16. maijs vēsturē: Vašingtonā tika prezentēts pirmais gramofons un pirmā skaņu plate

1887. gada 16.maijā Vašingtonā tika prezentēts pirmais gramofons un pirmā skaņu plate.

Vācu izgudrotājs un rūpnieks Emīls Berliners 1887. gadā Vašingtonā, D.C., prezentēja paša izgudroto gramofonu un skaņuplati, kas bija paredzēta atskaņošanai ar šo ierīci. Viņa inovācija kļuva par pamatu mūsdienu skaņu ierakstu un atskaņošanas tehnoloģijām. 

Gramofons ir akustiska ierīce, kas paredzēta skaņu mehānisko ierakstu, piemēram, skaņuplašu, atskaņošanai. Tas bija populārs 19. un 20. gadsimtā, pirms to aizstāja modernākas tehnoloģijas, piemēram, kasešu magnetofoni un digitālie mūzikas atskaņotāji. Gramofons darbojas, izmantojot adatu, kas skan pa skaņuplates virsmu, radot vibrācijas, kuras tiek pastiprinātas un pārvērstas skaņā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
JAUNUMS - Toskāna,cena no 579 eur! Itaka Latvia
Toskāna valdzina ar viļņojošām kalnu ainavām, saulainām vīna dārzu terasēm un šarmantiem viduslaiku ciematiem. | Skatīt vairāk
no 579 EUR
Subates Ezermalas parks TAKA
Subates Ezermalas parks ir vasaras sezonas iecienītākais subatiešu un viesu objekts. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.06.2025 - 04.07.2025 Liepājas nepersonalizētas e-kartes Liepājas reģiona TIB
Pieejamas arī nepersonalizētas e-kartes, ko papildus Liepājas sabiedriskā transporta aģentūrai, ērti iespējams iegādāties Liepājas autoostas kasē | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.43423104sec.