Valmieras muzejā atklās tekstilmākslinieces Elīnas Lūsis-Grīnbergas izstādi

No 2025. gada 25. aprīļa līdz 21. jūnijam Valmieras muzeja Izstāžu namā būs skatāma tekstilmākslinieces Elīnas Lūsis-Grīnbergas izstāde “Pāri redzamajam”. Izstādes atklāšana – 25. aprīlī plkst. 16.00.

Izstāde atklāj galvenos Elīnas Lūsis-Grīnbergas radošās darbības virzienus – gobelēnu un tekstilmozaīku. Caur šiem atšķirīgajiem, savā ziņā neatkarīgajiem tekstilmākslas veidiem viņa vispilnīgāk spēj paust savas mākslinieciskās idejas un vīzijas. Mākslas darbos īpašu uzmanību Elīna pievērš kompozicionālajam risinājumam – lielu, skaidru formu pretnostatīšanu izstrādātām detaļām. Vienlaikus ikkatrs no šīm dažādajām tekstila tehnikās izpildītajiem darbiem atspoguļo vienu no viņas galvenajiem vizuālās izteiksmes līdzekļiem – “glezniecību” ar diegu.

Gadsimtiem cauri iezīmējas tekstilmākslas būtība – orientācija uz indivīdu, tādēļ tekstilmākslas galvenais fokuss joprojām esam mēs – cilvēki un telpa ap mums. Elīnas vēlēšanās ir, lai viņas mākslas darbi būtu tās mūsu dzīves telpas daļa, kur mēs rodam miera un drošības sajūtu.

Elīna Lūsis-Grīnberga ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu prof. R. Heimrata vadībā, ieguvusi Mākslas maģistra grādu tekstilmākslā. Elīna ir Latvijas Mākslinieku savienības un Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedrs, Latvijas Tekstilmozaīkas asociācijas līdzpriekšsēdētāja un Eiropas Tekstilmozaīkas asociācijas (EQA) prezidente. Jau 35 gadus radoši darbojas kā profesionāla tekstilmāksliniece, un kopš 1985. gada aktīvi piedalās nacionālās un starptautiskās izstādēs un mākslas projektos visā pasaulē. Viņas darbi atrodas muzeju un privātpersonu kolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Mākslinieci vienmēr ir valdzinājusi tekstilmākslas dekorativitāte un neierobežotās  izteiksmes līdzekļu iespējas, kā arī izcila roku darba izsmalcinātība un unikalitāte.

Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā Madonas TIC
Heisā hopsā, esam sarūpējuši vasarai piecus - absolūti kapitālus koncertus. Tiekamies ezera krastā pie Madonas! | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.06.2025 - 20.06.2025 Rundāles pils dārza svētki "Deja dārzā" Bauskas TIC
Visas dienas garumā svētku programmas centrā būs deja – no viduslaikiem līdz mūsdienām, īpaši izceļot dejas, kas bija populāras 18. gadsimtā. | Skatīt vairāk
"Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā Madonas TIC
Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::6.28542399sec.