20. decembris vēsturē: Pirmo reizi iedarbina Pļaviņu HES

1965. gada 20. decembris bija  tā diena, ka pirmo reizi tika iedarbināta Pļaviņu HES, kas ir viena viena no lielākajām hidroelektrostacijām ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienībā.

Līdz ar Pļaviņu HES celtniecību daudzas Latvijas skaistākās vietas, arī Staburags, izzuda uz visiem laikiem. Daudzi Latvijas zinātnieki, izglītības un kultūras darbinieki protestēja pret šo vietu iznīcināšanu, tomēr sabiedrība netika uzklausīta. Tieši pretēji – Pļaviņu HES kļuva par PSRS varenības simbolu.

“Un vēl, lai uzbūvētu Pļaviņu HES laikā no 1961. līdz 1965. gadam izraktās un uzbērtās zemes daudzums ir bijuši 14 miljoni tonnu, kas atbilst vairāk nekā divu Heopsa piramīdu svaram Ēģiptē, jo vienas Heopsa piramīdas svars ir 6 400 000 tonnu,” vēsta Latvijas Radio.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.05.2025 - 13.06.2025 Iedvesmojies laivošanas maršrutiem Bauskas TIC
Popularitāti gūst laivošana pa Bauskas novada upēm kā Mēmele, Mūsa un Lielupe, arī atsevišķi Iecavas, Īslīces un Misas upes posmi | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.06.2025 - 08.06.2025 Nedēļas nogale Tukuma novadā Tukuma TIC
Šajā nedēļas nogalē Tukuma novads aicina piedzīvot kultūras, radošuma un sporta pilnus brīžus dažādās vietās un noskaņās. | Skatīt vairāk
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā Preiļu novada TIC
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.62128592sec.