10. decembris vēsturē: Kopš 1901.gada pasniedz Nobela prēmijas

Kopš 1901. gada katru gadu 10. decembrī tiek pasniegtas Nobela prēmijas un arī titulam līdzi nākošās naudas summas. Kāpēc tieši 10. decembris? Jo šajā datumā nomira zviedru rūpnieks Alfreds Nobels.

Nobela prēmija ir apbalvojums, kuru piešķir cilvēkiem par izciliem sasniegumiem dažādās sfērās: zinātnē, kultūrā, miera veicināšanā, medicīnā utt.

1895. gadā Alfreds Nobels pārrakstīja savu testamentu, paredzot šīs prēmijas. Viņš kā rūpnieks un dinamīta izgudrotājs bija bagāts virs, taču vienlaikus bija šokēts par savu izgudrojumu postošajiem nodarījumiem. Alfreds Nobels vēlējās, lai prēmijas saņemtu cilvēki, kuri labi kalpojuši cilvēcei.

Nobela miera prēmija katru gadu tiek pasniegta Norvēģijas galvaspilsētā Oslo, bet pārējās nominācijās pasniedz Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.  Nobela prēmija visās kategorijās tiek uzskatīta par visprestižāko balvu kādu iespējams sasniegt šajās zinātnēs. Katrs Nobela prēmijas laureāts saņem zelta medaļu, diplomu un naudas summu, kuras lielumu katru gadu nosaka Nobela komiteja, saskaņā ar ekonomisko situāciju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Katara - neierobežotu iespēju zeme! Itaka Latvia
Galvaspilsēta Doha - pasaules klases pilsēta | Skatīt vairāk
no 1199 EUR
Sensorium Neredzamā Pasaule
Inovatīvs ekskursijas veids, ekskursija pilnīgā tumsā. Piecas ekspozīciju telpas. Ekskursija norisinās neredzīgu gidu pavadībā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.04.2025 - 17.04.2025 Latgales pasaka muzeju naktī-17.05.25 Nikos Travel
Latgale prot parsteigt, tā vienmēr vilina savus ciemiņus ar viesmīlību, garšīgiem ēdieniem un cilvēku sirsnību. Dodamies apciemos Latgali Muzeju | Skatīt vairāk
no 40 EUR
Viesu māja “Pie vecā kalēja” TAKA
Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.77433205sec.