2. aprīlis vēsturē: Igaunija un Lietuva atgūst no Lielbritānijas zeltu

1992. gada 2. aprīlī Latvijas kaimiņvalstīm Igaunijai un Lietuvai izdevās atgūt no Apvienotās Karalistes savu zeltu, kas jau kopš pirmskara laikiem bija glabājies Anglijas bankā.

Latvija savu zeltu, kas, par spīti PSRS pretenzijām bija glabājies Anglijas bankā, atguva teju vai gadu vēlāk – 1993. gada martā.

2025. gadā Latvijas zelta rezerves sasniedz 6,66 tonnas, ierindojot to pasaules rangā 78. pozīcijā, Lietuva ar 5,82 tonnām zelta ir pozīciju zemāk, bet Igaunija topā ir 102. vietā ar 0,25 tonnu zelta rezervju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Līgo Višķos 2025 TAKA
Vasaras gaidītākais notikums Višķu estrādē – festivāls Līgo Višķos 2025, kuru vairāk nekā 10 gadus Augšdaugavas novada pašvaldība rīko Luknas | Skatīt vairāk
Summer body, ja ir LuLū piciņa! Pica Lulū
Cepam gardas un sātīgas picas! Un nogādāsim tur, kur tev vajadzēs! Pasūti! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.46259212sec.