Piecas senās pilsētas, kuras nereti paliek ceļotāju nepamanītas [1]

15. gadsimtā dibinātā inku pilsēta Maču Pikču ir viena no visvairāk fotogrāfētajām senvietām pasaulē. Lai gan tās majestātisko, kalnu augstienē izbūvēto tempļu skaistumu ir neiespējami noliegt, tūristu vidū labi pazīstamā inku civilizācijas ikona nebūt nav vienīgā senā pilsēta, kurp vērts doties gadsimtiem senas auras meklējumos.

1. Vidžajanagara, Indija

Hampi ciematu Indijas dienvidrietumu daļā no visām pusēm ieskauj gadsimtiem seni tempļi un statujas, iezīmējot reiz varenās Vidžajanagaras pilsētas aprises. Vidžajanagaras impērijas galvaspilsētas drupas atrodas kalnainā apvidū, un tās tiek datētas ar aptuveni 1500 gadu senu pagātni. Virupākšas templis ir viena no celtnēm, kas līdz mūsdienām saglabājusies vislabāk – tā vēl joprojām tiek izmantota reliģiskiem nolūkiem.

2. Lielā Skeliga, Īrija

Aptuveni 12 kilometrus no Īrijas krasta atrodama Lielā Skeligas sala. Tā ir stāva, klinšaina saliņa, kas ietilpst Kerijas apgabalā. Apmeklējot salu, nav iespējams nepamanīt savādo celtņu rindas, kuras pēc formas līdzinās bišu stropiem. Kā izrādās, tās reiz bijušas sena klostera daļa – pētnieki uzskata, ka ap sesto gadsimtu kāds īru mūks šeit nodibināja apmetni.

3. Göbekli Tepe, Turcija

Augstu plakankalnē apburošajā Anatolijas reģionā atrodamas divu īpaši senu apmetņu drupas, kuras, domājams, datējamas ar aptuveni 8000. gadu pirms mūsu ēras. Arheoloģiskie izrakumi vairāk nekā 20 gadu garumā šajā objektā ļāvuši atklāt trīs T-veida pīlārus, kurus rotā piktogrammas un dzīvnieku attēlojumi reljefā, kā arī citas, neolīta periodam raksturīgas būves. Tiek uzskatīts, ka Göbekli Tepe reiz bijusi reliģiska svētnīca.

4. Aksūma, Etiopija

Augsti obeliski, kas ir tradicionālie etiopiešu simboli, iezīmē daļu senās Aksūmas karalistes. Šī senvieta datējama ar aptuveni 400. gadu pirms mūsu ēras, kad šeit dzīvojošie ļaudis bija pazīstami kā tirgotāju tauta ar savu unikālu rakstību, kas dažādos reliģiskos tekstos tiek lietota arī mūsdienās. Viens no populārākajiem objektiem šajā Etiopijas senpilsētā ir Askūmas obelisks.

5. Čančana, Peru

Čančanas arheoloģisko izrakumu poligons ir lielākā pirmskolumba perioda pilsēta Dienvidamerikā (attēlā – senvietas makets). Uzskatāms, ka reiz šī majestātiskā galvaspilsēta bijusi mājvieta vismaz 30 000 Močes ielejas civilizācijas ļaužu. Pirmoreiz analizējot seno būvju arhitektūras iezīmes, 1960. gadu beigās Hārvardas Universitātes pētnieki atklāja, ka gigantiskajos cietokšņos reiz atradušās ceremoniālas telpas, apbedījumu vietas un veseli dzīvojamie kvartāli.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Sveiki 04/06/2015 08:59 Būtu kaut viena bilde...

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.04.2025 - 21.04.2025 Šūpoļu festivāls Siguldas novada TIC
Latvijā vienīgais Šupoļu festivāls, kas aicina ļauties priekam un piedzīvot neparastas šūpoles visa festivāla maršrutā. | Skatīt vairāk
Delfinārijs Lieldienu brīvdienās-19.04.25 Nikos Travel
Atsākam sezonas populārāko braucienu uz Lietuvu- Delfinārijs un Jūras muzejs. Priecāsies gan bērni, gan pieaugušie. Smaidiem piepildīta diena! | Skatīt vairāk
38 EUR
Viesu māja “Pumpuri” TAKA
Viesu māja “Pumpuri” piedāvā naktsmītnes 6 cilvēkiem (3 istabas). Viesiem ir pieejama burbuļvanna, bezmaksas Wi-Fi, sauna, dārzs. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.04.2025 - 21.04.2025 Kocēnu pavasaris – 2025 Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Pirmajās Lieldienās, 20. aprīlī, Kocēnos, pie Kokmuižas pils norisināsies tradīcijām bagātais pasākums “Kocēnu pavasaris 2025”. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.60867691sec.