams veidot rotājumus no labības un doties izjādēs ar zirgiem.

Miķeļdienā neiztrūkstoša nodarbe bija alus brūvēšana, tamdēļ Valmiermuižas alus darītavas meistari galdā cels tumīgu, saldu un garšā izteiksmīgu alu, kas īpaši veltīts Miķeļdienai. Bet, lai nenoreibtu no alus un svētkiem, gan sestdien, gan svētdien (plkst. 10.00 – 14.00) Valmiermuižas alus virtuves pavāri visus gaidīs uz Latvijas garšu vēlajām brokastīm, kur būs sarūpēts viss, lai izbaudītu nesteidzīgu brokastu maltīti, ar šī brīža meža un dārza veltēm galvenajā lomā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.04.2025 - 22.04.2025 Uz pavasara ziedu pasauli Pakrojā Nikos Travel
Tuvojas pavasaris ar krāšņām krāsām. Laiks doties ekskursijā uz Pakroju, kur krāšņi jo krāšņi zied narcises un tulpes... Pa ceļam ZS Līcīši | Skatīt vairāk
40 EUR
Brīvdienu māja “Vīrogna” TAKA
Brīvdienu māja “Vīrogna” piedāvā naktsmītnes patīkamā lauku vidē, pirti ar svinību telpu, telšu vietas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.04.2025 - 21.04.2025 Work and Travel Nikos Travel
Ir sākusies pierakstīšanās uz interviju ar labākās Kipras viesnīcās pārstāvjiem, kuras notiks Rīgā (online). Vietu skaits ir ierobežots. | Skatīt vairāk
50 EUR
Viesu māja “Saules nams” TAKA
Viesu māja “Saules nams” atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.48692989sec.